Судове рішення #6520785

          справа №1-95/08  


П О С Т А Н О В А  



21.10.2009 року.           Галицький  районний суд  м.Львова  


в складі:  

головуючого - судді:      Юрківа О.Р  

при секретарі:                 Медуні Б.Л.    

з участю прокурора:      Потапчук О.П.  

        та адвоката:     ОСОБА_1  


розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Львові заяву заступника головного лікаря з експертизи Комунального закладу «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» про зміну примусових заходів медичного характеру ОСОБА_2, -  



В С Т А Н О В И В:  



    постановою Галицького районного суду м. Львова від 16.06.2009 року ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцю ІНФОРМАЦІЯ_2, українцю, громадянину України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженому, не працюючому, проживаючому за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, продовжено примусові заходи медичного характеру шляхом госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом до виходу із хворобливого стану.  

    Заступник головного лікаря з експертизи Комунального закладу «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» звернувся до суду з заявою про зміну примусових заходів медичного характеру ОСОБА_2, покликаючись на те, що останній в даний час страждає хронічним психічним захворюванням у формі органічного розладу особи та поведінки внаслідок перенесених черепно-мозкових травм з вираженим псиоорганічним синдромом, стан компенсації. Як страждаючий хронічним психічним захворюванням стати перед судом та відбувати покарання не може, враховуючи покращення психічного стану, ознаки стабілізації хворобливого процесу, відсутність в поведінці хворого тривалий час суспільно-небезпечних тенденцій, подальшого застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом не потребує, просить змінити примусове лікування у психіатричній лікарні із звичайним наглядом на амбулаторну психіатричну допомогу в примусовому порядку.  

В судовому засіданні представник лікарні заяву підтримала, зазначивши, що ОСОБА_2, подальшого застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом не потребує, просить змінити примусове лікування у психіатричній лікарні із звичайним наглядом на амбулаторну психіатричну допомогу в примусовому порядку.  

      Відповідно до акту №126 психіатричного огляду особи, яка перебувала на примусовому лікуванні від 10.08.2009 року ОСОБА_2 в даний час страждає хронічним психічним захворюванням у формі органічного розладу особи та поведінки внаслідок перенесених черепно-мозкових травм з вираженим психоорганічним синдромом, стан компенсації. Як страждаючий хронічним психічним захворюванням стати перед судом та відбувати покарання не може, враховуючи покращення психічного стану, ознаки стабілізації хворобливого процесу, відсутність в поведінці хворого тривалий час суспільно-небезпечних тенденцій, подальшого застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом не потребує.  

Перевіривши матеріали справи, заслухавши думку прокурора про відмову у задоволенні клопотання через тяжкість скоєного., адвоката про підставність клопотання, суд вважає, що заява не підлягає до задоволення.  

Відповідно до ч.1 ст. 95 КК України, продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу, до якої  додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який обґрунтовує необхідність.     продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.  


    ОСОБА_2 пред’явлено обвинувачення у вчиненні тяжкого суспільно-небезпечного діяння, підсудній перебував під вартою і в даний час є ізольованим від суспільства, остаточно не одужав, за своїм психічним та загальним станом не змінився настільки щоб це виключало суспільну небезпечність, а тому потребує  лікування у примусовому порядку  у психіатричному закладі, що відповідає п.13 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 19.03.1983 року «Про судову практику по застосуванню примусових заходів медичного характеру» з наступними змінами..  

 



Керуючись ст.ст. 419 - 422 КПК України, ст..95 КК України,   Постановою Пленуму Верховного Суду України № 2 від 19.03.1983 року «Про судову практику по застосуванню примусових заходів медичного характеру» з наступними змінами суд ,-  



П О С Т А Н О В И В :  



у задоволенні заяви заступника головного лікаря з експертизи Комунального закладу «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» про зміну примусових заходів медичного характеру ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцю ІНФОРМАЦІЯ_2, українцю, громадянину України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженому, не працюючому, проживаючому за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4 відмовити за безпідставністю.      


Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Львівського області протягом пятнадцяти діб з моменту проголошення.  

   




        Суддя:         (підпис)         ОСОБА_3  


  Копія вірна.     Суддя:               О.Р.Юрків  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація