Справа №22-1092/2006 р. Головуючий у 1-ій інстанції Залізняк Р.М.
Категорія 30 Суддя - доповідач Власенко Л.І.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7 грудня 2006 року.
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Донецької області в складі:
Головуючого - Дяченка В.М.
Суддів - Власенко Л.І., Кочегарової Л.М.
При секретарі - Фік К.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Маріуполі справу за поданням державного виконавця Державної виконавчої служби у Тельманівському районі Донецької області про примусове проникнення до жилого приміщення за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Тельманівського районного суду Донецької області від 4 жовтня 2006 року, -
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Тельманівського районного суду Донецької області від 4 жовтня 2006 року вирішено питання про примусове проникнення до житла: квартири АДРЕСА_1 де мешкає
відповідачка ОСОБА_1, з метою виконання рішення Тельманівського районного суду
Донецької області від 29 травня 2006 року про виселення із службового приміщення
ОСОБА_1 з усіма особами, які з нею проживають без надання іншого житла.
На зазначену ухвалу надійшла апеляційна скарга від ОСОБА_1, яка просить її скасувати і справу повернути на новий розгляд. Вона посилається на порушення судом норм процесуального права, що питання про примусове проникнення до житла розглядалося судом у її відсутність, що вона звернулася з касаційною скаргою до Верховного Суду України і рішення про виселення не повинно виконуватися.
Заслухавши суддю-доповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 312 ЦПК України апеляційний суд відхиляє скаргу і залишає ухвалу без змін, якщо судом першої інстанції постановлено ухвалу з додержанням вимог закону.
Задовольняючи подання державного виконавця Державної виконавчої служби у Тельманівському районі Донецької області про примусове проникнення до житла відповідачки ОСОБА_1, суд обґрунтовано виходив з вимог ст. 376 ЦПК України про необхідність виконання рішення Тельманівського районного суду Донецької області від 29 травня 2006 року про виселення ОСОБА_1 з усіма особами, які з нею проживають із службової квартири АДРЕСА_1.
Відповідно до ст. 376 ЦПК України питання про примусове проникнення до житла чи іншого володіння особи, у якої знаходиться майно боржника чи майно та кошти інших осіб, або дитина, щодо якої є виконавчий документ про її відібрання, при виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб), а також питання про проникнення до житла чи іншого володіння боржника при виконанні рішень інших органів (посадових осіб) вирішуються судом за місцезнаходженням житла чи іншого володіння особи за поданням державного виконавця.
Суд негайно розглядає подання, зазначене в частині першій цієї статті, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.
З матеріалів справи вбачається, що в провадженні державного виконавця знаходиться виконавчий лист 2-164/2006 р. від 4 вересня 2006 року щодо виконання рішення Тельманівського районного суду Донецької області від 29 травня 2006 року, яке ухвалою апеляційного суду Донецької області від 1 серпня 2006 року залишено без зміни, про виселення ОСОБА_1 зі службової квартири (а.с. 2).
Крім того, згідно акта державного виконавця від 3 жовтня 2006 року відповідачка ОСОБА_1 не допустила державного виконавця до житла для здійснення виконавчих дій (а.с. 5).
Державним виконавцем, до звернення до суду з поданням про примусове проникнення до житла, були здійснені всі виконавчи дії, зазначені у ст. 79 Закону України „Про виконавче провадження" щодо виконання рішення про виселення боржника.
Наведені в апеляційній скарзі доводи з урахуванням зазначеного не належать до тих підстав, з якими процесуальне законодавство пов'язує можливість прийняття рішення про скасування або зміни оскаржуваної ухвали.
Керуючись ст.ст. 303,304, 307,312,324 ЦПК України, колегія суддів -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити. Ухвалу Тельманівського районного суду Донецької області від 4 жовтня 2006 року залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню не
підлягає.