Судове рішення #6496291

                                                                                                                       

                                                                                                               Рядок ст. зв. №19

                                                                                                              Справа №2-548/09

   

                                                    РІШЕННЯ                                                                                                      

     ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

07 жовтня  2009 року

          Доманівський районний суд Миколаївської області в складі:

головуючої-судді:                  Єгорової Н.І.,

при секретарі:                         Маковецькій Л.А.,

за участю представника:      ОСОБА_1.        

                                   

розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Доманівка цивільну справу за позовом ОСОБА_2до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5ОСОБА_6 про визнання договору купівлі-продажу житлового будинку дійсним  ,


           ВСТАНОВИВ:

       

              Позивач ОСОБА_2  звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3,ОСОБА_4ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визнання договору купівлі-продажу житлового будинку дійсним та визнання на нього права власності, посилаючись на те, що 01 квітня 2000 року він придбав у ОСОБА_3.,ОСОБА_4 ОСОБА_5 ОСОБА_6. АДРЕСА_1  На момент укладення договору між сторонами було досягнуто згоди з усіх істотних умов договору купівлі-продажу квартири, а саме щодо вартості квартири. Після укладення договору та сплати вартості квартири, продавець передав  позивачу квартиру та документи на неї.  Договір був посвідчений в Вознесенській філії Універсальної Товарно-Сировинній Біржі та зареєстрований в Вознесенському МБТІ за № 1747  26  квітня 2000р.  На даний час у позивача виникла необхідність продати зазначену квартиру і він  звернувся до нотаріальної контори для оформлення угоди в нотаріальному порядку. Однак нотаріус відмовила з тієї підстави, що документ, який посвідчує право власності позивача на квартиру не відповідає вимогам чинного законодавства. Усунути порушення чинного законодавства на даний час не можливо, тому позивач змушений звернутися до суду.  

                В судовому засіданні позивач уточнив позовні вимоги та просив лише визнати договір купівлі – продажу квартири дійсним, так як право власності за ним  вже зареєстровано в МБТІ.

               Відповідачі - ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5,ОСОБА_6 у судове засідання не з’явилися, але надали на адресу суду заяви, в яких просили суд розглядати справу без їх участі, позов визнають в повному обсязі, проти задоволення позовних вимог не заперечують.

                Вислухавши позивача та його представника, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що  позовні вимоги підлягають задоволенню .

                Із матеріалів справи вбачається, що 01 квітня 2000р. між  ОСОБА_2. та ОСОБА_3., ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6був укладений письмовий договір купівлі-продажу квартири №3, загальною площею 44,9 кв.м., жилою площею 29.9 кв.м., що розташована в АДРЕСА_1 , зареєстрований в Вознесенській Універсальній Товарно-Сировинній біржі за № 174 від 01.04.2000р.. За умовами договоруОСОБА_3.,ОСОБА_4ОСОБА_5.,ОСОБА_6  продали, аОСОБА_2купив зазначену квартиру за 1700  грн. Сторони, кожний зі свого боку, виконали всі умови договору. Спірний будинок належав попереднім власникам  на підставі свідоцтва про право власності на житло, виданого відділом капітального будівництва Управління сільського господарства райдержадміністрації від 29.11.1993 року відповідно до розпорядження №133 від 29.11.1993р.  

          Згідно ст.227 ЦК УРСР,  договір купівлі-продажу жилого будинку повинен бути нотаріально посвідчений, якщо хоча б однією  з сторін є громадянин.

          Згідно ст.47 ч. 2 ЦК УРСР , в разі виконання однією із сторін повністю або частково умов угоди, що потребує нотаріального посвідчення, суд вправі визнати таку угоду дійсною.

           В порушення вимог чинного законодавства, даний договір купівлі-продажу квартири, нотаріально не був посвідчений.

          Враховуючи, що сторони  дійшли згоди щодо виконання всіх істотних умов договору купівлі-продажу квартири, що підтверджується письмовим договором, але нотаріально його  не посвідчили , суд вважає доцільним визнати даний договір  дійсним.

          Керуючись ст.ст.47 ч.2, 227 ЦК УРСР, ст.ст.5,8,10,11,70,209,212-219, 224-226  ЦПК України, суд


                                                                  ВИРІШИВ:


           Позовні вимоги  задовольнити.

           Визнати договір купівлі – продажу квартири №3, загальною площею 44.9 кв.м., жилою площею 29.9 кв. м., розташовану в АДРЕСА_1 , укладений  між  ОСОБА_2 та ОСОБА_3ОСОБА_4,ОСОБА_5,ОСОБА_6, посвідчений Вознесенською Універсальною Товарно-Сировинною Біржею  за № 174 від 01 квітня  2000р.- дійсним.

            Рішення набирає чинності після закінчення строку подачі заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження може бути подана до суду протягом 10 днів з моменту проголошення рішення суду.

           Апеляційне оскарження проводиться в порядку ст.294 ЦК України.




Суддя:                          підпис                                                                   Н.І.Єгорова

Копія вірна:

Суддя:

Секретар:            



   



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація