Судове рішення #65104
Справа № 22- 2182 "а"

Справа № 22- 2182 "а"                                                             Головуючий

Категорія № 41                                                                        у першій інстанції: Рябуха    Ю.В.

Доповідач:                Медведєв А.М.

УХВАЛА ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

13 липня 2006 року Судова колегія судової палати з цивільних справ апеляційного суду Луганської області у складі:

Головуючого: Медведєва А.М.

Суддів: Фарятьєва С.О., Заіки В.В.,

При секретарі: Ірметовій О.В.,

розглянувши заяву Луганського обласного військового комісаріату про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Жовтневого районного суду м. Луганська Луганської області від 19 серпня 2005 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Луганського обласного військового комісаріату про перерахунок раніше призначеної пенсії, -

ВСТАНОВИЛА:

19 серпня 2005 року Жовтневим районним судом м. Луганська Луганської області було ухвалене оскаржуване рішення, яким позовні вимоги ОСОБА_1 були задоволені.

На це рішення заявником була подана апеляційна скарга з заявою про поновлення строку на його оскарження. В заяві апелянт просить поновити строк оскарження рішення суду, посилаючись на те, що цей строк ними був пропущений з поважних причин, так як на цьому судовому засіданні представник Луганського ОВК був відсутній, направив до суду заяву з проханням розглянути справу за його відсутності та на підставі документів, які знаходяться у справі та згідно з чинним законодавством, заперечував проти задоволення позову. Оскаржуване рішення ЛОВК не отримувало і про його існування дізналося лише від державної виконавчої служби та виконавчого листа, виданого 03.11.2005 року, тобто після закінчення строку на оскарження.

Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи, судова колегія вважає, що заява Луганського обласного військового комісаріату не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з ч.2 ст. 294 ЦПК України, заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Згідно з ч.4 ст. 295 ЦПК України, апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Із протоколу судового засідання і самого оскаржуваного рішення від 19 серпня 2005 року (а.с.17-18) вбачається, що представник Луганського ОВК - ОСОБА_2 був присутній у судовому засіданні 19 серпня 2005 року при розгляді справи за позовом ОСОБА_1 до Луганського обласного військового комісаріату про перерахунок раніше призначеної пенсії, але зауважень на протокол судового засідання, з приводу того, що представник Луганського ОВК був відсутній у цьому судовому засіданні, Луганський обласний військовий комісаріат не подавав.

Не містять матеріали справи і заяви представника Луганського ОВК з проханням розглянути справу за його відсутності та на підставі документів, які знаходяться у справі та згідно з чинним законодавством, а також заперечень проти задоволення позову.

З зазначених підстав судова колегія не вбачає поважних причин пропуску строку на апеляційне оскарження рішення суду, а тому вважає, що в поновленні строку на його оскарження Луганському обласному військовому комісаріату необхідно відмовити.

 

Керуючись ст. ст. 73, 294 ЦПК України, судова колегія, -

УХВАЛИЛА:

В поновленні строку на апеляційне оскарження рішення Жовтневого районного суду м. Луганська Луганської області від 19 серпня 2005 року Луганському обласному військовому комісаріату відмовити.

Апеляційну скаргу Луганського обласного військового комісаріату на рішення Жовтневого районного суду м. Луганська Луганської області від 19 серпня 2005 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Луганського обласного військового комісаріату про перерахунок раніше призначеної пенсії залишити без розгляду, у зв'язку з пропуском строку на його оскарження.

Ухвала апеляційного суду набирає чинності негайно, але може бути оскаржена з дня її проголошення у касаційному порядку протягом двох місяців до Верховного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація