Судове рішення #6474993

Справа №2-1407/2009

РІШЕННЯ

Іменем України

30 жовтня 2009 року                             м. Вінниця

Вінницький районний суд Вінницької області в складі:

головуючого: судді Стадника І.М.,

при секретарі Барановій О.М.,

з участю:

представника позивача – ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Стрижавської селищної ради про визнання права власності на спадкове майно, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в районний суд з вищевказаним позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_3, а ІНФОРМАЦІЯ_2померла мати – ОСОБА_4, які під час шлюбу  побудували будинок з господарськими будівлями, що знаходяться по АДРЕСА_1 Даний будинок вважається самочинно збудованим, так як не був введений в експлуатацію.  

Крім того, померла ОСОБА_4 набула у приватну власність земельну ділянку для ведення городництва, що знаходиться за тією ж адресою та мала грошові збереження на рахунку Державного ощадного банку.

Він має намір прийняти вищевказане майно у власність в порядку спадкування.

Враховуючи те, що будинок та господарські споруди є самочинними, померла ОСОБА_4 була власником будівельних матеріалів, які були використані при його будівництві.

Тому позивач просить визнати за ним право власності в порядку спадкування  на будівельні матеріали, які були використані при будівництві будинку, на присадибну земельну ділянку розміром 0,1679 га. та грошові збереження, які знаходяться в філії ощадбанку.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримала і просила задовольнити повністю.

Відповідач, повідомлений у встановленому порядку про дату, час і місце судового розгляду справи, до суду не з’явився від селищного голови ОСОБА_5 надійшла заява, в якій він просить справу розглянути у відсутність представника селищної ради, проти позовних вимог не заперечує.

  Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази в справі, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт. Стрижавка  Вінницького району помер ОСОБА_3, а ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_4 , що підтверджується ксерокопіями свідоцтв про смерть (а.с.10)

Під час шлюбу подружжям ОСОБА_3 було збудовано житловий будинок з господарськими будівлями, який не був введений в експлуатацію.

Позивач по справі ОСОБА_1 є спадкоємцем ОСОБА_4 першої черги за законом та відповідно до ст. 549 ЦК Української РСР фактично прийняв спадщину, так як фактично вступив в управління та володіння спадковим майном – постійно проживав в спадковому будинку, доглядає за будинком, користується земельною ділянкою та сплачує земельний податок.

Вищевикладене підтверджується копіями погосподарських книг, довідками Стрижавської селищної ради.

Так, згідно з довідкою Стрижавської селищної ради житловий будинок АДРЕСА_1 значився за ОСОБА_4, яка проживала в даному будинку до дня смерті ІНФОРМАЦІЯ_2. Разом з нею проживав її син ОСОБА_1, доглядав за нею, здійснив поховання. Після смерті ОСОБА_4 її син ОСОБА_1 вступив у володіння і управління майном, обробляє город розміром 0,1679 га. Боргів за господарством не рахується, заборони не накладено.

Згідно з ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Оскільки жилий будинок до цього часу не введено в експлуатацію за позивачем згідно ч. 3 ст. 331 ЦК України може бути визнано право власності на матеріали, обладнання, які були використані в процесі будівництва (створення) будинку.

Крім того, до складу спадкового майна входить земельна ділянка площею 0,1679 га, яка розташована на території Стрижавської селищної ради та належить спадкодавцю на підставі державного акта на право приватної власності на землю серії НОМЕР_1, цільове призначення – будівництво та обслуговування жилого будинку та господарських будівель – 0,1500 га, ведення особистого селянського господарства – 0,0179 га, а також грошовий вклад.

Вищевикладене дає суду законні підстави для задоволення позову.

Під час подання позовної заяви ОСОБА_1 не сплатив судовий збір подавши копію посвідчення №НОМЕР_2про те, що він є інвалідом ІІ-ої групи.

Як з’ясовано в судовому засіданні, ОСОБА_1 на момент подачі позовної заяви вже не був інвалідом ІІ-ої групи, а тому не має пільг по сплаті судового збору, що передбачені ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».

При цьому ОСОБА_1 сплачено судовий збір лише 150 грн., тоді як загальна вартість вишукуваного майна перевищує 170 тис. грн., а тому судовий збір має становити 1700 грн. Представник позивача просила відстрочити повну сплату ОСОБА_1 судового збору до постановлення рішення в справі.

На цій підставі з ОСОБА_1 слід стягнути в доход недоплачений ним судовий збір в сумі 1550 грн.

На підставі ст. 549 ЦК Української РСР, ст. 331, 1218 ЦК України, керуючись ст. 10,11, 60, 174 ч. 5, 212-215 ЦПК України, суд, -


ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування після його матері ОСОБА_4право власності на:

- будівельні матеріали та обладнання, використані для будівництва жилого будинку АДРЕСА_1

- земельну ділянку площею 0,1679 га в межах згідно з планом, яка розташована  в смт. Стрижавка Вінницького району, цільове призначення  якої - будівництво та обслуговування жилого будинку та господарських будівель – 0,1500 га, ведення особистого селянського господарства – 0,0179 га, що належить ОСОБА_4на підставі Державного акту серії НОМЕР_1 від 21.11.2002 року та зареєстрованого в книзі записів реєстрації державних актів 21 листопада 2002 року за №16

Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави судовий збір в розмірі 1550 (одна тисяча п’ятсот п’ятдесят) грн.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення, апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано, або закінчення строку, встановленого для подання апеляційної скарги в разі її неподання.

Головуючий:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація