Судове рішення #6497133

Категорія 6.3

ПОСТАНОВА  

Іменем України  


08 вересня 2009 року                           Справа № 2а-25659/09/1270


 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого  судді:           Ірметової О.В.,

при секретарі            Бондарі Є.М.,  


розглянувши у відкритому судовому засіданні  адміністративну справу за позовом Ленінського РВ ЛМУ ГУМВС України в Луганській області  до громадянина Індії ОСОБА_1про примусове видворення  за межі України, -

 


В С Т А Н О В И В:  


 07 вересня 2009 року Ленінський РВ ЛМУ ГУМВС України в Луганській області звернувся до суду з адміністративним позовом до громадянина Індії ОСОБА_1, в обґрунтування якого зазначив наступне. 06.09.2009 року співробітниками УБЗПТЛ, ДПС ДАІ та ВГІРФО ГУМВСУ в Луганській області в ході проведення спільних заходів щодо протидії нелегальній міграції на перехресті вул. Оборонної та Острої Могили м. Луганська було затримано вантажний автомобіль «Рено R385», д.н. НОМЕР_1, що належить ТЗОВ «АВТО-ІНВЕСТ» під керуванням громадянина України ОСОБА_2, який намагався незаконно перемістити транзитом через територію України до країн ЄС громадянина Індії ОСОБА_1 у складі групи нелегальних мігрантів. Враховуючи, що відповідач нелегально перебуває на території України, межі держави добровільно не залишає, позивач просить вирішити питання про примусове видворення за межі України громадянина Індії ОСОБА_1, звернути постанову до негайного виконання.

 Представник позивача Ленінського РВ ЛМУ ГУМВС України в Луганській області у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, дав суду пояснення, аналогічні викладеному в позові.

 Відповідач громадянин Індії ОСОБА_1  у судове засідання не з’явився, надав суду заяву, в якій просив розглянути справу без його участі.

 Представник органу опіки та піклування в судовому засіданні не заперечував проти примусового видворення відповідача за межі України.

 Заслухавши пояснення представника позивача, думку представника органу опіки та піклування, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.  

 Відповідно до ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»  за порушення іноземцями та особами без громадянства встановленого порядку перебування в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні, або проживання за недійсними документами, недотримання встановленого порядку реєстрації або пересування і вибору місця проживання, працевлаштування, ухилення від виїзду після закінчення терміну перебування, а також за недотримання Правил транзитного проїзду через територію України до них застосовуються заходи відповідно до законодавства України.

 Частиною 5 статті 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» передбачено, що  орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.

 Видворення іноземців та осіб без громадянства, які затримані у межах контрольованих прикордонних районів при спробі або після незаконного перетинання державного кордону в Україну, здійснюється органами охорони державного кордону, а в інших випадках — органами внутрішніх справ. Контроль за правильним і своєчасним виконанням рішення про видворення здійснюється органом, який його прийняв.

 Судом встановлено, що громадянин Індії ОСОБА_1, 1993 року народження, був затриманий у складі групи нелегальних мігрантів 06.09.2009 року співробітниками УБЗПТЛ, ДПС ДАІ та ВГІРФО ГУМВСУ в Луганській області в ході проведення спільних заходів щодо протидії нелегальній міграції на перехресті вул. Оборонної та Острої Могили м. Луганська було затримано вантажний автомобіль «Рено R385», д.н. НОМЕР_1, що належить ТЗОВ «АВТО-ІНВЕСТ» під керуванням громадянина України ОСОБА_2, що підтверджується протоколом про адміністративне затримання від 06.09.2009 року, поясненнями від 06.09.2009 року.

 ОСОБА_1  в поясненні від 06.09.2009 року зазначив, що є громадянином Індії, мешкає в штаті Панджаб район Проепур. Від свої знайомих дізнався про можливість виїхати за кордон на роботу. Його батьку повідомили, що для організації виїзду за кордон необхідно заплатити 12000 доларів США. Батько заплатив необхідну суму, після чого відповідач вилетів з Делі до Києва де він мешкав на квартирі приблизно 2 місяці. Напередодні його посадили до автомобіля та повезли в невідомому напрямку. Після цього їх затримали працівники міліції.

 Таким чином, відповідач грубо порушив законодавство України про правовий статус іноземців, зокрема, ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

 Правила в'їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 1995 р. N 1074, визначають порядок: в’їзду в Україну, виїзду з України і транзитного проїзду через її територію іноземців та осіб без громадянства (іноземців та осіб без громадянства); оформлення документів іноземцям та особам без громадянства на право перебування в Україні; пересування іноземців та осіб без громадянства по території України і вибору ними місця проживання в Україні; відповідальності іноземців та осіб без громадянства, юридичних і фізичних осіб, які їх приймають чи надають їм послуги, за порушення законодавства України.

 Відповідно до п. 14 Правил, транзитний проїзд іноземців та осіб без громадянства через територію України дозволяється за наявності у них транзитної української візи, проїзних квитків або інших документів, що підтверджують транзитний характер поїздки, якщо інше не передбачено законодавством України.

 Транзитним проїздом вважається перебування в Україні в межах визначеного у проїзному квитку часу, а у разі відсутності квитка - терміну, фактично необхідного для перетинання території України на відповідному виді транспорту.

 Згідно п. 35 Правил за порушення цих Правил іноземці та особи без громадянства притягаються до відповідальності згідно із Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства». Іноземці та особи без громадянства, які вчинили злочини, адміністративні або інші правопорушення, несуть відповідальність на загальних підставах. Питання про відповідальність іноземців та осіб без громадянства, зазначених у статті 34 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», вирішується дипломатичним шляхом.

 Таким чином, відповідач перебуває на території України нелегально, не вжив заходів щодо оформлення документів на право транзитного проїзду через територію України та на право постійного проживання в Україні, чим грубо порушив законодавство України про правовий статус іноземців, зокрема, ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства». Тому суд вважає за можливе ухвалити рішення про примусове видворення відповідача за межі України без попереднього рішення відповідного органу внутрішніх справ, оскільки в нього відсутній дійсний паспортний документ для перетинання державного кордону України, що дає підстави вважати, що громадянин Індії ОСОБА_1  буде ухилятися від виїзду за межі України.

 Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги Ленінського РВ ЛМУ ГУМВС України в Луганській області є обґрунтованим та таким, що підлягають задоволенню.

 Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд


                       П О С Т А Н О В И В:  


 Позов Ленінського РВ ЛМУ ГУМВС України в Луганській області задовольнити повністю.

 Примусово видворити за межі України громадянина Індії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця Індії, штат Панжаб, район Проепур.  

 Постанова суду підлягає негайному виконанню.

 Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.                                                                                          

 Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.


 
Суддя        


 



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація