Судове рішення #6487198

Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И  

Справа № 2-1509/09  

02 листопада 2009 року Першотравенський міський суд Дніпропетровської області в складі:

головуючої судді Бондарьової Г.М.

при секретарі: Кобка Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Першотравенську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей,


В С Т А Н О В И В:  


 Позивачка просить стягнути аліменти на її користь на утримання дітей сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку /доходу/ відповідача, посилаючись на те, що він, являючись батьком дітей, не надає матеріальну допомогу на їх утримання, не бере участі в вихованні, хоча працює на шахті Ювілейній ВАТ «Павлоградвугілля» та має постійний заробіток, а отже має можливість сплачувати аліменти. Позивачка перебуває в скрутному матеріальному становищі, оскільки коштів не вистачає на потреби дітей, тому потребує допомоги з боку їх батька.

 Відповідач в судовому засіданні позов визнав повністю, згоден сплачувати аліменти в розмірі 1/3 частини його заробітку на дітей до досягнення ними повноліття.  

 Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити.

 Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж кодексу.

 Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

 Згідно ст. 180 Сімейного Кодексу України /СК України/ батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

 Згідно ст. 181 СК України за рішенням суду засоби на утримання дитини /аліменти/ присуджуються в частині від доходу батька або в твердій грошовій сумі.

 Згідно ст. 182 ч.1 СК України: при визначенні розміру аліментів суд враховує:

1/ стан здоров’я та матеріальне положення дитини;

2/ стан здоров’я та матеріальне положення платника аліментів;

3/ наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;  

4/ інші обставини, які мають значення.

 ч.2 мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст.184 Сімейного кодексу України.

 Згідно ст.183 СК України частка заробітку /доходу/ матері, батька, яка буде стягуватись як аліменти на дитину, визначається судом.

 Якщо стягуватимуться аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку /доходу/ матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватись до досягнення старшою дитиною повноліття. Якщо після досягнення повноліття старшою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються з вирахуванням тієї рівної частини, що належала дитині, що досягла повноліття.

Копія свідоцтва про народження дітей свідчить про те, що відповідач являється їх батьком.

З урахуванням всіх вивчених судом обставин, суд вважає, що відповідач має можливість виплачувати позивачці на дітей аліменти в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку /доходу/.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10,11,130,174,209,212,214-215,367 ч.1 п.1 ЦПК України, ст.ст. 180-183 Сімейного Кодексу України, суд -


В И Р І Ш И В:  


 Стягнути аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання дітей: сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочки ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку /доходів/ ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4, РФ, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 14 жовтня 2009 року до повноліття дітей, допустивши рішення суду негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.

 

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4, РФ, судовий збір на користь держави в розмірі - 51 /п’ятдесят одна/ гривня та витрати з інформаційно-технічного забезпечення судового процесу, пов’язаного з розглядом цивільної справи в розмірі 120 /сто двадцять/ гривень.


Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду в апеляційний суд Дніпропетровської області може бути подано через Першотравенський  міський суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

 

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Дніпропетровської області через Першотравенський міський суд Дніпропетровської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  


 Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.



Суддя:                                                                                         /ОСОБА_7/

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація