П О С Т А Н О В А
Іменем України
3-3319/09
29 вересня 2009 року суддя Октябрського районного суду м.Полтави Нізельковська Л.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ідент. код НОМЕР_1, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_3, пров.Зоряний, 1, працюючого головою правління Закритого акціонерного товариства «Медтехніка»,
за ст. 41 ч.1 КпАП України, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1, працюючи головою правління Закритого акціонерного товариства «Медтехніка» з 06.04.2004 року, допустив порушення трудового законодавства, а саме:
- На підприємстві діє колективний договір на 2005-2007 роки, прийнятий на загальних зборах трудового колективу 06.04.05. та зареєстрований в органах виконавчої влади за №152. Пунктом 6.8. колективного договору передбачені строки виплати заробітної плати, що не відповідають вимогам ст. 24 Закону України «Про оплату праці» та ст. 115 КЗпП України, щодо виплати заробітної плати не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів.
- На підприємстві порушуються вимоги ст. 43 Конституції України, ст. 24 Закону України «Про оплату праці», ст. 115 КЗпП України, щодо виплати заробітної плати не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів.
- При виплаті працівникам заборгованої заробітної плати, згідно їх особових рахунків, не проводиться нарахування та виплата компенсації втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, чим порушено вимоги Закону України „Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" та вимог постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.01 р. №159 ( зі змінами і доповненнями).
- Порушуються вимоги ст. 116 КЗпПП України щодо виплати всіх сум, що належать працівнику від підприємства в день його звільнення та ст. 24 Закону України «Про відпустки», в частині виплати звільненому працівнику грошової компенсації за всі невикористані ним дні щорічної відпустки.
- На підприємстві порушуються вимоги ст. 21 Закону України «Про відпустки», в частині виплати заробітної плати за час перебування у відпустці не пізніш ніж за три дня до її початку.
Своїми діями ОСОБА_1 допустив порушення діючого законодавства про працю та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 41 ч.1 КпАП України.
Після роз’яснення відповідно до ст. 268 КУпАП прав особі, що притягується до адміністративної відповідальності, в тому числі права на захист, тобто мати захисника в судовому засіданні, порушник в інкримінованому йому правопорушенні вину визнав повністю, підтвердивши викладене в протоколі про адміністративне правопорушення.
Вина підтверджується матеріалами справи.
При призначенні стягнення суд враховує характер правопорушення, особу правопорушника, його вік та майновий стан, те, що заборгованість із заробітною платою виникла з об’єктивних причин і на даний час майже повністю погашена, обставини, що обтяжують та пом’якшують відповідальність.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про можливість звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 41 ч.1 КпАП України.
Керуючись ст.ст. 22, 41 ч.1, 283, 284 КпАП України, суд, -
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 41 ч.1 КпАП України та на підставі ст. 22 КпАП України, звільнити від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Полтавської області через Октябрський районний суд м.Полтави протягом 10 днів з моменту винесення постанови.
Суддя Л.В.Нізельковська