ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 вересня 2009 року о 10 год., 10 хв. м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В.
секретар судового засідання Черній Ю.Л.
розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу № 2а-5372/09/1370
позовом Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова, представник – Тарасяк Р.В. (довіреність № 4647/06-14 від 09.06.2009 року)
до Підрозділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області,
представник – не з'явився
про скасування постанови
Позивач – Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про скасування постанови № 12994426 від 06.08.2009 року.
Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що постанова про накладення штрафу за невиконання рішення суду є незаконною, оскільки позивач з поважних причин не може його виконати, та відповідач не з’ясував на місці чи фактично виконано рішення чи ні, причини його невиконання. Крім цього, поважність причин невиконання рішення суду обґрунтована нормами Постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження Порядку виконання рішень про стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти державного та місцевих бюджетів, або бюджетних установ», Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік», Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив суд задоволити позов повністю.
Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, заперечень проти позову не подав, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду.
Заслухавши пояснення представника позивача, безпосередньо, всебічно, повно та об’єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд –
ВСТАНОВИВ:
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про виконавче провадження» за № 606-ХІV від 21.04.1999 року із змінами і доповненнями, Законом України «Про пенсійне забезпечення» за № 1788-ХІІ від 05.11.1991 року із змінами і доповненнями, КАС України.
07.05.2009 року Львівським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист № 2а-9695 про зобов’язання Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Львова нарахувати та виплатити ОСОБА_2 підвищення до пенсії, отриманої у період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року по 31.10.2008 року, у розмірі 30% мінімального розміру пенсії за віком, право на яке надано ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».
26.05.2009 року постановою державного виконавця ВП № 12994426 відкрито виконавче провадження та надано боржнику строк для добровільного виконання судового рішення у строк до 03.06.2009 року.
Судове рішення у встановлений строк не виконано, заходів щодо його виконання не вжито.
Управлінням Пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова направлено до Підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області мотивовану відповідь щодо причин невиконання рішення суду.
06.08.2009 року заступником начальника Підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Шурготом І.Я. винесено постанову про накладення штрафу за невиконання судового рішення у встановлений державним виконавцем строк в розмірі 510 грн.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч. 5 ст. 124 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Згідно ст. 14 КАС України, постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання на всій території України.
Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Згідно ч. 1 ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження», п римусове виконання рішень державною виконавчою службою здійснюється на підставі виконавчих документів, визначених цим же Законом.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 3 цього ж Закону, державною виконавчою службою підлягають виконанню такі виконавчі: документи виконавчі листи, що видаються судами.
Згідно ч. 1 ст. 5 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії.
Крім цього, згідно вказаної статті, державному виконавцю надано право застосувати до боржника штрафні санкції чи інші заходи, передбачені законодавством, та призначити новий строк виконання.
Згідно ч. 7 ст. 111 цього ж Закону України, особи, які беруть участь у виконавчому провадженні, зобов'язані сумлінно користуватися усіма наданими їм правами з метою забезпечення повного і своєчасного вчинення виконавчих дій.
Згідно ч. 2 ст. 25 цього ж Закону України, державний виконавець зобов'язаний провести виконавчі дії по виконанню рішення протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, а по виконанню рішення немайнового характеру - у двомісячний строк.
Згідно ч. 5 ст. 30 Закону України «Про виконавче провадження», якщо боржник у встановлений строк добровільно не виконав рішення, державний виконавець невідкладно розпочинає його примусове виконання.
Згідно ст. ст. 2, 8, 85 Закону України «Про пенсійне забезпечення» призначення, виплата пенсій здійснюється з коштів Пенсійного фонду України та виплачуються без урахування одержуваного заробітку (прибутку) за місцем фактичного проживання пенсіонера, незалежно від прописки.
Згідно ч. 1 ст. 87 Закону України «Про виконавче провадження», у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, які можуть бути виконані лише боржником, та рішення про поновлення на роботі державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу в розмірі від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на боржника - юридичну особу - від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та призначає новий строк для виконання.
Таким чином, дії Підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області є правомірними та постанова заступника начальника Підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Шургота І.Я. ВП № 12994426 від 06.08.2009 року про накладення штрафу за невиконання судового рішення у встановлений державним виконавцем строк у розмірі 510 грн. відповідає вимогам Закону України «Про виконавче провадження», а відтак суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог.
Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 34 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» № 7-93 від 21 січня 1993 року (зі змінами та доповненнями).
Керуючись ст.ст. 69, 70, 159-163, 167 КАС України, суд -
П Р И Й Н Я В:
1. В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
2. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
3. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову суду першої інстанції повністю або частково в порядку і строки встановлені ст. 186 КАС України:
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанову складено в повному обсязі 21.09.2009 року.
Суддя Гавдик З.В.
- Номер:
- Опис: про визнання акту недійсним
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 2а-5372/09/1370
- Суд: Львівський окружний адміністративний суд
- Суддя: Гавдик Зеновій Володимирович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.08.2009
- Дата етапу: 25.08.2009