Судове рішення #6470988




категорія статобліку - 4

справа № 2а-4412/09/0470


ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ  ОКРУЖНИЙ  АДМІНІСТРАТИВНИЙ  СУД


ПОСТАНОВА

Іменем України


06 жовтня 2009 року                                     м.Дніпропетровськ


Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:


головуючого судді             Павловського Д.П.

при секретарі                 Шевченко Ю.В.

за участі представника позивача         Калач О.В.


розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м.Кривого Рогу Дніпропетровської області до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Кривому Розі Дніпропетровської області про зобов’язання вчинити певні дії, -

в с т а н о в и в :

11 березня 2009р. до суду надійшов даний адміністративний позов, у якому позивач просить зобов’язати Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Кривому Розі Дніпропетровської області включити до актів звірки для подальшого відшкодування на централізованому рівні витрати управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м.Кривого Рогу Дніпропетровської області по доставці пенсії пенсіонерам ОСОБА_1 ОСОБА_2 за період з 01.01.2008р.-31.12.2008р. у сумі 5810,68грн.

Позовні вимоги обґрунтовано адміністративним позовом від 11.03.2009р.

Представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просила задовольнити позов за викладених у ньому підстав.

Представник відповідача до судового засідання не з’явився. 11.08.2009р. від нього надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності.

У матеріалах справи наявні заперечення на позов від 11.08.2009р., якими обґрунтована позиція відповідача.

Дослідивши матеріали справи та вислухавши доводи осіб, які беруть участь у справі, суд встановив, що загальна сума витрат позивача громадян, що отримали виробничу травму або професійне захворювання на території країн-учасниць Співдружності Незалежних Держав і підлягали відшкодуванню за період з 01.01.2008р. по 31.12.2008р. складає: ОСОБА_1 – 4914,28грн., ОСОБА_2 – 896,40грн. Акти звірок були подані на узгодження та підписання відповідачу. Однак, останній відмовився включити зазначених пенсіонерів до актів та відповідно підписати їх з мотивів настання нещасного випадку на території колишнього СРСР.

Вищезазначені факти підтверджуються, також, письмовими доказами: інформацією по пенсійних справах пенсіонерів, які отримали каліцтво за період з 01.01.2008р. по 31.12.2008р., актами про нещасний випадок №116, 3.

Відповідно до пп.«г» і «д» п.1 ст.21 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» на Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (надалі Фонд) покладено обов’язок своєчасно та у повному обсязі відшкодовувати шкоду, заподіяну працівникові внаслідок ушкодження його здоров’я або в разі його смерті, виплачуючи йому або особам, які перебували на його утриманні, пенсію по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсію у зв’язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

Згідно до п.2 ст.7 ЗУ «Про страхові тарифи на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», Фонд сплачує страхові виплати та надає соціальні послуги працівникам (членам їх сімей), які потерпіли на виробництві до 01 квітня 2001р., з того часу, коли відповідні підприємства передали в установленому порядку Фонду документи, що підтверджують право цих працівників (членів їх сімей) на такі страхові виплати та соціальні послуги, або коли таке право встановлено в судовому порядку.

Потерпілі, документи яких не передані до Фонду, продовжують отримувати належні виплати та соціальні послуги від свого роботодавця, Пенсійного фонду України та Фонду соціального страхування України. При цьому кошти, виплачені потерпілому страхувальником, зараховуються Фондом у рахунок його страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, а між страховиками з інших видів страхування і Фондом в подальшому відбуваються відповідні розрахунки.

Відповідно до п.2 Порядку відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (далі - Порядок №5-4/4), затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України та Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань від 04 березня 2003р. №5-4/4   (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 травня 2003р. за №376/7697), механізм відшкодування на централізованому рівні Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонд соціального страхування від нещасних випадків) Пенсійному фонду України (далі - Пенсійний фонд) витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які призначені особам, що застраховані згідно із Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (крім осіб, зазначених у п.2 ст.8 цього Закону), у тому числі добровільно застраховані, та потерпілим особам, право яких на отримання відшкодування шкоди раніше було встановлено згідно із законодавством СРСР або законодавством України про відшкодування шкоди, заподіяної працівниками внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання, пов’язаних з виконанням ними трудових обов’язків.

Згідно п.4 Порядку №5-4/4, відшкодуванню підлягають суми, що виплачуються відповідно до Законів України "Про пенсійне забезпечення", "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" та інших нормативно-правових актів, а саме: сума основного розміру пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; щомісячна цільова грошова допомога на прожиття, якщо така надавалася пенсіонеру, який одержував вищезазначену пенсію; допомога на поховання сім'ї померлого або особі, яка здійснила поховання особи, яка отримувала вищезазначену пенсію; сума витрат Пенсійного фонду з виплати і доставки вищезазначених пенсій.

Згідно п.6 Порядку №5-4/4, головні управління Пенсійного фонду та управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на підставі акта щомісячної звірки витрат за особовими справами потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, узагальнюють і узгоджують довідку про відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

Виходячи із викладеного, дії відповідача пов’язані з невключенням до актів щомісячної звірки витрат за особовими справами потерпілих, яким виплачено пенсії по інвалідності  внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсії у зв’язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання є неправомірними та не відповідають вимогам чинного законодавства, порушуючи права та інтереси позивача.

За таких підстав, суд доходить висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м.Кривого Рогу Дніпропетровської області до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Кривому Розі Дніпропетровської області про зобов’язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

Зобов'язати Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Кривому Розі Дніпропетровської області включити до актів звірки для подальшого відшкодування на централізованому рівні витрати управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м.Кривого Рогу Дніпропетровської області по доставці пенсії пенсіонерам ОСОБА_1 ОСОБА_2 за період з 01.01.2008р.-31.12.2008р. у сумі 5810,68грн.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.


Суддя                     Д.П. Павловський

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація