Судове рішення #6470557

Справа №2- 571/2009 р.


Рішення  

іменем України  

23.10.2009 р.                         Тиврівський районний суд Вінницької області  


 в складі головуючого Кіосак Н.О.,  

 за участю секретаря Ліщишеної Н.М.,


розглянувши в відкритому судовому засіданні цивільну заяву за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2   про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, -


встановив:  

ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою в якій вказує, що 11.01.2003р. року  уклала шлюб з відповідачем .  28.06.2003р. у них народився син -   ОСОБА_3  Дитина проживає з нею, перебуває на її утриманні та  залишиться проживати із нею..  

У них з відповідачем протилежні погляди на життя, постійно виникають сварки, збереження сім»ї неможливе.  Він  працює в охоронній фірмі «Полк ім. І. Сірка», аліментів нікому не платить.  

Просить   розірвати  шлюб. Стягувати з ОСОБА_2   на її користь аліменти на утримання сина -   ОСОБА_3 , 28.06.2003р.   у розмірі ј частини  його доходу (заробітку) , але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно з дня пред»явленння позову  до суду до повнліття дитини.       

Виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах платежу за один місяць допустити до негайного виконання.  

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позов підтримала, просить його задоволити з підстав, викладених у позовній заяві.  

Відповідач ОСОБА_2 позов визнає, пояснив, що інших утриманців не має, працездатний, має постійне місце роботи, збереження сім»ї недоцільне..  

Суд, вислухавши осіб, що беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, вважає за можливе прийняти визнання відповідачем позову, позов задоволити, так як це не суперечить закону та не порушує інтереси інших осіб..

Сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі. Мають сина -   ОСОБА_3 , 28.06.2003р. що стверджується свідоцтвом про  народження.

Дитина знаходиться на утриманні позивачки. Відповідно до ст.180 СК України відповідач також зобов’язаний утримувати свою  неповнолітню дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідач  працює  в ТО»³нницький полк імені ОСОБА_4»,  працездатний, інших утриманців не має.

 Згідно ч.1 ст.11 Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 р. батько і мати мають рівні обов’язки щодо своїх дітей.

 Згідно ч.2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини  відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу ( визначення аліментів у твердій грошовій сумі).       

Збереження сім’ї неможливе, суперечить інтересам сторін, а тому вбачаються підстави для розірвання шлюбу.


 Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 130, 212- 215, 367  ЦПК України, ст.ст. 110, 112 , 180, 182, 183 СК України,-



вирішив:  


Позов задоволити повністю.

Шлюб,   зареєстрований 11.01.2003 року виконавчим комітетом Гніванської міської ради Тиврівського району Вінницької області між ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2,   актовий запис № 1 , розірвати.  

При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 державне мито в прибуток держави  в сумі по 8 грн. 50 коп.  з кожного .

Стягувати з ОСОБА_2   на користь ОСОБА_1 аліменти в розмірі ј частини  його доходу ( заробітку) , але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з  10.08.2009р. до повноліття дитини.       

Стягнути з  ОСОБА_2   судовий збір 51 (п’ятдесят  одну) грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи  120 грн.  

 Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.

Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана до Вінницького апеляційного суду  через Тиврівський районний  суд протягом  десяти діб, апеляційна скарга протягом  двадцяти діб з дня подання заяви про апеляційне оскарження рішення  в такому ж порядку.                    


Головуючий                                                          Н.О.Кіосак                     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація