ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 2а-5482/09/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 листопада 2009 року м.Львів
10 год. 18 хв.
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого – судді Коморного О.І.,
при секретарі - Кунинець А.С.
з участю представника позивача Токар В.І.
відповідач не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Галицькому районі м.Львова до приватного підприємця ОСОБА_2 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ,
в с т а н о в и в:
Позивач, Державна податкова інспекція (надалі ДПІ) в Галицькому районі м.Львова, звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом про припинення підприємницької діяльності відповідача, суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи ОСОБА_2.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач з І кварталу 2007 року по даний час не подає звітність до Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з мотивів, зазначених у позовній заяві, просить суд задовольнити позов.
Відповідач у судове засідання не прибув, представника не направив, заперечень на позов не подав, хоча належним чином був повідомлений про час та місце проведення судового засідання.
Справа розглядається у відповідності до вимог ч.6 ст.71 КАС України, на основі наявних в ній доказів.
Заслухавши представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Відповідач – суб’єкт підприємницької діяльності – фізична особа ОСОБА_2 зареєстрований Виконавчим комітетом Львівської міської ради 10.08.2006 р. як суб’єкт підприємницької діяльності. Ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
Відповідач взятий на облік як платник податків у ДПІ в Галицькому районі м. Львова 11.09.2006 р. за №10319, що підтверджується довідкою №11959/17-119 від 04.08.2009 року.
Відповідно до акту перевірки №114 від 04.08.2009 року за період з І кварталу 2007 року по І квартал 2009 виявлено, що відповідач з І кварталу 2007 року по даний час не подав до державних податкових органів декларації про доходи, чим порушив вимоги ст. 14 п. 4 Декрету Кабінету міністрів України «Про прибутковий податок з громадян». Представник позивача у судовому засіданні підтверджує факт неподання декларацій про доходи на момент розгляду справи.
У відповідності до довідки ДПІ у Галицькому районі №11980/17-120 від 04.08.2009 року відповідач заборгованості по податках перед бюджетом і відкритих розрахункових рахунків в установах банків не має. Факт відсутності заборгованості на час розгляду справи (06.11.2009 р.) підтвердив представник позивача.
Відповідно до Декрету Кабінету міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" від 26.12.1992, № 13-92 громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю, надають податковому органу декларації за наслідками кожного звітного кварталу, а також звітного року у строки, визначені законом. В декларації зазначаються загальні суми одержаного доходу, витрат i сплаченого податку за звітний рiк або інший період, за який здійснюється оподаткування (оподатковуваний період).
Згідно з ч. 2 ст. 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, підставою для постановлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідач не направив суду доказів про подання до органів Державної податкової служби документів податкової звітності.
Враховуючи наведене, а також з огляду на ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування ”, ч. 2 ст. 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців ” суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог і вважає, що позов підлягає задоволенню.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, зокрема, частин 2 та 3, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст. ст. 7-14, 50, 71, 86, 143, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
1. Позов задовольнити.
2. Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер ДРФО НОМЕР_1)
3. Зобов’язати ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер ДРФО НОМЕР_1) здійснити заходи, пов’язані з ліквідацією суб’єкта господарювання у встановленому законом порядку і в тримісячній строк подати органу державної реєстрації документи відповідно до ст. 36 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”.
4. К опію постанови у день набрання нею законної сили надіслати державному реєстратору.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Повний текст постанови виготовлений 10.11.2009 року о 09:00 год.
Суддя Коморний О.І.
- Номер:
- Опис: про скасування юридичної особи
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 2а-5482/09/1370
- Суд: Львівський окружний адміністративний суд
- Суддя: Коморний Олександр Ігорович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.08.2009
- Дата етапу: 28.08.2009