Судове рішення #65127
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

апеляційний суд полтавської області

Справа № 22а-1732-2006 р.                            Головуючий по 1 -й інстанції

Лисенко В.М. Суддя-доповідач: Макарчук М.А.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

2006 року липня місяця 3 дня м. Полтава Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Полтавської області в складі:

Головуючого:                                          Макарчука М.А.

Суддів:                                               Дорош А.І., Касмініна О.В.

при секретарі                                           Адамської О.В.

з участю : прокурора адвоката

позивача (заявника)                                ОСОБА_1

представника позивача (заявника)

відповідача

представника відповідача                        ОСОБА_2

розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1

на рішення Чутівського районного суду від 11 травня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Чутівський комбікормовий завод», відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Чутівському та Котелевському районах Полтавської області про стягнення заборгованості по оплаті страхових виплат у зв'язку з нещасним випадком на виробництві, стягнення моральної шкоди.

Судова колегія ,заслухавши доповідь судді доповідача апеляційного суду Макарчука М.А.,

ВСТАНОВИЛА : У липні 2005 року позивачка звернулася до суду із зазначеним позовом. Вказала    ,    що    працювала    дозувальником    Чутівського    міжгосподарського комбікормового     заводу,     правонаступником    якого     є    ТОВ     «Чутівський комбікормовий завод». 27 липня 1981 року на робочому місці з нею стався нещасний випадок. Висновком ЛТЕК від 7 грудня 1994 року отримана травма була визнана виробничою із втратою нею 25% професійної працездатності безстроково, а з 7 серпня 1998 року - з втратою 50 % професійної працездатності безстроково. Рішенням Машівського районного суду Полтавської області від 1 березня 2000 року з Чутівського міжгосподарського комбікормового заводу на користь позивачки було стягнуто одноразово за період з 7 грудня 1995 року по 1 березня 2000 року включно 1929 грн. 59 коп. на відшкодування втраченого заробітку, 3300 грн. одноразової допомоги , 405 грн. 03 коп. збитків від інфляції та 180 грн. витрат на транспорт , 1000 грн. на відшкодування моральної шкоди. Зобов'язано Чутівський міжгосподарський комбікормовий завод щомісячно , починаючи з 1 березня 2000 року довічно сплачувати по 37 грн. з відповідним корегуванням заробітної плати з відшкодуванням втрат від інфляції.

Рішенням Чутівського районного суду від 16 листопада 2001 року з товариства з обмеженою відповідальністю «Чутівський комбікормовий завод» на користь позивачки було стягнуто 2068 грн. 52 коп. збитків, завданих невиконанням рішення Машівського районного суду Полтавської області від 1 березня 2000 року, та зобов'язано відповідача щомісячно , починаючи з 1 вересня 2001 року, сплачувати позивачці по 59 грн. послідуючим відповідним коригуванням .

Після постановлення судових рішень , відповідач - ТОВ «Чутівський комбікормовий завод» у 2002 році збільшував розмір щомісячного відшкодування до 50% мінімальної заробітної плати , а не до середнього заробітку дозувальника в галузі комбікормового виробництва, внаслідок чого цей відповідач недоплатив їй 1065 грн.

24 грудня 2002 року її особова справа по виплаті страхового відшкодування була передана до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Чутівському та Котелевському районах Полтавської області. Вказаний відповідач не виправив помилку у визначенні розміру щомісячного відшкодування , а продовжив виплату встановленого роботодавцем страхового відшкодування. Крім цієї помилки, відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Чутівському та Котелевському районах Полтавської області стало вираховувати розмір щомісячного відшкодування із розрахунку втрати нею професійної працездатності в розмірі 25% , а не 50% . Вважає , що відповідач з цих підстав недоплатив їй 3404 грн.48 коп..

Просила стягнути з ТОВ «Чутівський комбікормовий завод» заборгованість по виплаті страхового відшкодування в сумі 1065 грн., збитки від інфляції в сумі 282 грн.23 коп., проценти за прострочку виплати відшкодування в розмірі 111 грн. 83 коп.

Стягнути з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Чутівському та Котелевському районах Полтавської області заборгованість по виплаті страхового відшкодування в сумі 3404 грн. 48 коп., збитки від інфляції в сумі 902 грн. 19 коп., проценти за прострочку виплати відшкодування в розмірі 255 грн. 37 коп. Зобов'язати відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Чутівському та Котелевському районах  Полтавської області з 1 липня

2005  року щомісячно виплачувати їй страхове відшкодування в розмірі 278 грн. 15

коп. з послідуючим коригуванням при підвищенні заробітної плати.

У серпні 2005 року позивачка доповнила позов вимогами про стягнення з кожного з відповідачів по 5000 грн. моральної шкоди та судових витрат (а.с.47). У січні , березні та квітні 2006 року позивачка уточняла розмір позовних вимог (а.с.126,127,151).

Остаточно просила стягнути з ТОВ «Чутівський комбікормовий завод» заборгованість по виплаті страхового відшкодування в сумі 973 грн. 40 коп., збитки від інфляції в сумі 297 грн.86 коп., проценти за прострочку виплати відшкодування в розмірі 111 грн. 96 коп.

Стягнути з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Чутівському та Котелевському районах Полтавської області заборгованість по виплаті страхового відшкодування в сумі 4749 грн. 93 коп., збитки від інфляції в сумі 1369 грн. 11 коп., проценти за прострочку виплати відшкодування в розмірі 400 грн. 91 коп. Зобов'язати відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Чутівському та Котелевському районах Полтавської області з 1 березня

2006 року щомісячно виплачувати їй страхове відшкодування в розмірі 389 грн. 87

коп. з послідуючим коригуванням при підвищенні заробітної плати.

Стягнути з кожного з відповідачів по 5000 грн. моральної шкоди та 869 грн. 22 коп. судових витрат.

Рішенням Чутівського районного суду від 11 травня 2006 року в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Чутівський комбікормовий завод», відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Чутівському та Котелевському районах Полтавської області про стягнення заборгованості по оплаті страхових виплат у зв'язку з нещасним випадком на виробництві, стягненні моральної шкоди -відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати рішення місцевого суду і ухвалити нове про задоволення позовних вимог. Посилається на порушення відповідачами порядку обрахування страхового відшкодування , яке підлягає оплаті і з цих підстав вважає, що висновки місцевого суду не відповідають обставинам справи.

 

Апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст..308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє скаргу і залишає рішення без змін , якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Місцевим судом встановлено , що 27 липня 1981 року позивачка отримала виробничу травму , яка потягла втрату нею на робочому місці з нею з 7 грудня 1994 року 25% професійної працездатності, а з 7 серпня 1998 року - втрату 50 % професійної працездатності безстроково. Рішенням Машівського районного суду Полтавської області від 1 березня 2000 року з Чутівського міжгосподарського комбікормового заводу на користь позивачки було стягнуто одноразово за період з 7 грудня 1995 року по 1 березня 2000 року включно 1929 грн. 59 коп. на відшкодування втраченого заробітку, 3300 грн. одноразової допомоги , 405 грн. 03 коп. збитків від інфляції та 180 грн. витрат на транспорт , 1000 грн. на відшкодування моральної шкоди. Зобов'язано Чутівський міжгосподарський комбікормовий завод щомісячно , починаючи з 1 березня 2000 року довічно сплачувати по 37 грн. з відповідним корегуванням заробітної плати з відшкодуванням втрат від інфляції.

Рішенням Чутівського районного суду від 16 листопада 2001 року з товариства з обмеженою відповідальністю «Чутівський комбікормовий завод» на користь позивачки було стягнуто 2068 грн. 52 коп. збитків, завданих невиконанням рішення Машівського районного суду Полтавської області від 1 березня 2000 року, та зобов'язано відповідача щомісячно , починаючи з 1 вересня 2001 року, сплачувати позивачці по 59 грн. послідуючим відповідним коригуванням .

Місцевим судом також встановлено , що рішення місцевих судів в частині щомісячної виплати позивачці страхового відшкодування виконувалося ТОВ «Чутівський комбікормовий завод» , а з 24 грудня 2002 року - відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Чутівському та Котелевському районах Полтавської області

Судом також встановлено , що кожен з відповідачів провадив перерахунки страхового відшкодування у випадках , встановлених ст.. 29 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві ...» без порушень чинного законодавства і ці обставини підтверджуються постановою про призначення перерахованої щомісячної страхової виплати та іншими письмовим доказами.

Встановивши такі обставини , місцевий суд прийшов до вірного висновку про безпідставність позовних вимог і обґрунтовано відмовив у задоволенні позову.

 

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків місцевого суду і не вказують на порушення ним норм матеріального чи процесуального права. Підстав для задоволення скарги і скасування рішення суду не вбачається .

Керуючись ст. 303,304,308,313,315 ЦПК України, колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

Апеляційну   скаргу   ОСОБА_1   відхилити   ,   а   рішення Чутівського районного суду від 11 травня 2006 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена протягом двох місяців шляхом подачі касаційної скарги до Верховного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація