СПРАВА 2-2032/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 жовтня 2009 року м.Житомир
Корольовський районний суд м.Житомира в складі:
головуючого-судді Гансецької І.А.
при секретарі Маковей О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення часу спілкування з дитиною,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з даним позовом і в обгрунтування позовних вимог зазначив, що перебував з відповідачем у шлюбі, від якого народився син ОСОБА_3. Після розірвання шлюбу дитина залишилась проживати з матір”ю. В зв”язку з тим, що відповідач відмовляє в наданні часу для побачення з дитиною, просив зобов”язати її не чинити перешкоди у спілкуванні з сином, встановити системні побачення з дитиною в кількості трьох з половиною днів на тиждень, зобов”язати відповідача щороку в літній канікулярний період відпускати сина з ним на відпочинок не менш як на 45 календарних днів та в період зимових свят з 30 грудня по 15 січня не менш як 10 календарних днів.
В судовому засіданні позивач підтримав заявлені позовні вимоги.
Відповідач позов не визнала і просила відмовити в його задоволенні.
Представник органу опіки і піклування виконкому Житомирської міської ради під час розгляду справи запропонував варіант спілкування батьків з дитиною, при якому батько буде мати можливість спілкуватись з сином щотижня з 18 години четверга по 19 годину суботи, а також в літній період з 10 по 30 липня щорічно. В період зимових канікул батьки будуть самостійно вирішувати питання про час спілкування з дитиною, приймаючи до уваги думку дитини.
Позивач та відповідач погодились на зазначений варіант спілкування з сином.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст.157 СК України питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею. Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.
Запропонований представником органу опіки і піклування в судовому засіданні варіант спілкування позивача і відповідача з сином повністю відповідає інтересам дитини та влаштовує обох батьків, що вони особисто підтвердили під час розгляду справи.
За таких обставин, суд встановлює позивачу час спілкування з сином Олександром щотижня з 18 години у четверг по 19 годину в суботу з правом залишати дитину на ніч та щорічно з 10 по 30 липня з правом виїзду за межі міста.
Керуючись ст.ст.10,57-60,208,209,212-215 ЦПК України, ст.157 СК України , суд-
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити частково.
Встановити ОСОБА_1 час спілкування з сином ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. щотижня з 18 години у четверг по 19 годину в суботу з правом залишати дитину на ніч та щорічно з 10 по 30 липня з правом виїзду за межі міста.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Житомирської області через Корольовський районний суд м.Житомира протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яку може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений законом строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ І.А.Гансецька