УХВАЛА
ПРО ПЕРЕДАЧУ АДМІНІСТРАТИВНОЇ СПРАВИ ДО ІНШОГО
АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ
17 вересня 2009 року Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В., розглянувши в попередньому судовому засіданні адміністративну справу № 2а-3362/09/1370 за адміністративним
позовом Товариства з обмеженою відповідальністю українсько-чеського спільного підприємства «Ройал.ЛТД», представник позивача – Олексів Н.М. (довіреність від 19.08.2009 року)
- за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача – Державного казначейства України, представник третьої особи – не з'явився
до Міністерства фінансів України, представник – не з'явився
про скасування рішення
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю українсько-чеське спільне підприємство «Ройал. ЛТД» звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Міністерства фінансів України про скасування рішення.
Ухвалою суду від 18.05.2009 року відкрито провадження у адміністративній справі.
Представником відповідача 01.06.2009 року за вхідним № 20532 подано клопотання № 31/28030-03-26/14604 від 29.05.2009 року про передачу справи за підсудністю, у якому відповідач просить, з урахуванням ст. 19 КАС України, передати вказану справу до Окружного адміністративного суду м. Києва за підсудністю.
17.09.2009 року відповідач явку повноважного представника в попереднє судове засідання не забезпечив, подав клопотання про розгляд клопотання про передачу справи, без участі представника міністерства.
Представник позивача проти вказаного клопотання заперечила з підстав, що спірний наказ порушує права позивача.
Представник третьої особи в попереднє судове засідання не з’явився, причини неявки не повідомив.
При постановлені ухвали суд виходить з наступного:
Згідно ч. 2 ст. 19 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження нормативно-правових актів Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України чи іншого суб'єкта владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України вирішуються окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.
В силу п. 3 ч. 1 ст. 22 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі та до початку судового розгляду виявилося, що провадження у справі відкрито без дотриманням правил територіальної підсудності.
Позивачем оскаржується наказ Міністерства фінансів України № 650 від 08.05.2009 року «Про зупинення дії ліцензії Міністерства фінансів України на проведення організації діяльності з проведення азартних ігор», який є нормативно-правовим актом міністерства, повноваження якого поширюються на всю територію України.
Таким чином, згідно ст.ст. 19, 22 КАС України, Львівський окружний адміністративний суд прийшов до висновку про задоволення клопотання відповідача про передачу справи № 2а-3362/09/1370 для подальшого розгляду до Окружного адміністративного суд м. Києва за підсудністю.
Керуючись ст. 19, 22, 165 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративну справу 2а-3362/09/1370 за адміністративним
позовом Товариства з обмеженою відповідальністю українсько-чеського спільного підприємства «Ройал.ЛТД», за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача – Державного казначейства України
до Міністерства фінансів України
про скасування рішення
передати на розгляд до Окружного адміністративного суду м. Києва.
2. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
3. Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву в порядку і строки встановлені ст. 186 КАС України:
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Гавдик З.В.