Справа №2-2761/2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Заочне
29 жовтня 2009 року Сніжнянський міський суд Донецької області у складі:
головуючого - судді Варнавської Л.О.
при секретарі - Коркос Я.П., Лискіній Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сніжне цивільну справу за позовом ВАТ „Донецькобленерго” до ОСОБА_1 про стягнення суми, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ВАТ «Донецькобленерго» звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення суми 2289,02 грн., вказавши, що 27 листопада 2008 р. при перевірці дотримання Правил користування електричною енергією для населення у відповідача робітниками Сніжнянського РЕМ ХЕМ було виявлено порушення вищезазначених правил – самовільне підключення проводів до мережі енергопостачальника поза прилади обліку, розрахунковий прилад обліку відсутній, складений акт №068090 від 27.11.2008 р. , нараховані збитки на суму 2289 грн. 02 коп.
В судове засідання представник позивача не з’явився, надав письмову заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав у повному обсязі, не заперечував проти заочного розгляду справи.
Відповідач, не з’явився до суду з невідомих причин, про час та місце судового засідання був сповіщений належним чином повісткою направленою рекомендованим листом, про що мається повідомлення про вручення рекомендованого листа.
Відповідач, який належним чином сповіщений про день, час та місце розгляду справи, у судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, у зв'язку з чим на підставі ст. 224 ЦПК України суд вважає за можливе розглянути справу в заочному судовому засіданні на підставі наявних у ній доказів, проти чого не заперечує позивач.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов ВАТ «Донецькобленерго» про стягнення суми підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні27 листопада 2008 р. при перевірці дотримання Правил користування електричною енергією для населення за адресою вул. Дачна, 18 робітниками Сніжнянського РЕМ ХЕМ було виявлено порушення вищезазначених правил – самовільне підключення проводів до мережі енергопостачальника поза прилади обліку, розрахунковий прилад обліку відсутній, складений акт №068090 від 27.11.2008 р. , нараховані збитки на суму 2289 грн. 02 коп., акт складений на споживача ОСОБА_1 в його присутності, мається відмітка про те, що споживач відмовився від підпису в акті, в п. 4 акту зазначений провід „алюміній 2,5 кв.мм”. Суд вважає, що акт складений обґрунтовано, але не може погодитись із сумою нарахованих збитків.
Як вбачається із п. 53 вищезазначених правил у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. На підставі акту енергопостачальник має право відключити споживача від електропостачання, а також визначити величину збитків, завданих йому протиправними діями споживача. Розмір відшкодування збитків розраховується відповідно до методики, затвердженої НКРЕ.
Збитки розраховуються відповідно до п.53 Правил користування електричною енергією для населення” затверджених постановою КМ України 26.07.99р. № 1357 та на підставі Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією затвердженою постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05.2006 р. № 562.
Пп. 6 п. 3.1. Методики передбачене таке порушення правил користування електричною енергією як самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі, поза засобами обліку електричної енергії.
Згідно п. 3.5 Методики у разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпункті 6 пункту 3.1., добовий обсяг споживання електричної енергії (Wдоб) через проводи, якими здійснене самовільне підключення або підключення поза приладом обліку, визначається за формулою:
Wдоб = Pс.п.*t, де Pс.п. – потужність самовільного підключення (кВт), що визначається за формулою: Pс.п. = I*U*cos?, де І – сила струму, визначена, виходячи з загального перерізу електропроводів від вихідних клем лічильника, виміряного з дотриманням вимог законодавства у сфері метрології, та допустимого тривалого струму, який може ними протікати (згідно з главою 1.3. - ПУЕ), а U ном. фаз – номінальна фазна напруга, кВ, cos? – cos кута між фазною напругою U фаз та струмом навантаження, який протікає тією самою фахою, що виміряний з дотриманням вимог чинного законодавства у сфері метрології. У разі відсутності приладів, за допомогою яких визначається фактична величина cos?, cos? приймається рівним 1 (при активному навантаженні електроустановки споживача) або 0,9 (при змішаному навантаженні);
t – час використання самовільного підключення протягом доби приймається рівним 8 год.,
І - згідно з главою 1.3. – ПУЕ для проводу марки і переріза „алюміній 2,5 кв. мм” дорівнює 19; Wдоб = I*U*cos?*t, Wдоб = 19*220*1*8 = 33,44 кВт
Вказане в акті порушення відноситься до тих, яке могло бути виявлено при контрольному огляді. Відповідно до п. 3.3 Методики розрахунок вартості необлікованої електричної енергії за кількістю днів за виявлення у споживача порушень, зазначених у підпункті 6 пункту 3.1. (якщо самовільне підключення поза приладом обліку прихованою електропроводкою, представники постачальника електричної енергії під час проведення контрольного огляду засобу обліку мали можливість виявити) здійснюється за кількістю днів з дня останнього контрольного огляду, але не більше шести календарних місяців. Як вбачається з лицевого рахунку, останні шість місяців контрольні огляди не проводились, тому розрахунок треба проводити за 184 дні.
Вартість 1 кВтгод складає – 0,203 грн. Збитки складають : 184 днів*33,44 кВт*0,203 грн.= 1249,06 грн.; загальна сума збитків разом з ПДВ – 1498,87 грн. Позивачем необґрунтовано взято до розрахунку 281 день, тому невірно розраховані збитки, вірною є сума 1498,87 грн., саме вона і підлягає стягненню.
Відповідно до п. 1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Отже, з відповідача на користь позивача ВАТ «Донецькобленерго» необхідно стягнути понесені ним витрати по оплаті витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 грн., та судовий збір у розмірі 51 гривня.
На підставі викладеного, керуючись “Правилами користування електричною енергією для населення” затверджених постановою КМ України 26.07.99р. № 1357, Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією затвердженою постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05.2006 р. № 562, ст.ст. 88, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, Постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 р. N 1258 суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ВАТ „Донецькобленерго” до ОСОБА_1 про стягнення суми задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ «Донецькобленерго» 1498 (одна тисяча чотириста дев’яносто вісім) грн. 87 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ „Донецькобленерго” судові витрати у сумі 81 грн.
Врешті позовних вимог відмовити.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем у Сніжнянський міський суд протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено позивачем шляхом подання заяви про апеляційне оскарження на протязі десяти днів з моменту його проголошення та подання апеляційної скарги на протязі двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Донецької області через Сніжнянський міський суд.
Головуюча:
- Номер: 2-др/303/1/20
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-2761/2009
- Суд: Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
- Суддя: Варнавська Людмила Олександрівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.02.2020
- Дата етапу: 03.02.2020