Справа №2-1580/2009
РІШЕННЯ
Іменем України
28 жовтня 2009 року м. Вінниця
Вінницький районний суд Вінницької області в складі:
Головуючого – судді Стадника І.М.,
при секретарі Барановій О.М.,
з участю позивача – ОСОБА_1.,
відповідача – ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право на житло, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. звернулася до районного суду з вищевказаним позовом посилаючись на те, що вони з відповідачем перебували у зареєстрованому шлюбі, під час якого набули спільне майно, зокрема житловий будинок з прибудовою, господарськими будівлями та спорудами, що розташований поАДРЕСА_1
Відповідно до рішення Вінницького районного суду від 05.06.2008 року у справі за позовом про визнання майна спільною сумісною власністю подружжя, про розподіл спільно нажитого майна подружжя, їй було виділено вищевказаний будинок з господарськими будівлями та спорудами.
З весни 2007 року їх шлюбні відносини фактично приколотились і відповідач забрав свої речі та переїхав проживати в с. Удич Теплицького району, де створив нову сім’ю і мешкає там по теперішній час.
Оскільки відповідач продовжує бути зареєстрованим у даному будинку, це позбавляє позивачку можливості в повному обсязі використовувати право власності на будинок, в зв’язку з цим вона просить визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право на житло.
В судовому засіданні позов підтримала на умовах, викладених у позовній заяві та просила задовольнити. Будучи допитаною за правилами допиту свідків суду показала, що відповідач з 2007 року не проживає в будинку за адресою:АДРЕСА_1. Забрав свої речі та виїхав.
Відповідач ОСОБА_1. проти позову заперечує на тій підставі, що згідно з рішенням суду, на яке посилається позивач, як на підставу своїх вимог, йому має бути сплачена грошова компенсація в сумі 16 тис., а також передано коня і корову. Рішення виконане лише в частині сплати компенсації в розмірі 12 тис. грн., а корову і коня йому не передано до цього часу. Пояснив, що в будинкуАДРЕСА_1 не проживає з травня 2007 року. Спочатку проживав в с. Підлісне Літинського району, а з березня 2009 року – в с. Удич Теплицького району Вінницької області.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1. Даний будинок належить позивачці ОСОБА_1 на підставі свідоцтва про право власності №37, зареєстрованого у Вінницькому ООБТІ за реєстровим № 190 (а.с. 6).
Разом з тим, з 2007 року ОСОБА_1. за вищевказаною адресою не проживає, що підтверджується його показаннями та довідкою Мізяківсько-Хутірської сільської ради №1081 (а.с.19).
Згідно з ст. 163 Житлового кодексу Української РСР у разі тимчасової відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається займане жиле приміщення у випадках і в межах строків, установлених частиною першою, пунктами 1 і 5 частини третьою і частиною четвертою стаття 71 цього кодексу.
Будь-яких з обставин, передбачених вищевказаними нормами закону по справі не встановлено. Відповідач не проживає за місцем реєстрації понад два роки.
Згідно з ст. 72 ЖК Української РСР визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщення внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки (шість місяців), провадиться в судовому порядку.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» реєстрація місця проживання та місця перебування особи здійснюється відповідним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації (далі - орган реєстрації) в Автономній Республіці Крим, областях, містах, районах, районах у містах, а також у містах Києві та Севастополі, тобто відповідним підрозділом Вінницького РВ УМВС України у Вінницькій області.
Вищевикладене відповідно до ст. 71, 72, 163 ЖК УРСР дає суду законні підстави для задоволення позову.
На підставі ст. 71, 72, 163 Житлового кодексу Української РСР, керуючись ст. 10, 11, 60, 88, 212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право на жиле приміщення – житловий будинок з прибудовою, господарськими будівлями та спорудами за адресою:АДРЕСА_1
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати по справі в розмірі 46 (сорок шість) гривень.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення, апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано, або закінчення строку, встановленого для подання апеляційної скарги в разі її неподання.
Головуючий: