Судове рішення #6511615




 



Справа № 2А - 936 /09  

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ


21  жовтня  2009 року Шевченківський районний суд м. Львова в складі:

головуючого судді            Зими І.Є.    

при секретарі            Савула О.А.  

розглянувши у відкритому  судовому засіданні в м. Львові справу за адміністративним  позовом   ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова , треті особи Головне управління  пенсійного фонду України у Львівській області, ДП МОУ " Львівський радіо ремонтний завод"  про зобов"язання до вчинення дій ,-  

в с т а н о в и в :

 03.06.09 р. позивач звернувся до суду з заявою, в якій просив суд постановити  рішення, яким зобов”язати відповідача  з 01.05.08 р.  провести перерахунок пенсії та включити додатково  про проведенні розрахунку розміру його пенсії  заробітну плату в розмірі 54613 руб. 42 коп. за період з 26.01.80 р. по 27.01.83 року. Заяву мотивує тим, що  у спірний період  він знаходився  у тривалому закордонному службовому відрядженні в НДР Йемен, де працював на посаді майстра по  гальванічним покриттям.  Отримуючи  заробітну плату на підприємстві за місцем своєї праці у м. Львові, він також отримував заробітну плату за місцем фактичної роботи. Проте при призначенні та нарахуванні пенсії за віком  відповідач  не врахував   вказаний період роботи та заробіток, отриманий позивачем  в карбованцях в розмірі 54 613 крб. 42 коп.  Відтак, відповідачем порушено вимоги Закону України „  Про загальнообов”язкове  державне пенсійне  страхування”.  Просив позов задовольнити.

 В судовому засіданні  позивач підтримав позовні вимоги, покликаючись на викладені в заяві мотиви. Крім того пояснив, що   перед призначенням пенсії за віком , у 2004 році, він  звертався до  Управління  пенсійного фонду у Шевченківському районі з  проханням включити  розмір  заробітку, отриманий  ним  в НДР Йемен, проте  йому пояснили, що  він ніби-то отримував  кошти за свою роботу в інвалютних карбованцях, відтак  до  нарахування розміру пенсії може бути взято лише заробіток, який нараховувався йому за основним місцем праці у м. Львові. Тому  пенсія була йому призначена  та нарахована за інший період з його згоди.  Факт звернення до відповідача у 2004 році підтверджується  датою на всіх документах , які він представляв для проведення   нарахування його пенсії. В подальшому  він звертався до відповідача з заявою  про перерахунок пенсії з включенням спірної суми лише в  процесі розгляду даної справи – у  вересні 2009 року та йому було відмовлено.  Вважає   відмову відповідача   протиправною, оскільки  за спірний період  йому виплачували  заробітну плату в  радянських карбованцях, а не у іноземній  валюті.  На даний час  він не заперечує  сплатити з спірної суми  розмір  пенсійного внеску, якщо такий не було сплачено на момент його праці в НДР Йемен.

 Представники відповідача в судовому засіданні проти позову заперечили та пояснили, що  при призначенні пенсії за віком саме позивач вибрав період, за який  йому і була нарахована пенсія. Відтак жодних протиправних дій відповідача не було.  Крім того  у довідці, представленій позивачем у 2004 році щодо періоду його перебування у НДР Йемен зазначено, що нарахування його заробітку проводилось у  інвалютних карбованцях, тому  спірний період  та  вказана  сума заробітку  не може бути включені  при проведенні перерахунку пенсії позивача, що  усно і пояснили  позивачу  при призначенні пенсії. На той час він не оскаржував жодних дій відповідача.  

 Представник Головного управління пенсійного фонду у Львівській області в судовому засіданні проти позову заперечила . Крім того зазначила, що позивачем без поважних причин пропущено строк звернення до суду, оскільки  його усні звернення до  відповідача  датовані, як ствердив сам позивач ще 2004 роком. На даний час  перерахунок  за спірний період може бути здійснений, але  для обчислення  пенсії  може  братись лише довідка  про заробітну плату  з місця роботи позивача – військової частини 42709, відтак  розмір  пенсії  позивача буде  нижчим, ніж нараховується на даний час.  

 Представники  ДП МОУ „ Львівський  радіо ремонтний завод” в судовому засіданні  заперечили проти позову.

 Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши зібрані по справі докази, з”ясувавши дійсні обставини справи, суд  приходить до висновку, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.

 Судом встановлено, що  з 02.06.04 р. позивачу призначена пенсія за віком у відповідності до вимог ст. 40 Закону України „  Про загальнообов”язкове  державне  пенсійне страхування”.   Як вбачається з даних пенсійної справи №  167598 за погодженням з позивачем    для нарахування розміру пенсії було взято період з  01.01.86 р. по 31.12.90 р. та з 01.07.00 р. по  31.05.04 р.    

 У період  з  26.01.80 р. по 27.01.83 року   позивач працював у військовій частині 42709, що стверджується даними його трудової книжки.  Крім того, у вказаний період  позивача було  направлено  у довгострокове закордонне  відрядження , що підтверджується довідкою   Міністерства Оборони СРСР від 28.01.83 року.  З  листа  командира військової частини 44708-Ф   від  21.04.04 р.  за  № 335/7/1745     вбачається, що  у вказаний період   позивач  дійсно  перебував у відрядженні у НДР Йемен, проте  довідка  про заробітну плату не може бути видана, оскільки   відомості на виплату  інвалютних  посадових окладів  спеціалістам, направленим на роботу за кордон  зберігаються протягом 5 років , оскільки  на  данні  виплати жодні нарахування не  проводяться і у відповідні фонди не  перераховуються.   В порядку інформації  повідомлено, що  згідно  облікової картки  працівника, що знаходиться на тимчасовій  роботі за кордоном, щомісячний посадовий оклад  позивача в іноземній валюті складав 329 інвалютних карбованців .

  Відповідно до вимог  ст. 40 Закону України „  Про загальнообов”язкове  державне пенсійне страхування”  для обчислення пенсії  враховується заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період  страхового стажу починаючи з 01.07.00  року. Статтею 72 Закону України „  Про пенсійне забезпечення „ передбачено, що    при обчисленні  середньомісячного заробітку  працівникам за роботу за межами України  враховується заробітна плата, яку вони одержували перед виїздом або за їх вибором  заробіток, що визначається відповідно до ст. 73 цього Закону, а за умови сплати в цей період внесків до  Пенсійного фонду України – на загальних підставах. Обчислення  розміру  пенсії   із заробітної плати з урахуванням частини заробітку, одержаного в іноземній валюті, робітникам і службовцям, які працювали за межами країни, законодавством не передбачено.

 Відтак  суд приходить до висновку, що вимоги  позивача є безпідставними. Крім того  позивачем, який фактично оскаржує  відмову у  проведенні  нарахування  пенсії  з розрахунку  заробітку, отриманого  за період робот в НДР Йемен , яка мала місце  ще у 2004 році, не представлено жодних доказів на підтвердження того, що строк  звернення до суду ним пропущено з поважних причин.  

 Керуючись ст.ст. 11,  159, 160 ч. 3 ,  161  КАС України , ст. ст. 40, 41  Закону України „ Про  загальнообов”язкове  державне  пенсійне страхування „, ст.ст. 64-67,72 , 73  Закону України „ Про пенсійне забезпечення „ , суд, -

п о с т а н о в и в :

 В задоволенні позову  ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у Шевченківському районі м. Львова , треті особи Головне управління  пенсійного фонду України у Львівській області, ДП МОУ " Львівський радіо ремонтний завод"  про зобов"язання до  проведення  перерахунку пенсії з 01.05.08  р. та включення додатково у розрахунок пенсії   заробітної плати в розмірі 54 613 руб. 42 коп. за період з 26.01.80 р. по 27.01.83 р.  відмовити за безпідставністю позовних вимог.

Заяву про апеляційне оскарження постанови  суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення  постанови.  Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через  Шевченківський районний суд м. Львова.  




Суддя                                                І.Є.Зима  



 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація