Судове рішення #6512143

                 

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

 

 

19 жовтня  2009 року                            м. Полтава                          с права № 2-а- 11409/09      


Полтавський окружний адміністративний суд в складі:  

Головуючого судді – Удовіченко С.О.  

при секретарі – Саченко Н.С.  

      розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Полтаві адміністративну справу за позовом Кременчуцької об’єднаної державної податкової інспекції в Полтавській області до суб’єкта підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_1  про стягнення  податкового боргу,-  


В С Т А Н О В И В :  


01 грудня 2008 року Кременчуцька об’єднана державна податкова інспекція в Полтавській області (надалі – позивач) звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до суб’єкта підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_1  (надалі - відповідач) про стягнення податкового боргу в розмірі 304 грн. 63 коп.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідач не  сплатив  податкове зобов’язання з єдиного податку за видом торгово-посередницька (роз'їздна) торгівля, яка становить 100 грн. на місяць, та яку відповідач не сплатив в розмірі 300 грн.,  у зв’язку із чим  нарахована пеня в розмірі 4,63 грн.

Представник позивача в судове засіданні не з’явився, направив суду письмове клопотання про розгляд справи  у його відсутності.

Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча в матеріалах справи містяться  наявні докази, що він заздалегідь та належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. Клопотань про відкладення судового засідання від відповідача не надходило, про причини неявки в судове засідання не повідомив. Але, суд  вважає, що відповідач ухиляється від явки в суд, оскільки отримував судову повістку  про виклик,  проте, не повідомив про причини неявки та не направив клопотання про розгляд справи у його відсутності чи про відкладення. Тому, суд вважає за можливе розглянути справу за даної явки та за наявними в справі матеріалами.

Суд,  всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті,  приходить до висновку, що   позов підлягає задоволенню   з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1  зареєстрована як фізична особа – підприємець 12.03.2007 року Кобеляцькою районною державною адміністрацією, номер  запису про державну реєстрацію 2 566 000 0000 001655, про що  видано свідоцтво про державну реєстрацію  НОМЕР_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1).  

Відповідно до довідки № 63 від 12.03.2007 року ОСОБА_1 взято на  податковий облік в Кобеляцькому відділенні Кременчуцької об’єднаної державної податкової інспекції з 13.03.2007  року за № 1554.

Як вбачається із матеріалів справи відповідачем  фізичною особою-підприємцем  ОСОБА_1  обрано спрощену систему оподаткування за видом діяльності - роздрібна торгівля,а саме,  згідно копії заяви  від 14.03.2007 року до Кобеляцької міжрайонної державної податкової інспекції про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та  звітності.

Відповідно до корінця свідоцтва серії Д № 743053, свідоцтво про сплату єдиного платку видане ОСОБА_1 на підставі документа квитанції від 14.03.2007 року № 1495, що засвідчує сплату 100,00 грн. єдиного податку.  

Так відповідно до копії наявного в матеріалах справи свідоцтва про сплату єдиного податку від 20.03.2007 року, видане відповідачу терміном на 2007 рік за видом діяльності - торгово-посередницька (роз'їздна) торгівля.

Рішенням   восьмої сесії п’ятого скликання Кобеляцькоїї районної ради Полтавської області  від 07 лютого 2007 року  встановлено ставки єдиного податку для фізичних осіб, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, згідно якого зокрема, для осіб, видом діяльності яких являється торгово-посередницька (роз'їздна) торгівля, ставка становить 100,00 грн.

Відповідно частини 1,2 статті  2 Указу   Президента України, від 03.07.1998, № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» (надалі - Указ) суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.  

Згідно частини 6 статті 2 Указу, суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.  

Відповідно до картки особового рахунку ПП ОСОБА_1  недоїмка станом  на 08.10.2008 р. становить 300 грн.00 коп. та нараховано пені 4 грн.63 коп.

Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000, № 2181-III установлено порядок погашення зобов’язань юридичних та фізичних осіб  перед бюджетами та  державними цільовими фондами  з податків і зборів (обов’язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючим  органом.

Відповідно до вимог підпункту 6.2.1 статті 6 зазначеного Закону  у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.  

Подання заяви до податкового органу на перехід на спрощену систему оподаткування є фактом погодження на сплату єдиного податку на відповідний вид діяльності в розмірі, встановленому місцевою радою. Тобто, з цих підстав податкове зобов'язання щодо сплати єдиного податку вважається узгодженим і  платник єдиного податку зобов'язаний сплатити єдиний податок в строк встановлений статтею 2 Указу.

Оскільки в установлений законодавством термін відповідач не сплатив у повному обсязі узгодженої суми податкового зобов'язання, позивачем у встановленому порядку сформовано та направлено першу податкову вимогу від 12.10.2007 р. N 1/52 та другу податкову вимогу від 14.11.2007 р. №2/52, що, враховуючи зазначене, не суперечить чинному законодавству.

Зазначені вимоги були отримані відповідачем, що підтверджується копіями поштових повідомлень, наявних в матеріалах справи.

Однак відповідачем в добровільному порядку сума податкового зобов’язання так і не була погашена, тому відповідно до підпункту 16.1.1 статті 16  Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"  була нарахована пеня.

Розміри пені визначені підпунктом 16.4.1 пункту 16.4 статті 16 вказаного Закону.

Згідно із підпункту 5.4.1. пункту 5.4 ст. 5 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"   узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Таким чином, не оскаржена і не сплачена відповідачем сума податкового зобов'язання, визначена Кременчуцькою об’єднаною державною податковою інспекцією у податковій  вимозі, правомірно була віднесена до податкового боргу фізичної особи - підприємця ОСОБА_1.

    На підставі  п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 № 509-XІІ державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділ районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.  

Враховуючи викладене, а також те, що  суму податкового боргу відповідач  у добровільному порядку не сплатив, Кременчуцька об’єднана державна податкова інспекція  відповідно до повноважень, покладених на неї Законом України "Про державну податкову службу в Україні", обґрунтовано звернулась до суду з позовом про стягнення вказаної суми.  

 Відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 5, 6, 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ, статтею 2 Указу   Президента України, від 03.07.1998, № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» ,    пунктом 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 № 509-XІІ,   статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –


П О С Т А Н О В И В:  


Адміністративний позов Кременчуцької об’єднаної державної податкової інспекції в Полтавській області до суб’єкта підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення  податкового боргу задовольнити  .

Стягнути з  суб’єкта підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця   ОСОБА_1   (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь  Кременчуцької об’єднаної державної податкової інспекції в Полтавській області   в дохід державного бюджету   (на розрахунковий рахунок 34218379700164, одержувач Бутенківська сільська рада, код одержувача 34698486, банк одержувача ГУДКУ в Полтавській області, МФО 831019, код платежу 16050200)   податковий борг  зі сплати єдиного податку в розмірі 304 (триста чотири) грн. 63 коп.  

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду  через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний термін з дня складання постанови в повному обсязі та подачі апеляційної скарги у 20-денний термін після подачі заяви про апеляційне оскарження, в порядку, визначеному ст. 186 КАС України.

 Повний текст постанови  виготовлено 23  жовтня 2009 року.



 

Суддя                       С.О.Удовіченко  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація