Справа №2-1699 /2009
РІШЕННЯ
Іменем України
23 жовтня 2009 року м. Вінниця
Вінницький районний суд Вінницької області в складі:
головуючого: судді Стадника І.М.,
при секретарі Барановій О.М.,
з участю позивачки – ОСОБА_1,
відповідача –ОСОБА_2.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до районного суду з вищевказаним позовом посилаючись на те, що від шлюбу з відповідачем мають сина, який перебуває на її утриманні, а відповідач не надає жодної матеріальної допомоги на його утримання. Просила стягувати з відповідача на утримання дитини аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів доходів, але не менше 30% прожиткового мінімуму доходів громадян відповідного віку дитини.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги змінила, просила суд винести рішення про стягнення з відповідача аліментів в твердій грошовій сумі в розмірі 500 грн. на місяць. Будучи допитаною за правилами допиту свідків, суду пояснила, що проживають з чоловіком окремо, проте він не надає коштів на утримання дитини. При визначенні розміру аліментів просить врахувати, що вона доходів не має, так як перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років, живе за рахунок допомоги від батьків, розмір щомісячних витрат на утримання дитини складає біля 700 грн.
Відповідач ОСОБА_2. в судовому засіданні змінені позовні вимоги визнав частково та будучи допитаним за правилами допиту свідків, суду пояснив, що дійсно під подружнього життя з позивачкою у них народилася дитина, яка зараз перебуває на утриманні матері. Разом з тим, він не має можливості надавати кошти на утримання дитини в розмірі, про який просить позивачка. Він лише влаштувався на роботу із окладом біля 700 грн. Погоджується сплачувати аліменти в мінімальному розмірі, 185 грн. Просить врахувати при визначенні розміру аліментів ті обставини, що сім’я розпалась не з його вини і в нього на утриманні є непрацездатна матір.
Заслухавши показання сторін, дослідивши письмові докази у справі, заперечення на позовну заяву та оцінивши їх у сукупності та взаємозв’язку, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що від спільного подружнього життя в сторін ІНФОРМАЦІЯ_1 народився син ОСОБА_3, який проживає з матір’ю та перебуває на її утриманні.
Відповідач не виконує передбаченого ст. 180 СК України обов’язку утримувати неповнолітніх дітей, що дає суду законні підстави для задоволення позову.
Визначаючи розмір аліментів суд відповідно до ст. 182 СК України враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини – здорова, перебуває на утриманні матері, яка має невисокі доходи та має обмежені можливості її утримувати, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів – здоровий, влаштувався на роботу на посаду робітника з обслуговування приміщень з окладом 741 грн., інших утриманців не має, та приходить до висновку, що розумним і справедливим буде розмір аліментів в сумі 250 гривень, щомісячно.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача слід стягнути на користь держави судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи, від сплати яких звільнено позивачку.
Враховуючи викладене вище, на підставі ст. 182, 183 СК України, керуючись ст. 10, 11, 60, 88, 169, 212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягувати з ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_2, який народився та проживає в АДРЕСА_1на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1народження в розмірі 250 (двісті п’ятдесят) гривень, щомісячно, починаючи з 16.09.2009 року і до досягнення дітьми повноліття та з індексацією цієї суми відповідно до закону.
Стягнути зОСОБА_2в доход держави судовий збір в розмірі 51 (п’ятдесят одна) грн., а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 120 (сто двадцять) грн.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України допустити рішення до негайного виконання в частині стягнення суми платежу за один місяць.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення, апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано, або закінчення строку, встановленого для подання апеляційної скарги в разі її неподання.
Головуючий: