Судове рішення #6516264

                   

                               Р І Ш Е Н Н Я                  2-918/ 2009 р.

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И


28 жовтня 2009 року Сумський районний суд Сумської області під головуванням судді Степаненка О.А. при секретарі Токаревій В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за позовом ОСОБА_1 до Червоненької сільської ради Сумського району Сумської області про визнання права власності на самочинне будівництво,

В С Т А Н О В И В :

      Позивач звернувся до суду з позовною заявою, посилаючись на те, що  земельна ділянка №1013 площею 0,0967 га, розташована на території  Червоненької  сільської ради, Сумського району, Сумської області садовий  кооператив «Плодоовочівник», належить позивачу на праві приватної власності. В 2005 році на вказаній  вище земельній ділянці він побудував садовий будинок, гараж, душ, вбиральню та погріб. В травні 2009 році за замовленням позивача  КП «Сумське міське БТІ» було виготовлено технічний  паспорт на садовий (дачний) будинок. Згідно  даних технічного паспорту садовий будинок складається з першого поверху( літ. «А-1») та мансарди ( літ.»А-2»), загальна площа будівлі-90,9 кв.м., в тому числі по першому поверху: веранда(ном.1) площею 7,3 кв.м., кладова (ном.2) площею 3,7 кв.м., коридор(ном.3) площею 2,9 кв.м., літня житлова (ном.4) площею 20,3 кв.м., кухня(ном.5) площею 8,4 кв.м., літня житлова(ном.6) площею 16,4 кв.м., всього по  першому поверху 59,0 кв.м., по мансарді: літня житлова(ном.7) площею 19,6 кв.м., літня житлова(ном.8) площею 12,3 кв.м., всього по мансарді-31,9 кв.м. Будівництво проведено  без отримання належного дозволу. Тому просив  визнати право власності на самочинні будови.


В судовому засіданні  позивач позовні вимоги підтримав.


Представник відповідача – Червоненської сільської ради, Сумського району, Сумської області в судове засідання не з’явився, від  нього надійшла письмова заява з проханням слухати справу у відсутність їхнього представника, проти позову не заперечували.


Заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.


Судом встановлено, - і не оспорюється сторонами – що  земельна ділянка №1013 площею 0,0967 га, розташована на території  Червоненької  сільської ради, Сумського району, Сумської області садовий  кооператив «Плодоовочівник», належить позивачу на праві приватної власності(арк.с.17).

В 2005 році на вказаній  вище земельній ділянці він побудував садовий будинок, гараж, душ, вбиральню та погріб. В травні 2009 році за замовленням позивача  КП «Сумське міське БТІ» було виготовлено технічний  паспорт на садовий (дачний) будинок. Згідно  даних технічного паспорту садовий будинок складається з першого поверху( літ. «А-1») та мансарди ( літ.»А-2»), загальна площа будівлі-90,9 кв.м., в тому числі по першому поверху: веранда(ном.1) площею 7,3 кв.м., кладова (ном.2) площею 3,7 кв.м., коридор(ном.3) площею 2,9 кв.м., літня житлова (ном.4) площею 20,3 кв.м., кухня(ном.5) площею 8,4 кв.м., літня житлова(ном.6) площею 16,4 кв.м., всього по  першому поверху 59,0 кв.м., по мансарді: літня житлова(ном.7) площею 19,6 кв.м., літня житлова(ном.8) площею 12,3 кв.м., всього по мансарді-31,9 кв.м.( арк..с.8-13)

 Вартість самочинних будівель становить 262900 гривень, що підтверджується довідкою КП «Сумське міське БТІ»(арк..с.16)


 Добудови виконані без порушення будівельних  норм та правил, а також без порушення протипожежних та санітарних нормативів,  а також не порушують інтереси та права інших осіб( арк.с. 18-25).


Відповідно до ч.2  ст.331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації.

 

Згідно ст. 376 ЦК України - житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети , або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм та правил. На вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.


Отже, суд вважає вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню.


На підставі викладеного, керуючись ст. ст.213, 214, 215  ЦПК України, ст. ст. 331, 376 ЦК України, суд



В И Р І Ш И В :

Визнати за ОСОБА_1 право власності на самочинно збудований садовий (дачний) будинок (літ.А-1) загальною площею 90,9 кв.м. та господарські будівлі-гараж (літ. «Б»), вбиральню(літ. «Д»), погріб ( літ. «пг), душ (літ.»В»), розташований за адресою  територія Червоненької сільської ради, Сумського району, Сумської області, садовий кооператив «Плодоовочівник», земельна ділянка № 1013.


Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

     

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження або апеляційну скаргу не було подано.



Суддя                                



         









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація