УХВАЛА
ПРО ПЕРЕДАЧУ АДМІНІСТРАТИВНОЇ СПРАВИ ДО ІНШОГО
АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ
13 жовтня 2009 року Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В., розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу № 2а-3331/09/1370 за адміністративним
позовом Відкритого акціонерного товариства «Банк «Фінанси та Кредит», представник – Хомик В.П. (довіреність № 1-131110/4746 від 13.05.2009 року)
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача – ВАТ «Прикарпатпромарматура», представник – не з’явився
до Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова, представник – не з’явився
про визнання нечинним рішення
ВСТАНОВИВ:
Позивач – Відкрите акціонерне товариство «Банк «Фінанси та Кредит» (м. Київ, вул. Артема, 60), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача – ВАТ «Прикарпатпромарматура» звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова, про визнання нечинним рішення.
13.10.2009 року судом поставлено на обговорення питання про підставність, у відповідності до ч. 2 ст. 19 КАС України, передачі справи до Окружного адміністративного суду м. Києва за місцем знаходження позивача.
Представник позивача в судовому засіданні вказав, що представник позивача, відповідач та третя особа знаходяться у м. Львові, що дозволяє справу розглядати у Львівському окружному адміністративному суді.
При постановлені ухвали, суд виходить з наступного:
Згідно ч. 2 ст. 19 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.
Правилами вказаної норми визначено що у такий спосіб, щоб, по можливості забезпечити розгляд справи адміністративним судом, який територіально найбільш наближений до місця проживання чи місця знаходження особи. У такий спосіб забезпечується краща доступність правосуддя в адміністративних справах.
З матеріалів справи вбачається, що місцем знаходження позивача є м. Київ, вул. Артема, 60.
Таким чином, суд вважає, що дану адміністративну справу слід передати до Окружного адміністративного суду м. Києва за місцем знаходження позивача.
Керуючись ст. ст. 19, 22, 165 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративну справу 2а-3331/09/1370 за адміністративним
позовом Відкритого акціонерного товариства «Банк «Фінанси та Кредит»,
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача – ВАТ «Прикарпатпромарматура»
до Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова
про визнання нечинним рішення
передати на розгляд Окружного адміністративного суду м. Києва.
2. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
3. Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву в порядку і строки встановлені ст. 186 КАС України:
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Гавдик З.В.