копія
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2-а-6771/09/0470
Категорія статобліку 6.13
ПОСТАНОВА
Іменем України
14 жовтня 2009 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Олійника В.М.
при секретарі Середа А.О.
за участю:
прокурора Дидюк Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Кривого Рогу до товариства з обмеженою відповідальністю «Радонеж» про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
13 травня 2009 року прокурор м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Кривого Рогу звернувся із адміністративним позовом до Дніпропетровського окружного адміністративного суду до товариства з обмеженою відповідальністю «Радонеж», в якому просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Радонеж» на користь Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Кривого Рогу заборгованість в сумі 1309 грн. 44 коп.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідач не здійснює своєчасні розрахунки з Управлінням Пенсійного фонду України, що призвело до утворення заборгованості по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з грудня 2008 року по січень 2009 року в сумі 1309 грн. 44 коп.
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, подав заяву про розгляд справи без його участі.
Відповідач до суду не з'явився. Судом було направлено на юридичну адресу відповідача копію ухвали про відкриття провадження у справі, судову повістку, а також копію позовної заяви та доданих до неї документів, проте конверт повернувся до суду з відміткою поштового відділення «за закінчення терміну зберігання».
Згідно з ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання. Відповідач заперечення на позов не надав, правом участі у судовому засіданні не скористався.
Суд вважає, що відсутність відповідача в судовому засіданні не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши чинне законодавство, матеріали справи, заслухавши прокурора, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Радонеж» зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Кривого Рогу, як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Порядок сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачено Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 року та Інструкцією «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 16.01.2004 року за № 64/8663, відповідно до яких на відповідача покладено обов'язки по нарахуванню, обчисленню і сплати в установлені строки та в повному обсязі внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно ч. 1 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.
Частиною 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для страхувальників є календарний місяць.
Відповідно до ч. 5 ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за рахунок сум, що надходять від страхувальника в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню або фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.
У разі несплати авансових платежів до страхувальників застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків. Відповідачем вказані вимоги законодавства належним чином не виконувалися, що призвело до утворення заборгованості.
Як вбачається з матеріалів справи, товариство з обмеженою відповідальністю «Радонеж», порушуючи норми Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», не сплачувало в повному обсязі нараховані за період з грудня 2008 р. по січень 2009 р. страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що призвело до виникнення заборгованості по страховим внескам.
Станом на 01.03.2009р. на підставі облікових даних картки особового рахунку, яка формується за даними звітів платника, виявлена заборгованість товариства з обмеженою відповідальністю «Радонеж» по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування перед управлінням Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Кривого Рогу в сумі 1309,44 грн., яка утворилась за період з грудня 2008 р. по січень 2009 р. в т.ч.:
- заборгованість по сплаті страхових внесків 33,2 % - 1235,04 грн.
- заборгованість по сплаті страхових внесків 2% - 74,40 грн.
Статтею 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не сплачені страхувальникам в строки, визначені статтею 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (недоїмкою).
Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
05.03.2009р. товариству з обмеженою відповідальністю «Радонеж» направлено вимогу про сплату боргу від 05.03.2009р. №1168 на загальну суму 6630,59 грн., зазначена вимога отримана головним бухгалтером відповідача 23.03.2009 р. В строки, передбачені чинним законодавством, зазначена вимога боржником не оскаржена і відповідно набрала чинності 03.04.2009р.
Наявність заборгованості підтверджується матеріалами справи. Доказів сплати відповідачем до суду не надано.
У зв’язку з цим суд вважає правомірним стягнення з відповідача на користь управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Кривого Рогу заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 1309 грн. 44 коп.
Керуючись ст.ст. 122, 160-163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Радонеж» на користь Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Кривого Рогу заборгованість в сумі 1309 грн. 44 коп. (одна тисяча триста дев’ять гривень 44 коп.).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складений 19 жовтня 2009 року.
Суддя В.М.Олійник
З оригіналом згідно.
Суддя Олійник В.М.