Судове рішення #6493400


                                  

УКРАЇНА  



Справа № 2-215/09  


Р І Ш Е Н Н Я  

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ  



 2 листопада 2009 року Царичанський районний суд Дніпропетровської області у складі:

 головуючого      - судді Тарабана Є.О.

 при секретарі      - Кузнецовій Г.С.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в смт. Царичанка Дніпропетровської області цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Царичанська районна державна нотаріальна контора, про визнання права на спадщину,


В С Т А Н О В И В :


 ОСОБА_1 звернулася із позовом до Залеліївської сільської ради Царичанського району Дніпропетровської області, посилаючись на наступні обставини:

- 13 вересня 2008 року помер ОСОБА_3, з яким вона перебувала у фактичних шлюбних відносинах з 1982 року;

- після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина, до складу якої входить земельна ділянка площею 2.960 га, яка розташована на території Залеліївської сільської ради, що підтверджується Державним актом на право власності на земельну ділянку;

- у встановлений законом строк вона звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, однак у видачі свідоцтва про право на спадщину їй відмовлено з посиланням на те, що відсутні докази її спільного проживання однією сім'єю зі спадкодавцем не менше 5 років;

- позасудовим шляхом вирішити даний спір неможливо, тому вона звернулася до суду із даним позовом.

 В зв'язку із викладеним, посилаючись на норми ст. ст. 16, 328, 1223, 1225, 1226 ЦК України, позивач просила у позовній заяві визнати за нею право власності на земельну ділянку в порядку спадкування.


 Після витребування судом від Царичанської районної державної нотаріальної контори спадкової справи після смерті ОСОБА_3 встановлено, що окрім позивача в даній справі є інші спадкоємці за законом – донька спадкодавця ОСОБА_2 однак до участі в даній справі вона не залучена – позов пред’явлено до Залеліївської сільської ради Царичансього району Дніпропетровської області, яка представляє інтереси місцевої громади у спадкових справах лише за відсутності інших спадкоємців за законом чи заповітом.


 За викладених обставин ухвалою суду від 15 травня 2009 року в даній справі було замінено відповідача на належного – на ОСОБА_2


 У судове засідання позивач не з’явилася, надіславши заяву, в якій, посилаючись на поганий стан здоров’я, просила справу розглядати у її відсутність, свої позовні вимоги підтримала у повному обсязі.


 Відповідач у судове засідання не з’явилася, однак, будучи допитаною 2 вересня 2009 року Димитровським міським судом Донецької області за місцем свого проживання, заявлені позовні вимоги визнала повністю, пояснивши наступне:

- дійсно ОСОБА_3, який помер 13 вересня 2008 року, є її рідним батьком; раніше він перебував у зареєстрованому шлюбі із її матір’ю ОСОБА_4, а потім шлюб був розірваний;

- з 1982 року позивач в даній справі перебувала у фактичних подружніх відносинах із її батьком, вони спільно проживали, вели спільне господарство;

- після смерті батька вона (відповідач) подавала до Царичанської районної державної нотаріальної контори заяву про відмову від спадщини на користь ОСОБА_1 – позивача в даній справі.


 Нормами ч. 4 ст. 130 ЦПК України встановлено, що у разі визнання відповідачем позову у попередньому судовому засіданні, судове рішення виноситься в порядку, встановленому ст.. 174 того ж Кодексу.

 Згідно з нормами ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.


 У попередньому судовому засіданні встановлено (ці обставини вбачаються із позовної заяви і відповідачем та третьою особою не оспорюються) наступне:

- позивач в даній справі ОСОБА_1 з 1982 року перебувала у фактичних шлюбних відносинах із ОСОБА_3 і проживала спільно з ним однією сім’єю по вул. Чкалова, 100 в с. Залелія Царичанського району Дніпропетровської області;

- 13 вересня 2008 року ОСОБА_3 помер;

- після сперті ОСОБА_3 відкрилася спадщина, до складу якої входить земельна ділянка площею 2,960 га;

- згідно з нормами ст. 1264 ЦК України у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім’єю не менш як 5 років до часу відкриття спадщини;

- ОСОБА_1 у встановлений законом строк звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадищни;

- інші спадкоємці – донька спадкодавця (відповідач в даній справі) протягом встановленого законом строку звернулася до нотаріальної контори із заявою про відмову від прийняття спадщини на користь позивача в даній справі.


Таким чином, суд вважає, що в даній справі маються законні підстави для ухвалення рішення про задоволення позовних вимог.


 На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 130, 174, 202, 209 – 211 ЦПК України, суд


В И Р І Ш И В :


Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Царичанська районна державна нотаріальна контора, про визнання права на спадщину задовольнити у повному обсязі.


 Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженкою ІНФОРМАЦІЯ_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1),  право власності на земельну ділянку площею 2,960 га (кадастровий номер земельної ділянки 1225681101-01-013-0539), яка розташована на території Залеліївської сільської ради Царичанського району Дніпропетровської області, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_3, який помер13 вересня 2008 року і якому вказана земельна ділянка належала на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ДП № 088132, виданого Царичанською районною державною адміністрацією Дніпропетровської області 18 жовтня 2004 року та зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 010413502054.


 Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Дніпропетровської області через районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення з подальшою подачею апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.





 Головуючий:                                                Є. О. Тарабан

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація