№2-6214/09
РІШЕННЯ
іменем України
14 жовтня 2009 року Октябрський районний суд м.Полтави в складі
головуючого – судді Нізельковської Л.В.
при секретарі – Загорулько О.С.
за участю позивача та представника третьої особи – ОСОБА_1
відповідача – ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини в зв’язку з продовженням навчання, -
в с т а н о в и в :
Позивачка ОСОБА_1 30.07.2009 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої доньки ОСОБА_3 у зв’язку з тим, що вона продовжує навчання і потребує матеріальної допомоги. Вказала, що відповідач добровільно не надає матеріальної допомоги на утримання доньки. Просила щомісячно стягувати з відповідача на її користь аліменти в розмірі ? частини всіх видів заробітку.
У судовому засіданні позивачка та представник третьої особи ОСОБА_1 свої позовні вимоги підтримала. Надала пояснення, аналогічні змісту позовної заяви.
Відповідач позов не визнав. Пояснив, що утримує непрацездатних батьків, сам за станом здоров’я потребує постійних витрат на лікування, а тому не має можливості утримувати повнолітню доньку. Крім того, донька має 2/3 частини квартири, яку він їй подарував у рахунок сплати аліментів. Дану частину квартири вона здає в оренду та отримує за це кошти, тобто матеріально забезпечена. Позивачка залишила великі борги по квартирі, які необхідно оплачувати відповідачу, має власний високий дохід і тому донька не потребує його матеріальної допомоги.
Суд, заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про те, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_1 перебували у шлюбі. 29.07.1988 від вказаного шлюбу у подружжя народилася донька ОСОБА_3. ( а.с.3)
В даний час ОСОБА_3 навчається в інституті післядипломної освіти та дорадництва Полтавської державної аграрної академії. Орієнтовний термін навчання до 03 липня 2010 року. (а.с.4,24)
Донька перебуває на утриманні матері та потребує матеріальної допомоги. Відповідач працює, має постійний заробіток за основним місцем роботи та додатковий заробіток від викладацької діяльності, а тому може надавати таку допомогу.
Відповідно до ст.199 СК України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання та у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Згідно ст. 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітню дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів.
При визначенні розміру аліментів суд враховує наявність у відповідача непрацездатних батьків, яких він зобов’язаний утримувати, стан здоров’я відповідача, його матеріальне становище, а також матеріальне становище позивачки та можливість надання нею матеріальної допомоги повнолітній доньці.
Твердження відповідача про те, що він в рахунок сплати аліментів подарував доньці 2/3 частини квартири, тобто вона втратила право на аліменти, є безпідставним, оскільки згідно договору дарування від 29.10.2007 вказане нерухоме майно їй подарувала мати, ОСОБА_1
Жодних доказів на підтвердження факту отримання ОСОБА_3 коштів від здачі в оренду квартири та розміру цих коштів відповідач не надав. Позивачка вказала, що квартиру вони здають в оренду на безоплатній основі. Таким чином обставина отримання ОСОБА_3 коштів від здачі квартири в оренду, тобто наявність у неї самостійного заробітку, є недоведеною.
З урахуванням викладеного суд приходить до висновку про необхідність стягнення з відповідача аліментів на утримання доньки у розмірі 1/6 частини всіх видів заробітку, починаючи з дня зарахування до навчального закладу – 03.08.2009.
Позовна вимога ОСОБА_1 про зобов’язання ОСОБА_2 сплатити заборгованість за аліментними зобов’язаннями попередніх років задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Позивачкою не надано жодних доказів про те, що існує заборгованість зі сплати аліментів за попередні роки, за який період, розмір цих аліментів та що відповідач заперечує проти сплати аліментів. Відповідач у суді стверджував, що він повністю сплатив аліменти за попередніми рішеннями суду. При цьому визнав, що мав додатковий незначний заробіток від викладацької діяльності з 2008 року, але ніхто до нього вимоги про стягнення аліментів з цього доходу не пред’являв і тому він їх не виплачував.
На підставі викладеного в задоволенні позову про стягнення заборгованості за аліментними зобов’язаннями за попередні роки суд відмовляє в зв’язку з недоведеністю.
Керуючись ст.ст. 15, 30, 60, 88, 213, 215 ЦПК України, ст.ст. 182,198,199,200 СК України, суд, -
в и р і ш и в :
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, у зв’язку з продовженням нею навчання, в розмірі 1/6 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з 03 серпня 2009 року до закінчення навчання – 03 липня 2010 року.
В задоволенні позову про зобов’язання ОСОБА_2 погасити заборгованість по виплаті аліментів за попередні роки відмовити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.
Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до апеляційного суду Полтавської області через Октябрський райсуд м.Полтави протягом 10 днів з моменту оголошення рішення. Апеляційну скаргу може бути подано в тому ж порядку протягом 20 днів з моменту подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Л.В.Нізельковська