Судове рішення #6497242

№ 2 – 1877/2009 р.  

Р І Ш Е Н Н Я  

іменем                       України  


30 липня 2009 року. Совєтський районний суд м.Макіївки Донецької області у складі головуючого:                        

  судді                                        НІКІШИНА Ю.В.  

при секретарі                    СИДОРОВОЙ О.Ю.  

розглянув у відкритому судовому засіданні в с.Ханженково м.Макіївки цивільну справу за позовом  

ОСОБА_1  

до  

МАКІЇВСЬКОЇ ОСОБА_2  

Про визнання права власності на забудоване нерухоме майно  


В С Т А Н О В И В :  


позивач просить визнати за нею право власності на переплановане нежитлове приміщення: у приміщенні магазину промтоварів літ. А-1 - павільон «ХЛЕБ» площею 72,3 кв м, прибудову літ. а-1 до павільйону. Внаслідок перепланування приміщення магазину змінилася площа магазину, змінилася планіровка.  


Представник відповідача не заперечує протии задоволення позову, про що письмово повідомив суд.  

 

У судовому засіданні встановлено.  


Павільйон «ХЛІБ» у будівлі магазину промтоварів по вул.Цетральній с.Н.Кринка м.Макіївка належить позивачу на праві приватної власності на підставі договору купівлі – продажу від 27 грудня 1998 року № 1431.


Згідно ст.331 ЦК України право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом.  

Особа, яка виготовила (створила) річ зі своїх матеріалів на підставі договору, є власником цієї речі.  

Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).  

Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації.  

Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.  

До завершення будівництва (створення майна) особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва (створення майна).  

За заявою заінтересованої особи суд може визнати її власником недобудованого нерухомого майна, якщо буде встановлено, що частка робіт, яка не виконана відповідно до проекту, є незначною.  

З акту інвентаризації КП «БТІ м.МАКІЇВКИ» убачається, що позивач зроюила перепланування в середині приміщення павільйону «ХЛІБ»: в наслідок перепланування   площа павільйону стала 72,3 кв м, зроблена прибудова літ. а-1 до павільону. Забудови зроблені в межах земельної ділянки і в межах первинних капітальних стін будівлі, права та свободи інших громадян не порушені, обов’язки у третіх осіб не виникли. Встановлені будівельні правила та норми позивачем не порушені при забудові спірних споруд, до експлуатації придатні про що свідчить технічний висновок від 2009 року КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА МІСТОБУДУВАННЯ, АРХІТЕКТУРИ ОСОБА_3 м.МАКІЇВКИ.  


Враховуючи наведене, суд вважає можливим задовольнити позов і визнати за позивачем право власності на самовільно забудовані споруди.  

На підставі ст.376, 377 ЦК України, ст.213, 215 ЦПК України суд  


В И Р І Ш И В :  


визнати за ОСОБА_1 право власності на павільйон «ХЛІБ» З прибудовою літ.а-1, все загальною площею 72,3 кв м у приміщені магазину промтоварів по вулиці Центарльній селище Нижня Кринка Совєтського р-ну м.Макіївки.  


Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі у 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.  


Суддя:                                                                                                                    НІКІШИН Ю.В.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація