Справа № 2-а-752/2009
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 липня 2009 року
Олевський районний суд Житомирської області в складі:
головуючої – судді Ковальчука М.В.
при секретарі Кострицькій Т.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Олевську справу за позовом ОСОБА_1 до Новобілокоровицької селищної ради Олевського району про визнання незаконним рішення виконавчого комітету Новобілокоровицької селищної ради та зобов’язання відповідача вчинити певні дії.
ВСТАНОВИВ :
Позивачка звернулась до суду з позовом в якому просить суд визнати рішення 324 від 04 березня 2009 року виконавчого комітету Новобілокоровицької селищної ради в частині відмови громадянці ОСОБА_1 у надані дозволу на реєстрацію та укладені договору найму в кв.1 буд.14 по вул . Фрунзе в селищі Нові Білокоровичі Олевського району – незаконним. Зобов’язати Новобілокоровицьку селищну раду Олевського району надати ОСОБА_1 дозвіл на реєстрацію місця проживання та укласти з нею договір найму жилого приміщення в квартирі АДРЕСА_1, мотивуючи свої вимоги тим, що вона не покидала місце свого проживання і постійно проживає в зазначеній квартирі.
Представник відповідача відносно позову заперечує, мотивуючи своє заперечення тим, що позивачка разом із своєю сім’єю отримали житло в м Павлодар Дніпропетровської області, а в зазначеній квартирі проживає незаконно, оскільки з неї виписалась.
Як встановлено в судовому засіданні, позивачка під час спільного проживання з чоловіком ОСОБА_2 проживали в ІНФОРМАЦІЯ_1 за договором найму.
Ордер на зазначену квартиру отримував колишній чоловік ОСОБА_2. На нього був оформлений і договір найму зазначеного жилого приміщення.
У зв'язку з переїздом в іншу місцевість, а саме в м. Павлодар Дніпропетровської області та отриманням там колишнім чоловіком, як військовим пенсіонером соціального житла, позивачка за його проханням змушена була 25.10.2004 року знятись з реєстрації місця проживання в ІНФОРМАЦІЯ_2 та зареєструватись в м. Павлодар, Дніпропетровської області, хоча фактично продовжувала проживати за зазначеною адресою в селищі Нові Білокоровичі Олевського району.
Після вибуття колишнього чоловіка до м. Павлограда Дніпропетровської області, стосунки значно погіршилися, між позивачкою та її чоловіком виникла психологічна несумісність у відносинах, вони втратили повагу і почуття одне до одного і позивачка припинила з ним будь-які відносини, а тому спільне проживання стало неможливим.
22.12.2004 р. позивачка знялась з реєстрації місця проживання в ІНФОРМАЦІЯ_3 та мала намір зареєструватись за фактичним місцем свого проживання. Однак, у наданні дозволу на реєстрацію у вказаній квартирі їй було відмовлено і 30.12.2004 р. і позивачка тимчасово зареєструвалась в с. Білокоровичі по вул. Першого Травня, буд.№5, оскільки оформлялася на пенсію, хоча, фактично продовжувала проживати в ІНФОРМАЦІЯ_2.
17.02.2009 р. був розірваний шлюб між позивачкою та ОСОБА_2 відділом реєстрації актів цивільного стану Олевського районного управління юстиції, про то в Книзі реєстрації розірвань шлюбів зроблено актовий запис за №10., що стверджується копією свідоцтва.
Відповідач визнав, що позивачка з місця проживання не від’їжджала і з моменту вселення постійно проживає в зазначеній квартири.
Дані правовідносини врегульовані ст. 107 ЖК України з якої слідує, що якщо з жилого приміщення вибуває не вся сім'я, то договір найму жилого приміщення не розривається, а член сім'ї, який вибув, втрачає право користуванням цим жилим приміщенням з дня вибуття.
За змістом ст..64 ЖК України члени сім "ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов'язки, що випливають з договору найму жилого приміщення.
Згідно зі ст. 156 ЖК України члени сім'ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням.
Припинення сімейних відносин з власником будинку (квартири) не позбавляє їх права користування займаним приміщенням.
Відповідно до ст..61 ЖК України користування жилим приміщенням у будинках державного і громадського житлового фонду здійснюється відповідно до договору найму жилого приміщення.
За змістом ст. 106 ЖК будь-який повнолітній член сім'ї наймача вправі вимагати визнання його наймачем за раніше укладеним договором найму жилого приміщення замість попереднього наймача у разі смерті наймача або втрати ним права на жиле приміщення.
Відповідно до наведеного наймач квартири ОСОБА_2 втратив право на житлове приміщення в квартирі АДРЕСА_2, позивачка постійно проживає в зазначеній квартири, а тому даний позов підлягає до задоволення
Посилання Новобілокоровицької селищної ради на ту обставину, що позивачка не має права бути зареєстрованою у спірному жилому приміщенні, оскільки 25.10.2004 р. свідомо виписалася із нього, отримала довідку про здачу будинку на баланс с/ради є безпідставним, оскільки виходячи з положень Конституції (254к/96-ВР) про гарантування громадянам свободи пересування і вільного вибору місця проживання, сама по собі наявність чи відсутність прописки не може бути підставою як для визнання права користування жилим приміщенням за особою, яка вселилася до наймача, так і для відмови в цьому. Крім того позивачка заяву про здачу на баланс зазначеної квартири не писала, довідку про здачу квартири на баланс не отримувала, оскільки здавав попередній квартиронаймач і він отримував довідку.
Відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 11 травня 2006 року м. Павлодар власниками АДРЕСА_3 є ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4.
За змістом ст. 105 КАСУ адміністративний позов може містити вимоги про зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії.
Керуючись : ст. ст. 158 – 163, 167, 254 КАС України, Конституцією України, ст.ст. 61, 64, 106, 107 ЖК України , суд,
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Визнати рішення 324 від 04 березня 2009 року виконавчого комітету Новобілокоровицької селищної ради в частині відмови громадянці ОСОБА_1 у надані дозволу на реєстрацію та укладені договору найму в кв.1 буд.14 по вул . Фрунзе в селищі Новобілокоровичі Олевського району – незаконним.
Зобов’язати Новобілокоровицьку селищну раду Олевського району надати ОСОБА_1 дозвіл на реєстрацію місця проживання та укласти з нею договір найму жилого приміщення в квартирі АДРЕСА_1.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги.
Заява про апеляційне оскарження подається через Олевський районний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: