Судове рішення #647085
Справа №2-189 2007 р

Справа №2-189 2007 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

30.01.2007 р. Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:

Головуючого - судді             -          Фурдилов В. М.

при секретарі                         -          Янова В. М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою

ОСОБА_1

ОСОБА_2

до

Охтирської районної державної адміністрації,

3-гя особа Охтирська районна державна нотаріальна контора

про визначення ідеальних часток в квартирі, що є спільною сумісною власністю, -

встановив :

11.012007 р. позивачі звернулись з позовом в суд до відповідача про визначення ідеальних часток в квартирі, що є спільною сумісною власністю, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1. помер ОСОБА_3, після смерті якого відкрилася спадщина на його частку в АДРЕСА_1 (що є спільною сумісною власністю). Вказану квартиру було приватизовано, учасниками приватизації стали позивачі та померлий. Після смерті ОСОБА_3, позивачка звернулась до Охтирського районної державної нотаріальної контори з метою оформлення права на спадщину, але в даному їй було відмовлено. В зв'язку з чим позивачі просять визначити ідеальні частки в квартирі, що є спільною сумісною власністю.

В судове засідання з'явилася позивач ОСОБА_2. та представник позивача ОСОБА_4 позовні вимоги підтримати, прохають визначити ідеальні частки в квартирі, що є спільною сумісною власністю.

3-а особа по справі, представник державної міської нотаріальної контори, в судове засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Проте надали суду письмову заяву у якій прохають слухати справу без їхньої участі та повністю задовольнити позовні вимоги.

Представник Охтирської райдержадміністрації проти позову не заперечує та вважає що позовні вимоги підлягають повному задоволенню.

Суд, вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, вважає, що позов підлягає задоволенню зі слідуючих підстав.

Згідно ст. 370 ЦК України співвласники мають право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній сумісній власності. У разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду. Таким чином, позивачі, мають право на 1\3 частину спірної квартири, а тому даний позов підлягає повному задоволенню.

На підставі викладеного, ст.ст. 368, 370 ЦК України, ст.. ст.. 529, п.1 ч. 1 ст. 549 ЦК України в редакції 1993 p., керуючись ст.ст. 10, 60, 212, 215 ЦПК України, -

ВИРІШИВ:

Визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2та ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 по 1/3 частині АДРЕСА_1, що належить ОСОБА_1 ОСОБА_2 та належала ОСОБА_3 на час його смерті на праві спільної сумісної власності.

Рішення може бути оскаржене в Сумський апеляційний суд через Охтирський міськрайонний суд на протязі 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація