Судове рішення #6519858

Справа № 2-858/09р.  



Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И  

12 жовтня 2009 року                                                                м. Берегово.

                                        Берегівський районний суд Закарпатської області в особі:  

        головуючого:  Ільтьо І.І.,

        при секретарі: Куні О.І.,

                                                    з участю позивачки ОСОБА_1,

розглянувши на попередньому судовому засіданні в м. Берегово цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2 про стягнення аліментів ,  

встановив:  


Позивачка  ОСОБА_1  звернулась в суд із позовом до  ОСОБА_2 про стягнення аліментів .  

Шлюб між  ОСОБА_1 та   ОСОБА_2  було розірвано 22 листопада 2002 року, про що зроблений актовий запис за № 161 в відділі РАЦС Берегівського райуправління юстиції Закарпатської області.  

Від шлюбу 16 серпня 1999 року народився син -  ОСОБА_3  (а.с. 4).  

Оскільки, відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання неповнолітнього сина не надає, тому позивачка просила стягнути з нього аліменти в її користь на утримання неповнолітнього ОСОБА_4 в твердій грошовій сумі 250 грн. щомісячно і до досягнення ним повноліття.

В судовому засіданні позивачка  ОСОБА_1 від позову не відмовилася та пояснила, що просить суд стягнути з відповідача  ОСОБА_2  аліменти на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі 250 грн. щомісячно, оскільки він допомоги на утримання дитини в достатньому розмірі не надає, про сина не піклується.  

Відповідач  ОСОБА_2  в судове засідання не з’явився, однак подав через канцелярію суду заяву про те, що проти позову не заперечує і згідний з вимогами. Просить розглянути справу без його участі.  

Згідно ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати  дитину  до  досягнення  нею повноліття.  

Заслухавши пояснення позивачки та вивчивши письмові докази, які знаходяться в матеріалах справи, а саме: ксерокопії свідоцтва про розірвання шлюбу (а.с. 5),  ксерокопію свідоцтва про народження сина ОСОБА_3 (а.с. 6), суд приходить до наступного.

Встановлено, що відповідач в добровільному порядку допомогу на утримання неповнолітнього сина не надає.

Відповідно до ч. 1 ст. 184  Сімейного Кодексу України, якщо платник аліментів має нерегулярний,  мінливий  дохід, частину  доходу  одержує  в  натурі,  а  також  за наявності інших обставин,  що мають істотне значення,  суд за заявою платника  або одержувача  може  визначити  розмір  аліментів  у твердій грошовій сумі.

Враховуючи матеріальне становище відповідача, який не має постійного місця праці, а також що позивачці потрібно утримувати неповнолітнього сина, суд вважає за необхідне задовольнити позовну вимогу про стягнення аліментів та стягнути з відповідача аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі – 250 гривень щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму встановленого, для дитини відповідного віку і до досягнення нею повноліття.

Керуючись ст.ст. 180, 184 СК України, ст.ст. 10, 60, 88, 130, 174, 212,  п.1 ч. 1 ст. 367  ЦПК України,








рішив:  


Позов задовольнити.

Стягувати з  ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, в користь  ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_4, проживаючої в ІНФОРМАЦІЯ_5, аліменти на утримання  сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 , в твердій грошовій сумі 250 (двісті п’ятдесят) гривень щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 04 .09.2009 року і до повноліття дитини.

Стягнути з  ОСОБА_2  в доход держави судовий збір в сумі 51(п’ятдесят одна) гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 7 (сім) гривень 50 копійок.

Рішення про стягнення аліментів у межах платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Заяву  про  апеляційне  оскарження  рішення  суду   першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.  Апеляційна скарга на  рішення  суду  подається  протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  




Суддя:                                                                              Ільтьо І.І.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація