Судове рішення #6519621

Справа № 2-304  

2009 року  


РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  


  27 жовтня 2009 року Чорнухинський районний суд Полтавської області  

в складі головуючого-судді           Орел І.І.  

при секретарі               Міщенко Т.А.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Чорнухи справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до товариства з обмеженою відповідальністю «Селянська спілка ім. Шевченка» про розірвання договорів оренди землі, -  

встановив:  


  У вересні місяці 2009 року позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 звернулися до суду із позовом, в якому вказують, що вони є власниками земельних ділянок, які знаходяться на території Богодарівської сільської ради.  

  В вересні та листопаді 2006 року вони уклали договори оренди землі строком на 10 років з відповідачем по справі.  

  Договори оренди земельних ділянок були зареєстровані у встановленому законодавством порядку.  

  Відповідно до умов договорів відповідач взяв на себе зобов»язання виплачувати їм орендну плату в розмірі 1,5 % від грошової оцінки земельної ділянки з індексацією орендної плати.  

  В порушення умов договорів товариства з обмеженою відповідальністю «Селянська спілка ім. Шевченка» не здійснив повну виплату орендної плати з врахуванням індексу інфляції, що і стало підставою для звернення до суду.  

  Просили суд розірвати договори оренди землі, які були укладені у вересні та листопаді 2006 року.  

  В судове засідання представник позивачів ОСОБА_4 не з»явився, подав до суду заяву, в якій прохав суд розглянути цивільну справу без його участі.  

  Позовні вимоги підтримує.  

  Представник відповідача в судове засідання не з»явився, про день, час і місце розгляду справи був повідомлений заздалегідь належним чином. Причини неявки не повідомив.  

  Суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.  

  В судовому засіданні встановлено, що позивачі по справі мають на праві приватної власності земельні ділянки, які знаходяться на території Богодарівської сільської ради Чорнухинського району.  

  Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 уклали з відповідачем договори оренди земельних ділянок у листопаді місяці 2006 року, позивач ОСОБА_3 у вересні 2006 року. Після підписання договорів оренди земельних ділянок, в той же день, ділянки були передані у користування відповідачу, що підтверджується відповідними актами про передачу та прийом земельних ділянок.  

  В договорах оренди обумовлено, що орендну плату відповідач сплачуватиме в грошовій та натуральній формі оплати в розмірі 1,5 % від вартості земельної частки з урахуванням індексації, відповідно до п. 10 Договору.  

  Але всупереч істотним умовам договору відповідач не здійснив в повному обсязі виплату орендної плати в грошовій формі з урахуванням індексації за 2006, 2007, 2008 роки.  

  Відповідно до ст. ст. 525, 526 ЦК України, одностороння відмова від зобов»язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлене договором або законом. Зобов»язання має виконуватися належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу.  

  Позивачі зверталися до адміністрації відповідача з проханням повністю виплатити їм орендну плату. Не отримавши відповіді, позивачі зверталися до відповідача з вимогою припинити достроково дію договорів оренди земельних ділянок та використання земельних ділянок, на підставі не виконання договірних зобов»язань.  

  Але відповідач не погоджується на розірвання договорів.  

  Відповідно до ст. 32 Закону України «Про оренду землі» на вимогу однієї із сторін, договір оренди землі може бути достроково розірвано за рішенням суду, в разі не виконання сторонами обов»язків, передбачених ст. ст. 24, 25 цього Закону та умовам договору.  

  Орендар ТОВ «СС ім. Шевченка» не виконав свого зобов»язання щодо виплати позивачем орендної плати з урахуванням індексу інфляції, тобто порушив норми Закону та умови договору.  

  Відповідач не виплатив позивачам орендну плату за 2006 рік в сумі 348 гривень кожному.  

  Суд вважає, що невиплата орендної плати за 2006 рік є невиконанням умов договору.  

  В 2007 році відповідач не доплатив позивачам орендну плату в сумі 221,71 гривень, в 2008 році в сумі 306 гривень кожному з них.  

  На переконання суду систематична невиплата та недоплата орендної плати на протязі всього періоду існування договорів, є суттєвим порушенням умов договорів, що тягне за собою розірвання договору оренди земельної ділянки.  

  За таких обставин, позовні вимоги ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 підлягають задоволенню.  

  Керуючись Законом України «Про оренду землі», Законом України «Про плату за землю», ст. ст. 523, 526 ЦК України, ст. 158 ЗК України, ст. ст. 10, 60, 212, 213, 215 ЦПК України, суд, -  


Вирішив:  


  Позовні вимоги позивачів задовольнити.  

  Укладений договір оренди земельної ділянки № 265 від 18 листопада 2006 року в с. Богодарівка Чорнухинського району Полтавської області між ОСОБА_1, жителем ІНФОРМАЦІЯ_1 та товариством з обмеженою відповідальністю «Селянська спілка ім. Шевченка» с. Богодарівка Чорнухинського району Полтавської області, розірвати.  

  Стягнути з ТОВ «СС ім. Шевченка» на користь держави судовий збір в сумі 8,50 гривень та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 37 гривень.  

  Укладений договір оренди земельної ділянки № 264 від 18 листопада 2006 року с. Богодарівка Чорнухинського району Полтавської області між ОСОБА_2, жителькою с. Богодарівка Чорнухинського району Полтавської області та товариством з обмеженою відповідальністю «Селянська спілка ім. Шевченка» с. Богодарівка Чорнухинського району Полтавської області, розірвати.  

  Стягнути з ТОВ «СС ім. Шевченка» на користь держави судовий збір в сумі 8,50 гривень та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 37 гривень.  

  Укладений договір оренди земельної ділянки № 032 від 25 вересня 2006 року с. Богодарівка Чорнухинського району Полтавської області між ОСОБА_3, жителем ІНФОРМАЦІЯ_1 та товариством з обмеженою відповідальністю «Селянська спілка ім. Шевченка» с. Богодарівка Чорнухинського району Полтавської області, розірвати.  

  Стягнути з ТОВ «СС ім. Шевченка» на користь держави судовий збір в сумі 8,50 гривень та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 37 гривень.  

  Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається на протязі двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  



 


 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація