Судове рішення #65130
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №22а-1739 / 2006р.                                                        Головуючий по 1-й інстанції:

Карпушина Г.Л. Суддя-доповідач: Бондаревська С.М.

УХВАЛА ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

2006 року червня місяця 27 дня                                                        м. Полтава

Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Полтавської області в складі:

Головуючого судді :Бондаревської С.М.

Суддів :   Триголова В.М., Карнауха П.М.

При секретарі: Зеленській О.І.

З участю   позивача ОСОБА_1

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1

на рішення Хорольського районного суду Полтавської області від 04 травня 2006 року

по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про зменшення розміру аліментів, що стягуються на неповнолітніх дітей, -

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача апеляційного суду, -

ВСТАНОВИЛА:

Рішенням Хорольського районного суду Полтавської області від 04 травня 2006 року у задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про зменшення розміру аліментів, що стягуються на неповнолітніх дітей відмолено.

З даним рішенням не погодився ОСОБА_1 та подав на нього апеляційну

скаргу, в якій просить рішення скасувати та постановити нове рішення про задоволення

позовних вимог.               

Вважає рішення суду є незаконним та необгрунтованим, постановлене з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Колегія судців, заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та мотиви скарги підстав для її задоволення та скасування рішення суду не знаходить.

 

Відповідно ст..З08 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін , якщо визнає , що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Судом вірно встановлено і це вбачається з матеріалів справи, що згідно виконавчого листа №НОМЕР_1, виданого Теплицьким районним судом Вінницької області, з ОСОБА_1 стягуються аліменти на користь ОСОБА_4 на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_5, в розмірі 1/4 частини всіх видів доходів.

Також судом вірно встановлено, що згідно виконавчого листа №НОМЕР_2, виданого Хорольським районним судом Полтавської області, з нього стягуються аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_5, в розмірі 1/6 частини всіх видів доходів.

Крім того судом встановлено, що на даний час загальний розмір аліментів, що стягується з позивача становить 5/12 частин всіх видів доходів, що більше 1/3 частини, що відповідно до судової практики стягується судами на користь двох неповнолітніх дітей. На даний час сім»ї склалося тяжке матеріальне становище.

Згідно ч. 1 ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров»я когось із них.

Суд першої інстанції, врахувавши всі обставини справи, а саме те, що подані позивачем докази не містять достатніх даних, про його тяжке матеріальне становище, прийшов до вірного висновку відмовивши в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1

За таких обставин суд, колегія суддів приходить до висновку, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, тому підстав для її задоволення та скасування рішення суду не вбачається.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 303, 307,308 ,314,315 ЦПК України, колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - відхилити. Рішення Хорольського районного суду Полтавської області від 04 травня 2006 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація