Справа №2-1200/09 рік
РІШЕННЯ
Іменем України
4 листопада 2009 року Калинівський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого Каращук О.Г.
при секретарі Лисюк О.П.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Калинівка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка в позові вказує, що з відповідачем по справі перебувала у фактичних шлюбних відносинах з літа 2007 року. Від сумісного проживання народився неповнолітній син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження.
На даний час вже 3 місяці сторони проживають окремо, не ведуть спільного господарства, кожен з сторін проживає біля своїх батьків.
Син весь час проживає разом з позивачкою перебуває на її утриманні і вихованні. Окрім невеликої державної допомоги інших джерел до існування позивачка немає, також матеріальну допомогу надають позивачці її батьки.
Відповідач матеріально забезпечений, так він працює сторожем в Калинівській загальноосвітній школі № 2, має середньомісячний заробіток в розмірі 872 грн. 20 коп., також позивачці відомо, що він ще підробляє експедитором по реалізації хліба і має додатковий прибуток в розмірі 1500 грн. В відповідача є можливість надавати кошти на утримання сина.
Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов’язані приймати участь в утриманні дітей до досягнення ними повноліття, тому позивачка звернулась до суду з даним позовом.
Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала.
Відповідач позовні вимоги визнав частково, просить суд врахувати його матеріальний стан, пояснив, що має заробіток в сумі 872 грн. 20 коп., інших джерел фінансування не має, тому сума, яку просить з нього стягувати позивачка, а саме 500 грн., щомісячно є для нього великою і становить більше як 50% від його заробітку. Просить суд стягувати з нього 250 грн. аліментів щомісячно.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до часткового задоволення з таких підстав.
Так, позивачка з відповідачем по справі перебувала у фактичних шлюбних відносинах з літа 2007 року. Від сумісного проживання народився неповнолітній син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 нароження.
На даний час вже 3 місяці сторони проживають окремо, не ведуть спільного господарства, кожен із сторін проживає біля своїх батьків.
Син весь час проживає разом з позивачкою перебуває на її утриманні і вихованні. Окрім невеликої державної допомоги інших джерел до існування позивачка не має, також матеріальну допомогу надають позивачці її батьки.
Відповідач матеріально забезпечений, так він працює сторожем в Калинівській загальноосвітній школі №2, має середньомісячний заробіток в розмірі 872 грн. 20 коп.
Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов’язані приймати участь в утриманні дітей до досягнення ними повноліття.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 180, 182, 184 СК України, ст.ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити чпстково. Стягувати щомісячно з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, уродженця та жителя АДРЕСА_1, Вінницької області, працюючого в Калинівській ЗОСШ № 2 Вінницької області сторожем, аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження у твердій грошовій сумі по 250 грн. щомісячно з дня подачі заяви 23.10.2009 року до досягнення сином повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 51 грн. державного мита в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення в сумі 120 грн. на користь Державного бюджету Калинівський район.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя: