Справа №2-5675\2009р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
3 листопада 2009 року місто Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області в складі:
головуючого судді Гапонова А.В.,
при секретарі Євсеєнко К.Ю.,
за участю позивачки ОСОБА_1.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до відкритого акціонерного товариства комерційний банк «Надра» в особі відділення №12 філії ВАТ КБ «Надра» Донецького РУ про захист прав споживачів та примусове виконання зобов’язання,
В С Т А Н О В И В:
22.06.2009 року позивачка звернулася в суд з позовом до відповідача про захист прав споживачів та примусове виконання зобов’язання по поверненню депозиту, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що 12.09.2008 року між нею та відповідачем був укладений договір строкового банківського вкладу (депозиту) «Мій вибір», за яким позивач передав відповідачу грошову суму (вклад) у розмірі 20000 гривень, строком на 9 місяців. Строк дії договору спливає 12 червня 2009 року. Згідно умов договору – вкладник має право достроково отримати вклад повністю або частково у будь який час дії договору. 29.05.2009 року позивачка повідомила відповідача про своє бажання достроково отримати вклад. 12.06.2009 року відповідач повернув позивачці тільки половину нарахованих, за вкладом, відсотків у сумі 1225 грн. До теперішнього часу вклад позивачці не повернутий. Просить суд зобов’язати відповідача повернути позивачці вклад за вказаним договором в розмірі 21216 гривень (згідно 16,5% річних).
У судовому засіданні представник позивачка позов підтримала та просила суд його задовольнити.
Представник відповідачка, у судове засідання, не з’явився з невідомій причини, про час розгляду справи був неодноразово повідомлений належним чином.
Суд вважає, що в матеріалах справи досить доказів про правовідносини сторін, а тому по справі можливо ухвалити заочне рішення.
Позивачка не заперечує проти ухвалення заочного рішення.
Вислухавши думку позивачки, проаналізувавши зібрані в справі докази, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст. 1058 Цивільного Кодексу України - за договором банківського вкладу (депозиту) одна сторона (банк), що прийняла від другої сторони (вкладника) або для неї грошову суму (вклад), що надійшла, зобов’язується виплачувати вкладникові таку суму та проценти на неї або дохід в іншій формі на умовах та в порядку, встановлених договором.
Ч.2 ст. 1060 Цивільного Кодексу України – за договором банківського вкладу незалежно від його виду банк зобов’язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника …
У судовому засіданні встановлено, що 12.09.2008 року між відкритим акціонерним товариством комерційний банк «Надра» в особі в особі відділення №12 філії ВАТ КБ «Надра» Донецького РУ та ОСОБА_1 був укладений договір №612276 строкового банківського вкладу (депозиту) «Мій вибір», за яким позивачка передала відповідачу грошову суму (вклад) у розмірі 20000 гривень, строком на 9 місяців. Процентна ставка по вкладу – 16,5% річних. (а.с. 8).
Згідно п. 4.5 договору № 612276 строкового банківського вкладу (депозиту) «Мій вибір» - у разі дострокового отримання суми вкладу та розірвання дії договору або повернення частини вкладу за ініціативою вкладника, вкладник зобов’язаний повідомити про це банк шляхом подання заяви за два календарні дні до дати, коли вкладник бажає отримати достроково вклад чи відповідну його частину.
Згідно заяви на а.с. 10 ОСОБА_1 просила відкрите акціонерне товариство комерційний банк «Надра» в особі відділення №12 філії ВАТ КБ «Надра» Донецького РУ достроково припинити договір №612276 та повернути їй вклад повністю.
Згідно ч.1 ст. 1075 Цивільного Кодексу України – договір банківського вкладу розривається за заявою клієнта у будь-який час.
З копії заяви на видачу готівки № 1275 від 12.06.2009 року вбачається, що ОСОБА_1 отримала від відкритого акціонерного товариства комерційний банк «Надра» в особі відділення №12 філії ВАТ КБ «Надра» Донецького РУ відсотки по депозиту у сумі 1225 гривень. (а.с.9)
Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1, щодо зобов’язання відповідача повернути позивачу вклад за договором № 612276 строкового банківського вкладу (депозиту) «Мій вибір» з урахування процентів є законними.
Крім того, згідно ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь позивачки варто стягнути витрати на інформаційне – технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 37,5 грн., які були сплачені позивачкою до звертання до суду (а.с. 1,2), а з відповідача на користь держави варто стягнути судовий збір у сумі 8,50 гривень.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 10,60,88,212,214,215,224,226 ЦПК України, ст. ст. 1058,1060,1075 ЦК України , суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до відкритого акціонерного товариства комерційний банк «Надра» в особі відділення №12 філії ВАТ КБ «Надра» Донецького РУ про захист прав споживачів та примусове виконання зобов’язання задовольнити частково.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства комерційний банк «Надра» в особі відділення №12 філії ВАТ КБ «Надра» Донецького РУ на користь ОСОБА_1 вклад за договором № 612276 строкового банківського вкладу (депозиту) «Мій вибір» від 12 вересня 2008 року у розмірі 20000 (двадцять тисяч) гривень.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства комерційний банк «Надра» в особі відділення №12 філії ВАТ КБ «Надра» Донецького РУ на користь ОСОБА_1 витрати на інформаційне – технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 37,50 грн.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства комерційний банк «Надра» в особі відділення №12 філії ВАТ КБ «Надра» Донецького РУ на користь держави судовий збір у сумі 8,50 гривень
В іншій частині позову відмовити.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заява про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Донецької області через Краматорський міський суд у термін 10 днів із дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення може бути подана до Апеляційного суду Донецької області через Краматорський міський суд у термін 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя:
Рішення постановлено в дорадчій кімнаті та надруковано в одному примірнику.
Суддя: