Судове рішення #647418
Справа №2-0-7/07

Справа №2-0-7/07

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ РІШЕННЯ

05 лютого 2007 року Авдіївський міський суд Донецької області у складі головуючого судді Компанієць І.Д.,

секретаря судового засідання Артемової М.А.,

з участю заявниці ОСОБА_2,

зацікавленої особи ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду міста Авдіївка цивільну справу за заявоюОСОБА_2 про встановлення факту володіння громадянином житловим будинком на праві власності, суд -

ВСТАНОВИВ:

11.01.2007р. ОСОБА_2 звернулася до суду з заявою про встановлення факту належності на праві власності житлового будинкуАДРЕСА_1її чоловікові - ОСОБА_3, померлому ІНФОРМАЦІЯ_1. Вимоги мотивувала тим, що після смерті чоловіка звернулася до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини, її дочка -ОСОБА_1 відмовилася  від своєї частини у спадщині на користь матері. Однак, нотаріус не може видати свідоцтво про право на спадщину у зв'язку з тим, що при житті ОСОБА_3 не зареєстрував житловий будинок у ВТІ, хоча свідоцтво про право власності на нього отримав. Встановлення данного факту заявниці потрібно для отримання свідоцтва про право на спадщину.

В судовому засіданні заявниця ОСОБА_2 підтримала заявлені вимоги, пояснила, що разом з чоловіком будували будинок, в 1988 році будинок було прийнято в експлуатацію та рішенням виконкому Авдіївської міської ради видано ОСОБА_3 свідоцтво про право особистої власності на будинок АДРЕСА_1. Але ж чоловік при житті не зареєстрував будинок у БТІ. Тепер заявниця не може отримати цей будинок у спадщину, оскільки його власник помер.

Зацікавлена особа ОСОБА_1 підтримала вимоги заявниці у повному обсязі, пояснила, що після смерті батька ОСОБА_3 залишилося спадкове майно - будинок АДРЕСА_1, в якому проживає мати ОСОБА_2 Разом з матір'ю -єдині спадкоємиці померлого. ОСОБА_1 написала у нотаріуса заяву про відмови від споєї частки у спадщині на користь матері.

Як вбачається з свідоцтва про одруження від 21.01.1956 року, актовий записНОМЕР_1, з паспорту ОСОБА_3 - заявниця ОСОБА_2 є дружиною ОСОБА_3 (а.с.6,12), зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1.

Згідно свідоцтва про право особистої власності на житловий будинок від 19.07.1988 року, виданого на підставі рішення виконкому Авдіївської міської радиНОМЕР_2, технічного паспорту (а.с.ба, 9-11) будинок АДРЕСА_1 належить на праві власності ОСОБА_3.

Як вбачається з свідоцтва про смерть ОСОБА_3. вмер ІНФОРМАЦІЯ_1(а.с.5)

Як вбачається із спадкової справи, заявниця звернулася до Авдіївської нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини померлого ОСОБА_3 - будинку АДРЕСА_1. Дочка померлого ОСОБА_1 відмовилася від своєї частки у спадщині  на користь  ОСОБА_2,  яка на теперішній  час  є  єдиною спадкоємицею

 

померлого.

На підставі рішення реєстратора від 21.12.2006 року (а.с.7) заявниці ОСОБА_2 відмовлено про видачу витягу з Реєстру прав власності для оформлення спадщини на буд.АДРЕСА_1 в зв'язку з відсутністю реєстрації БТІ на вказане нерухоме майно, власник якого помер.

Суд, вислухавши заявницю, зацікавлену особу, вивчивши матеріали цивільної справи, дійшов до висновку, що вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч.2 ст.256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Визнання факту володіння ОСОБА_3 при житті житловим будинком АДРЕСА_1 на праві власності для заявниці має юридичне значення, оскільки* від цього залежить виникнення у неї права на спадщину за законом. В іншому порядку встановити цей факт неможливо, оскільки власник майна помер.

Згідно п.17 постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 року із змінами та доповненнями "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення"'' у справах про встановлення факту володіння громадянином жилим будинком на праві власності заявник має подати докази про відсутність можливості одержання чи відновлення відповідного документу про право власності та про те, що на підставі цього документа жилий будинок належав йому на праві власності.

На підставі викладеного суд приходить до висновку, що заявниця підтвердила факт володіння жилим будинком АДРЕСА_1 при житті ОСОБА_3 на праві власності та неможливість одержати витяг з Реєстру прав власності. Вказане підтверждується сукупністю наданих-доказів: поясненнями заявниці, зацікавленої особи, документами: свідоцтвом про право особистої власності на будинрк, технічним паспортом на нього, рішенням реєстратора.-свідоцтвом про смерть власника (а,с 5, 6а, 7, 9-11).

Керуючись п.17 постанови Пленуму Верховною Суду України №5 від 31.03.1995 року із змінами та доповненнями "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення'", ст.ст.^57, 60. 208. 212, 213, 214, 215, 234, 235, 256-259 ЦПК України, суд-

      ВиРІШИВ:

ЗаявуОСОБА_2 про встановлення факту володіння громадянином житловим будинком на праві власності - задовольнити.

Встановити факт, що ОСОБА_3, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1, належав на праві власності жилий будинок з господарськими спорудами, розташований за адресою: АДРЕСА_1.Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Авдіївський міський суд, одночасно копія апеляційної скарги надсилається у Апеляційний суд Донецької області.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга погається в строк десяти днів з дня проголошення рішення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація