Судове рішення #6520868

Справа № 2-201

2009 рік


Р І Ш Е Н Н Я  
І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  


27 жовтня 2009 року  Петрівський районний суд  Кіровоградської області


в складі:

головуючого                                         Колесник С.І.

при секретарі                                        Романько Л.Г.


розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом   ОСОБА_1   до   ВАТ “Центральний гірничо-збагачувальний комбінат”,   третя особа без самостійних вимог – відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кривому Розі,

про визнання акту про нещасний випадок невиробничого характеру за № 7 від 30.04.2008 року за формою Н-1 недійсним,  встановлення факту нещасного випадку, пов’язаного з виробництвом, складення акту про нещасний випадок за формою  Н-1, -


В С Т А Н О В И В :  


Позивач звернувся з позовом до суду, мотивуючи це тим, що з 08.07.2004 року працює в ВАТ “Центральний гірничо-збагачувальний комбінат далі ” (ВАТ “ЦГЗК”)  на буровій дільниці Петрівського кар’єру машиністом бурової установки 6 розряду.

27.04.2008 року о 8 год. ранку, отримавши наряд , позивач приступив до своїх трудових обов’язків по бурінню свердловини буровим верстатом СБШ 250 МН.

Близько 19 год. 15 хв. він залишив станок, на вахтовому автобусі не поїхав, бо був дуже брудний одяг, і пішов пішки до адміністративно-побутового комбінату, до якого дійшов близько 19 год. 35 хв. В зв’язку з тим, що в чоловічій лазні для робітників Петрівського кар’єру  на другому поверсі не було гарячої води і помитися в ній було неможливо, позивач пішов на третій поверх в чоловічу лазню робітників гірничо-збагачувального цеху № 2, де була гаряча вода.

Близько 19 год. 45 хв. під час помивки в робочій лазні ВАТ “ЦГЗК” він послизнувся, так як настила в лазні не було упав на підлогу і зламав праву руку.

В період з 29.04.2008 року по 16.05.2008 року позивач знаходився на стаціонарному лікуванні в травматологічному відділенні обласної лікарні з діагнозом: закритий перелом с/з правого плеча зі зміщенням уламків. 06.05.2008 року йому було зроблено операцію: МОС правого плеча.

30.04.2008 року комісією з розслідування нещасного випадку з позивачем було складено акт № 7  про нещасний випадок невиробничого характеру, оскільки причиною нещасного випадку  стало використання ним в особистих цілях без дозволу керівництва санітарно-побутового приміщення іншого цеху.

Позивач вважає, що висновки комісії не відповідають вимогам  “Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві” (надалі-Порядок), відповідно до якого визнаються пов’язаними з виробництвом нещасні випадки, що сталися з працівниками – під час виконання трудових обов’язків, у тому числі у період перебування на робочому місці, на території підприємства або в іншому місці, пов’язаному з виконанням роботи, починаючи з моменту прибуття працівника на підприємство до його відбуття, який повинен фіксуватися відповідно до вимог внутрішнього трудового розпорядку підприємства, в тому числі протягом робочого та надурочного часу;

•   підготовки до роботи та приведення в порядок після закінчення роботи знарядь  

виробництва, засобів захисту, одягу, а також виконання заходів особистої гігієни, пересування по території підприємства перед початком роботи і після її закінчення.

В зв’язку з цим він просить суд визнати акт про нещасний випадок невиробничого характеру № 7 від 30.04.2008 року, складений ВАТ “ЦГЗК” за формою НТ, недійсним, визнати факт травмування 27.04.2008 року о 19 год. 45 хв. таким, що стався з ним при виконанні заходів особистої гігієни в адміністративно-побутовому комбінаті  Петрівського кар’єру ВАТ “ЦГЗК” та зобов’язати ВАТ “ЦГЗК” скласти акт про нещасний випадок за формою Н-1.

В судовому засіданні позивач та його представник вимоги позову підтримали в повному обсязі.

Представник відповідача позов не визнав, обґрунтовуючи це тим, що висновок комісії, що  нещасний випадок який з позивачем стався на підприємстві  не пов’язаний з виробництвом, був прийнятий за слідуючих обставин. Під час настання нещасного випадку ОСОБА_1 не знаходився на своєму робочому місці – біля бурового верстату, а знаходився в приміщенні лазні іншого цеху, і не виконував свої трудові обов’язки – виконання бурових робіт, тобто, не підпадав під вплив шкідливих і небезпечних факторів виробництва. Крім цього при закінченні зміни о 20 год. відчиняється лазня для працівників Петрівського кар’єру згідно графіку змінності, з яким позивач був ознайомлений.

Тобто,  виникнення нещасного випадку сталося з вини позивача, а тому в задоволенні позову слід відмовити.

Представник третьої особи без самостійних вимог у судове засідання не з’явився, просив слухати справу без його участі, з вимогами позову не погоджується з підстав, вказаних відповідачем ВАТ “ЦГЗК”.

Заслухавши пояснення сторін, показання свідків, дослідивши матеріали справи, суд дійшов слідуючих висновків.

В судовому засіданні встановлено, що позивач працює з 08.07.2004 року машиністом бурової установки 6 розряду бурової дільниці кар’єру № 3,4 ВАТ “ЦГЗК” (а.с.7-10).

27.04.2008 року він виконував з  7 год. ранку  свої трудові обов’язки по бурінню свердловини буровим верстатом СБШ 250 МН. Близько 19 год. 15 хв. він залишив станок і пішов пішки до АПК, до якого дійшов близько  19 год. 35 хв.

В зв’язку з тим, що в чоловічій лазні для робітників Петрівського кар’єру на другому поверсі не було гарячої води, позивач пішов митися на третій поверх в чоловічу лазню для робітників гірничо-транспортного цеху № 2, де була гаряча вода. Близько 19 год.

 45 хв. під час помивки в робочій лазні ВАТ “ЦГЗК” позивач послизнувся посеред лазні, упав на підлогу і отримав ушкодження правої руки.

В Петрівській ЦРЛ йому було поставлено діагноз: закритий перелом с/з правого плеча зі зміщенням уламків. В період з 29.04.2008 року по16.05.2008 року з вказаним діагнозом позивач знаходився на стаціонарному лікуванні в травматологічному відділенні обласної лікарні. 06.06.2008 року йому було зроблено операцію: МОС правого плеча (а.с.21-25).

30.04.2008 року комісією з розслідування нещасного випадку, який стався з позивачем, було складено акт № 7 про нещасний випадок невиробничого характеру (а.с.11-19).

Дана комісія дійшла висновку, що подія сталася не на робочому місці, не при виконанні трудових обов’язків, а причиною нещасного випадку стало використання ОСОБА_1 в особистих цілях, без дозволу керівництва, санітарно-побутового приміщення іншого цеху, при відсутності впливу небезпечних або нешкідливих виробничих факторів, внаслідок необережності постраждалого , і тому вказаний нещасний випадок не вважається пов’язаним з виробництвом.

Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Оцінюючи дослідженні по справі докази в їх сукупності суд вважає, що позивачем було доведено в судовому засіданні заявлені позовні вимоги в повному обсязі виходячи зі слідую чого.

Так, згідно обставин,  за яких стався нещасний випадок, встановлених актом № 7 від 30.04.2008 року, ОСОБА_1 після від’їзду гірничого майстра ОСОБА_2, від бурового верстату СБШ 250 МН госп. №3, поспішаючи додому в особистих справах, без дозволу керівництва залишив місце роботи і пішов в лазню адміністративно – побутового комбінату гірничо-збагачувального цеху № 2 митися, оскільки лазня для гірничого персоналу бурової дільниці відчиняється о 20 год. 00 хв. після закінчення робочої зміни.

Пересуваючись по душовому відділенню лазні ОСОБА_1 поспішаючи втратив рівновагу, впав на підлогу, в наслідок чого отримав травму правої руки.

В зв’язку з цим комісією з розслідування було прийнято висновок, що нещасний випадок хоч і стався з позивачем на підприємстві, однак не пов’язаний з виробництвом, оскільки ОСОБА_1 не знаходився на своєму робочому місці і не виконував свої трудові обов’язки, тобто,  не підпадав під дію шкідливих та небезпечних факторів, а  причиною нещасного випадку стало використання ним без дозволу керівництва в особистих цілях санітарно-побутового приміщення іншого цеху.

Однак відповідно до п. 14 “Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1112, визнаються пов’язаними з виробництвом нещасні випадки, що сталися з працівниками під час виконання трудових обов’язків, у тому числі і у відрядженні, а також ті, що сталися у період:

перебування на робочому місці, на території підприємства або в іншому місці, пов’язаному з виконанням роботи,  починаючи з моменту прибуття працівника на підприємство до його відбуття, який повинен фіксуватися відповідно до вимог правил внутрішнього трудового розпорядку підприємства, у тому числі протягом робочого та надурочного часу;

підготовки до роботи та приведення в порядок після закінчення роботи знарядь виробництва, засобів захисту, одягу, а також виконання заходів особистої гігієни, перебування на території підприємства перед початком роботи і після її закінчення.

Як вбачається з довідки, машиніст бурової установки бурової дільниці Петрівського кар’єру ОСОБА_1 працював 27.04 2008 року по 2-х змінному 4-х бригадному безперервному режиму роботи у другу зміну (графік № 705), початок роботи 8 год., закінчення роботи 20 год. (а.с.48).

Крім цього, відповідно до акту розслідування факту травмування № 7 від 30.04.2008 року, позивач в момент нещасного випадку, а саме , о 19 год.45 хв., знаходився в лазні гірничо-транспортного цеху № 2, адміністративно-побутового комбінату  Петрівського кар’єру де виконував заходи особистої гігієни (а.с.11-19).

Вказані обставини підтвердили ОСОБА_2 та ОСОБА_3І, які були свідками падіння ОСОБА_1

Тобто, настання нещасного випадку сталося з позивачем у період перебування на території підприємства, пов’язаному з виконанням роботи, до його відбуття відповідно до вимог внутрішнього трудового розпорядку, під час виконання заходів особистої гігієни.

На підставі викладеного суд не може прийняти до уваги твердження відповідача,  що нещасний випадок, який стався з ОСОБА_1, є непов’язаний з виробництвом, а тому вважає за необхідне визнати недійсним акт  про нещасний випадок невиробничого характеру № 7 від  30.04.2008 року, складений ВАТ “ЦГЗК” за формою НТ, встановити факт травмування 27.04.2008 року ОСОБА_1  о 19 год. 45 хв. при виконанні заходів особистої гігієни в адміністративно-побутовому комбінаті Петрівського кар’єру ВАТ №ЦГЗК” та зобов’язати ВАТ “ЦГЗК” скласти акт про нещасний випадок за формою Н-1.

Вказані правовідносини регулюються КЗпП України, Законом України “Про охорону праці”, “Порядком розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві”, затвердженого Постановою КМУ від 25.08.2008 року № 1112.

Керуючись ст.ст.10,11,209,212,214-215,217,218 ЦПК України, -  


В И Р І Ш И В :  


Позов задовільнити.


Визнати акт про нещасний випадок невиробничого характеру № 7 від 30.04.2008 року, складений Відкритим акціонерним товариством  “Центральний гірничо-збагачувальний комбінат” за формою НТ – недійсним.


Встановити факт травмування 27 квітня 2008 року о 19 год. 45 хв. таким, що стався з ОСОБА_1 при виконанні заходів особистої гігієни в адміністративно-побутовому комбінаті Петрівського кар’єру Відкритого акціонерного товариства “Центральний гірничо-збагачувальний комбінат”.


Зобов’язати Відкрите акціонерне товариство “Центральний гірничо-збагачувальний комбінат” скласти акт про нещасний випадок за формою Н-1 (згідно “Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року №1112).


Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через Петрівський районний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подачею після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.







Суддя  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація