Категорія 6.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
07 вересня 2009 року справа № 2а-25658/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Ірметової О.В
при секретарі: Бондарі Є.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Ленінського РВ ЛМУ ГУМВС України в Луганській області до громадянина Пакистану ОСОБА_1 про примусове видворення за межі України, -
За участю
представників сторін:
від позивача: ОСОБА_2,
від відповідача: не з’явився,
В С Т А Н О В И В:
07 вересня 2009 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до громадянина Пакистану ОСОБА_1 про примусове видворення за межі України.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та пояснив, що 06.09.2009 співробітниками УБЗПТЛ, ДПС ДАІ та ВГІРФО ГУМВСУ в Луганській області в ході проведення спільних заходів щодо протидії нелегальній міграції на перехресті вул. Оборонної та Острої Могили м. Луганська було затримано вантажний автомобіль "Рено К.385", д.н. НОМЕР_1, що належить ТЗОВ "АВТО-ІНВЕСТ" (Закарпатська область, Іршавський район, с. Ільниця, вул. Радянська, 3) під керуванням громадянина України ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця с. Заріччя, Іршавського району, Закарпатської області, який намагався незаконно перемістити транзитом через територію України до країн ЄС громадянина Пакистану ОСОБА_1 у складі групи нелегальних мігрантів.
Враховуючи те, що громадянин Пакистану ОСОБА_1 нелегально перебуває на території України, межі держави добровільно не залишає, представник позивача уточнив позовні вимоги та просив суд задовольнити позовні вимоги щодо примусового видворення громадянина Пакистану ОСОБА_1 за межі України та допустити до негайного виконання рішення суду.
Відповідач в судове засідання не з’явився, просив провести судове засідання без його участі.
Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 06 вересня 2009 року співробітниками УБЗПТЛ, ДПС ДАІ та ВГІРФО ГУМВСУ в Луганській області в ході проведення спільних заходів щодо протидії нелегальній міграції було виявлено громадянина Пакистану ОСОБА_1 у складі групи нелегальних мігрантів.
06.09.2009 року працівниками СГІРФО Ленінського РВ ЛМУ УМВС України в Луганській області у відношенні громадянина Пакистану ОСОБА_1 складено протокол № 089647 від 06.09.09 року про адміністративне затримання.
З пояснень громадянина ОСОБА_1 за межі України від 06.09.2009 року вбачається, що він виїхав з ОСОБА_1 на заробітки. На території України знаходиться 4 дня.
Із-за відсутності у відповідача будь-яких документів, які встановлюють громадянство особи, позивачем була надана суду довідка з вказівкою року та місця народження за межі України з фотокарткою.
Відповідно до ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» за порушення іноземцями та особами без громадянства встановленого порядку перебування в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні, або проживання за недійсними документами, недотримання встановленого порядку реєстрації або пересування і вибору місця проживання, працевлаштування, ухилення від виїзду після закінчення терміну перебування, а також за недотримання Правил транзитного проїзду через територію України до них застосовуються заходи відповідно до законодавства України.
Частиною 5 статті 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» передбачено, що орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.
Враховуючи те, що громадянин Пакистану ОСОБА_1 добровільно не може покинути межі території України із-за відсутності коштів та документів, які посвідчують особу для повернення на батьківщину, суд вважає, що позов Ленінського РВ ЛМУ ГУМВС України в Луганській області є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.2 ст. 256 КАС України, суд, який прийняв постанову, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи може звернути до негайного виконання постанову про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
П О С Т А Н О В И В:
Позов Ленінського РВ ЛМУ ГУМВС України в Луганській області до громадянина Пакистану ОСОБА_1 про примусове видворення за межі України задовольнити повністю.
Примусово видворити за межі України громадянина Пакистану ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця міста Мандибавалдин, штат Панджаб, Пакистан.
Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
СУДДЯ