ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
12 листопада 2009 року Справа № 2а-20134/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Ковальової Т.І.
при секретарі судового засідання Ворошило О.Є.,
за участю
представників сторін:
від позивача: Тітової О.П., довіреність № 06/14 від 12.01.2009 року
від відповідача: не з’явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Перевальському районі Луганської області до державного підприємства „Луганськвугілля” про стягнення заборгованості по внескам на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, -
В С Т А Н О В И В:
09 липня 2009 року відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в ПЕревальському районі Луганської області звернулося до суду з адміністративним позовом до державного підприємства „Луганськвугілля” про стягнення заборгованості по внескам на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в сумі 1127919 грн. 07 коп..
В судове засідання з’явився представник позивача, який підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив їх задовольнити.
В судове засідання представник відповідача не з’явився, від нього надійшло клопотання, в якому він просив розглядати справу за його відсутністю та від представника відповідача надійшов відзив на адміністративний позов, де він вказав, що визнає заборгованість в повному обсязі.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі статтею 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», роботодавці як страхувальники зобов'язані в повному обсязі сплачувати страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
Відповідно до п.4.1 Інструкції "Про порядок перерахування, обліку та витрачення страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України" (далі-інструкція), затвердженої постановою правління Фонду від 20.04.01, сума страхового внеску, що підлягає сплаті, розраховується згідно зі страховим тарифом, встановленим Законом України "Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", виходячи з класу професійного ризику галузі національної економіки, до якого віднесений страхувальник.
Пунктом 4.12 зазначеної Інструкції визначено, що страхові внески сплачуються юридичними особами (страхувальниками) щомісячно в день одержання коштів на оплату праці в установах банків.
Згідно з п.4.13 Інструкції страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на розрахунковий рахунок Фонду.
Як вбачається з матеріалів справи, відокремлений виробничий підрозділ шахта Ніканор-Нова ДП „Луганськвугілля” зареєстрований у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Перевальському районі Луганської області, прийняв на себе зобов'язання страхувальника зі сплати страхових внесків до Фонду, але свої зобов'язання належним чином не виконує, у зв'язку з чим за ним утворилась заборгованість зі сплати страхових внесків, яка станом на 01 квітня 2009 року становить 1079354 грн. 66 коп. та пеня 48564 грн. 41 коп., що підтверджується актом звірки на 01 квітня 2009 року.
Ненадходження грошових коштів від сплати страхових внесків підприємствами тягне за собою скорочення фінансування соціальних програм з організації та здійснення заходів, спрямованих на попередження нещасних випадків, усунення загрози здоров'ю працівників, викликаною умовами праці, на створення належних, безпечних умов праці, чим порушуються інтереси держави, яка гарантувала своїм громадянам належні, безпечні та здорові умови праці. Також, несплата страхових внесків не дає можливості нарахувати та виплатити потерпілим щомісячно страхові виплати та здійснити інші види соціальної допомоги.
Позовні вимоги документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству, тому підлягають до задоволення.
Питання щодо розподілу судових витрат не вирішується, оскільки ст. 94 КАС України у даному випадку не передбачено стягнення судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 136, ст. ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Перевальському районі Луганської області до державного підприємства „Луганськвугілля” про стягнення заборгованості по внескам на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства „Луганськвугілля” (ЄДРПОУ 32473323) на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Перевальському районі Луганської області (ЄДРПОУ 25938486) заборгованість по внескам на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в сумі 1079354 грн. 66 коп. та пеню в сумі 48564 грн. 41 коп.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
СУДДЯ Т.І. КОВАЛЬОВА