Судове рішення #6472008


                                                     Справа №2-391/09

                                                                   


                                                              Р І Ш Е Н Н Я

                             І МЕ Н Е М       У К Р А Ї Н И

                                                       

29 жовтня  2009 року  Васильківський районний суд Дніпропетровської області

у складі:  судді – Ушакової Н.Є.

при секретарі – Слинько А.С.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в сел.Васильківка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Павлівської сільської ради Васильківського району  Дніпропетровської області

         „Про  визначення додаткового строку для прийняття спадщини”


В С Т А Н О В И В:


ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом, посилаючись на ті обставини, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_2. 13 жовтня 2009 року він звернувся із заявою до Васильківської державної нотаріальної контори про прийняття спадщини  за заповітом, але державний нотаріус відмовив в прийнятті заяви, оскільки ним пропущений строк на прийняття спадщини. Спадкове майно знаходиться на території Павлівської сільської ради, Васильківського району, Дніпропетровської області. Незнання законодавства стало поважною причиною, по якій він пропустила строк подачі заяви про прийняття спадщини за заповітом. Просить суд визначити йому додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2.

До початку судового засідання позивач надав заяву, в якій просить слухати справу у його відсутність, позовні вимоги підтримує.

Відповідач по справі: Павлівська сільська рада, Васильківського району, Дніпропетровської області позов визнала, надали заяву, в якій просять слухати справу в їх відсутність.

    На підставі ч.2 ст. 158 ЦПК України  справа слухається у відсутність  сторін.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд, дослідивши матеріали справи прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії І-КИ НОМЕР_1 (а.с.5).

ОСОБА_1 є спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_2. (а.с.4)

Постановою державного нотаріуса від 13 жовтня 2009 року позивачу відмовлено в прийнятті заяви та видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом (а.с.6).

 Згідно ст.ст.1270, 1272 ЦК України – спадкоємець, який бажає прийняти спадщину має подати  до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини в строк  у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини та отримати  в нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину. Якщо спадкоємець протягом строку встановленого ст. 1270 ЦК України не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для  прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити  йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

Позивач строк для подачі заяви в нотаріальну контору пропустив по тій причині, що не знав законодавства, а тому суд вважає можливим визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 1270, 1272 ЦК України,  ст. 3, 10, 11, 60, ч.2 ст.158, ч.4 ст.174, 212-215 ЦПК України,  суд –


В  И  Р  І  Ш И В :


    1. Позов ОСОБА_1 - задовольнити.


    2. Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року до 01 лютого 2010 року.


    Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Васильківський районний суд  шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20  днів  апеляційної скарги,  з подачею  її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295ЦПК України.

   

Суддя:          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація