Судове рішення #6480494

 Справа №  2-748/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


 09 жовтня  2009 року Жовтоводський міський суд у складі:

головуючого судді:                   Чепурнова Д.В.,

при секретарі:                    Андрусенко А.Л.,


з участю  представника позивача:         ОСОБА_1,              


 розгл янувши у відкритому  судовому засіданні у м. Жовті Води цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до органу місцевого самоврядування в особі Жовтоводської міської ради Дніпропетровської області про визнання права власності в порядку спадкування, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - державна архітектурно-будівельна інспекція у Дніпропетровській області,


ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_2  звернувся  до суду з позовною заявою до Жовтоводської міської ради Дніпропетровської області в якій зазначає, що  ІНФОРМАЦІЯ_3 року померла її мати ОСОБА_3, після смерті якого залишилося спадкове майно у вигляді домоволодіння АДРЕСА_3. Спадщину, яка відкрилася після смерті матері позивачка прийняла у встановлений законом шестимісячний строк. При оформленні технічних документів на спадкове майно було з’ясовано, що гараж, який розташований на території домоволодіння і позначений на технічному паспорті літерою «Ж» є об’єктом самочинного будівництва.  В Жовтоводський міській раді позивачці було відмовлено в узаконенні цього гаражу з метою переоформлення права власності на своє ім’я.  Інших спадкоємців після смерті ОСОБА_3 окрім позивачки не залишилося, Відсутність технічних документів на гараж, що розташований на території домоволодіння  АДРЕСА_3 позбавляє позивачку можливості оформити свої спадкові права на цей об’єкт.  

 У зв’язку з наведеним позивачка просила визнати за нею право власності на  самочинно збудований гараж, що розташований на території домоволодіння  АДРЕСА_3 позначений в технічному паспорті  літерою «Ж» в порядку спадкування.

 У відкритому   судовому засіданні представник позивачки повністю підтримала позовні вимоги, просив задовольнити їх в повному обсязі.

 Представник відповідача  у відкрите судове засідання не з’явився, надав судові письмову заяву в якій просить розглянути цивільну справу без  його участі, проти задоволення позовних вимог не заперечує.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору у відкрите судове засідання не з’явилася, причину своєї неявки суду не повідомили. Відповідно до ч. 3 ст. 36 ЦПК України, якщо від третьої особи не надійшло повідомлення про згоду на участь у справі, справа розглядається без неї. Таким чином суд приходить до висновку про можливість розглянути справу без участі третьої особи.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши письмові матеріали справи прийшов до наступного.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

В силу ч. 2 ст. 331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна) Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності не нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 на підставі договору купівлі-продажу від 04 квітня 1980 року належало домоволодіння АДРЕСА_3 (а.с. 11-12).

ІНФОРМАЦІЯ_3  року ОСОБА_3 померла (а.с. 15).

Після смерті ОСОБА_3  відкрилася спадщина, а саме житловий домоволодіння АДРЕСА_3   та земельну ділянку, на якій це домоволодіння  площею 0,0600 га на якій це домоволодіння розташоване (а.с. 11-22).

Позивачка є донькою померлої (а.с. 10-14) і вчасно, в шестимісячний строк звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини як це передбачено ст. 1270 ЦК України.

При оформленні технічної документації на спадкове майно позивачкою було з’ясовано, що на території домоволодіння знаходиться самовільно збудований гараж, який на технічному паспорті позначений літерою «Ж» (а.с. 20).

З метою оформлення вищевказаного гаражу позивачка звернулася до виконкому Жовтоводської міської ради, але листом № 4/4-350 від 05 червня 2009 року їй було відмовлено у задоволенні її заяви.

Відповідно до ч. 3, 5ст. 376 ЦК України право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно. На вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо не  порушує права інших осіб.

    Згідно з звітом про обстеження технічного стану гаражу по АДРЕСА_3, конструкції гаража для експлуатації без додаткового посилення і обмежень (а.с.23-28).

Відсутність акту введення в експлуатацію гаражу по АДРЕСА_3 позбавляє позивачку реалізувати свої права власника в порядку спадкування.

Відповідно до ч. 3, 5ст. 376 ЦК України право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно. На вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо не  порушує права інших осіб.

Як встановлено ст.ст. 391, 392 ЦК України власник має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном. Власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності

 Виходячи з виклад еного, керуючись ст.ст. 331, 376, 391, 392 ЦК України,  ст. ст. 10, 11, 57, 60, 212-215 ЦПК України  суд,

 

ВИРІШИВ:


 Позов   ОСОБА_2 до органу місцевого самоврядування в особі Жовтоводської міської ради Дніпропетровської області про визнання права власності в порядку спадкування, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - державна архітектурно-будівельна інспекція у Дніпропетровській області - задовольнити.

 Визнати за  ОСОБА_2  право власності на  самочинно збудований гараж в порядку спадкування, що розташований на території домоволодіння  АДРЕСА_3 і який позначений в технічному паспорті  літерою «Ж».  

 Рішення може бути оскаржене  в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області шляхом подачі до Жовтоводського міського суду у 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про намір оскаржити судове рішення і поданням  після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.



Суддя                                                                                      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація