Справа № 2-а-4530 / 2009 р
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 жовтня 2009 року Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючої: судді Сольоної Н. М.
при секретарі: Ковган О. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ромни адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Ромни Сумської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги „Дітям війни” та поновлення пропущеного строку для звернення до суду,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача і просить відновити пропущений строк для звернення до суду та зобов”язати Управління Пенсійного Фонду України в м. Ромни Сумської області нарахувати на її користь недоплачену їй як дитині війни щомісячну державну соціальну допомогу за 2006-2009 роки в сумі 4488 грн. 30 коп.
Свої вимоги мотивує тим, що вона належить до соціальної категорії «Дитина війни» та відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має право на отримання щомісячної державної соціальної допомоги. Протягом 2006-2007 років щомісячна державна соціальна допомога їй не виплачувалася. Про даний факт вона довідалась після висвітлення в пресі відповідного рішення Конституційного Суду України. В зв’язку з цим просить суд поновити пропущений строк для звернення до суду та зобов’язати відповідача нарахувати вказану допомогу за 2006 – 2009 роки в сумі 4488 грн. 30 коп.
В судове засідання позивач не з’явилася, але надала суду заяву в якій просила справу розглянути в її відсутності, позовні вимоги задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явився, але надав суду заперечення до позову, в яких просив справу розглянути без участі їх представника. Відповідач позовні вимоги не визнав, заперечення мотивував тим, що позивач не має права на отримання надбавки як дитина війни, оскільки згідно ч. 2 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» отримує підвищення як дружина померлого учасника війни. Відповідно до п. 23 ст. 15 вказаного Закону позивачу призначено та виплачується підвищення до пенсії в розмірі 10 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
В судове засідання позивач та представник відповідача не з'явились, про час та місце слухання справи були повідомлені своєчасно та належним чином, надали до суду заяви про розгляд справи без їх участі.
Суд вважає можливим розглянути справу у відсутності сторін, на підставі наявних у справі доказів.
Суд, дослідивши подані сторонами докази, дійшов такого висновку.
Позивач має статус «Дитини війни», що підтверджується пенсійним посвідченням № НОМЕР_1 від 08 серпня 2007 року і вона вправі отримувати підвищену пенсію на 30 % від мінімальної пенсії за віком згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», але як видно зі змісту дана норма Закону також передбачає, що підвищення дітям війни виплачується крім тих, на яких поширюються дія Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.
Позивач не має права на отримання надбавки як дитина війни, оскільки згідно ч. 2 ст. 10 вказаного Закону є дружиною померлого учасника війни. Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» позивачу призначено та виплачується підвищення до пенсії в розмірі 10 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, даний факт підтверджується запереченням на позовну заяву Управління Пенсійного фонду в місті Ромни від 05.10. 2009 р. № 12993/08-38.
В зв’язку з вказаним, суд вважає позовні вимоги необґрунтованими і такими, що не підлягають задоволенню.
На основі викладеного та керуючись ст. ст. 6, 7, 11, 71, 86, 159, 163, 186 КАС України, ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», суд –
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Ромни Сумської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги „Дітям війни” та поновлення пропущеного строку для звернення до суду, - відмовити.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Роменський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня складення в повному обсязі постанови та подачі протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження апеляційної скарги з подачею її копії до суду апеляційної інстанції або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: підпис…
Копія вірна:
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ Н.М.СОЛЬОНА
Повний текст постанови виготовлено 23. 10. 2009 р.