Судове рішення #6480696


                                                 

Справа № 2-3768/09



                               

           

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ


19 жовтня 2009 року Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:


 головуючого – судді Прасолова В.М.

 при секретарі – Горбуновій Л.С.      


розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення часток у спільній сумісній власності, визнання права власності на спадкове майно, суд –                          


ВСТАНОВИВ:


Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про визначення часток у спільній сумісній власності, визнання права власності на спадкове майно. В обґрунтування своїх позовних вимог вказав, що відповідач – ОСОБА_2 доводиться йому рідним братом. Їхніми  батьками є ОСОБА_3 та ОСОБА_4. Мати померла 31.01.2003 року, а батько помер 16.09.2006 року. На підставі свідоцтва про право власності на житло № С-1379 від 24.05.2000 року, виданому органом приватизації Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Криворізької міської Ради народних депутатів їм з матір’ю на праві спільної сумісної власності належить квартира АДРЕСА_1. Батькові на підставі свідоцтва про право власності на житло № С-473 від 25.02.1998 року, виданому органом приватизації Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Криворізької міської Ради народних депутатів на праві власності належить квартира АДРЕСА_2.  Мати за життя склала заповіт від 26 травня 1999 року, що посвідчений виконавчим комітетом Цибульківської сільської Ради депутатів трудящих Царичанського району Дніпропетровської області, яким заповіла йому та братові,  в рівних долях - по Ѕ частині, усе своє майно де б воно не знаходилося і з чого б воно не складалося.  Після смерті матері вони з братом у встановлений законом строк звернулися до нотаріальної контори з заявами про прийняття спадщини, однак с заявами про видачу свідоцтва про право на спадщину так і не звернулися.

Згідно ст. 1261  ЦК України, є з братом єдиними спадкоємцями першої черги за законом після смерті батька. Прийняв спадщину після смерті батька, оскільки відповідно до ст. 1268 ч.3 ЦК України, на час відкриття спадщини мешкав постійно разом з ним. Брат постійно з батьком не мешкав та заяви про прийняття спадщини після його смерті до нотаріальної контори не подавав.  

 Звернулися до нотаріальної контори з питання оформлення спадщини після смерті матері, однак їм постановою від 06.10.2009 року було відмовлено, у зв’язку з тим, що не визначена частка померлої матері у спільній сумісній власності – квартирі АДРЕСА_1.

Звернулися до нотаріальної контори з питання оформлення спадщини після смерті батька, однак братові було відмовлено, оскільки він пропустив встановлений законом шестимісячний строк, а мені у зв’язку з тим, що між нами виникла суперечка.  

Оскільки мешкає в квартирі, що належала їм з матір’ю на праві спільної сумісної власності, а брат у квартирі, що належала на праві власності батькові, та вважає справедливим розподіл спадщини після смерті батьків наступним чином: за ним визнати право власності на Ѕ частину квартири АДРЕСА_1, що належала матері, а за відповідачем право власності на квартиру, що належала батькові.  

Просить визначити, що частки ОСОБА_4, яка померла 31.01.2003 року, ОСОБА_1, кожного окремо, у спільній сумісній власності – квартирі №  15 будинку № 10 по пр. 200-річчя ОСОБА_5 у м. Кривому Розі, становлять як 1/2 частку. Просить визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частину квартири №  15 будинку № 10 по пр. 200-річчя ОСОБА_5 у м. Кривому Розі в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, яка померла 31.01.2003 року. Просить визнати за ОСОБА_2 право власності на квартиру АДРЕСА_2 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, який помер 16 вересня 2006 року.  


      У попередньому судовому засіданні представник  позивача позов підтримав повністю.  

      Відповідач у попереднє судове засідання не з’явився, подав заяву, згідно якої  позов визнав повністю, просить розглянути справу за його відсутності.  

      У попередньому судовому засіданні встановлено, що маються законні підстави для задоволення позову тому що, визнання позову відповідачем не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

      На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 364, 370, 1261, 1268 ЦК України, ст. ст. 8, 10, 11, 130, 208, 212, 214 ЦПК України, суд –


ВИРІШИВ:

 

Позов  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення часток у

спільній сумісній власності, визнання права власності на спадкове майно - задовольнити повністю.

Визначити, що частки ОСОБА_4, яка померла 31.01.2003 року, ОСОБА_1, кожного окремо, у спільній сумісній власності – квартирі №  15 будинку № 10 по пр. 200-річчя ОСОБА_5 у м. Кривому Розі, становлять як 1/2 частку.  

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частину квартири №  15 будинку № 10 по пр. 200-річчя ОСОБА_5 у м. Кривому Розі в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, яка померла 31.01.2003 року.  

Визнати за ОСОБА_2 право власності на квартиру АДРЕСА_2 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, який помер 16 вересня 2006 року.  

На рішення може бути подана апеляційна скарга  протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яку може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

      


Головуючий суддя:                                    В.М. Прасолов


  













Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація