Судове рішення #6470554

Справа № 2-572/2009 р.



РІШЕННЯ  

іменем України  


(заочне)  


20.10.2009 р.              Тиврівський районний суд Вінницької області  


в складі   головуючого      Кіосак Н.О.,

за участю  секретаря   Ліщишеної Н.М.,      

       


розглянувши у відкритому судовому засіданні   справу за позовом    Ворошилівської сільської ради до ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав, -

встановив:  


Ворошилівська сільська рада звернулася до суду із позовом,  в якому вказує, що в ідповідачка є матір’ю  ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1

Мати з дитиною проживає в будинку прабаби, де  несприятливі умови проживання. Харчування дитини та санітарний стан будинку незадовільні.. Відповідачка ухиляється від виконання батьківських обов’язків, часто відлучається з дому в нічний час, залишаючи дитину на прабабу, яка майже не чує.  На неодноразові зауваження не реагує.

Просить позбавити ОСОБА_1 батьківських прав відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1  

В судовому засіданні   представник позивача ОСОБА_3 позов підтримав,  просить його задволити з підстав, викладених у заяві..

Відповідачка  ОСОБА_1 в судове засідання не з’явилась,  хоч про слухання справи повідомлена своєчасно у встановленому законом порядку, про причини неявки не повідомила.

Відповідно до ст.77 ч.2 ЦПК України сторони та  інші особи, які беруть участь  у справі, зобов’язані повідомляти суд  про причини неявки  у судове засідання . У разі  неповідомлення суду  про причини неявки  вважається, що сторони  та інші особи, які беруть участь у справі, не з’явились в судове засідання  без поважних причин.

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення  при заочному розгляді справи, що відповідає положенням  ст.224 ЦПК України.

Суд, вислухавши представника позивача, свідків, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.

ОСОБА_1 –мати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2  Запис про батька в актовому записі про народження дитини проведено за вказівкою матері ( ч.1 ст. 135 СК України) ..  

 Відповідно до  п.2 ч.1 ст.164  СК України батько може бути позбавлений батьківських прав, якщо він ухиляється від виконання своїх обов”язків по вихованню  дитини.  

 Відповідно до ст.150 СК України батьки зобов”язані виховувати дитину в дусі поваги до прав  та свобод інших людей, любові до своєї сім”ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини, піклуватись про здоров”я дитини, її фізичний , духовний та моральний розвиток, зобов”язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

Згідно ст. 12 Закону України “Про охорону дитиниства”  від 26.04.2001року на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки мають право і зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Виховання дитини має спрямовуватися на розвиток її особистості, поваги до прав, свобод людини і громадянина, мови, національних історичних і культурних цінностей українського та інших народів, підготовку дитини до свідомого життя у суспільстві в дусі взаєморозуміння, миру, милосердя, забезпечення рівноправності всіх членів суспільства, злагоди та дружби між народами, етнічними, національними, релігійними групами.

Однак ОСОБА_1  ухиляється від виконання своїх батьківських обов’язків по вихованню свого сина  - ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджується  актом обстеження матеріально-побутових умов від 06.08.2009р. , згідно  якого ОСОБА_1 проживає в будинку баби ОСОБА_4 ,   , який знаходиться в аварійному стані після пожежі, ОСОБА_1 обов»язки матері не виконує ; довідкою-характеристикою № 633 від 07.08.2009р., з якої вбачається , що  відповідачка не приділяє уваги вихованню сина, умови поживання дитини жахливі , не вистачає продуктів харчування ; постановою Тиврівського районного суду Вінницької області від 08.09.2009р. , якою ОСОБА_1 притягнена до адміністративної відповідальності за ухилення від виконання , передбачених законодавством обов»язків щодо забезпечення  необхідних умов життя, виховання свого неповнолітнього сина – ОСОБА_2 2007р.н., вчинене повторно (  ч.2 ст.184 КУАП ) , показаннями свідків .

Свідок ОСОБА_5-  зав.ФАП с. Борсків підтвердила, що  умови проживання  дитини незадовільні, будинок  в аварійному стані , після пожежі, в будинку холодно, на ліжку немає постільної білизни, антисанітарія, дитина  в чужій одежі , для проведення щеплень дитині ОСОБА_1 жодного разу в ФАП не зверталась.

Свідок ОСОБА_6 показала, що утриманням та вихованням ОСОБА_2 2007р.н. займається його прабаба  - ОСОБА_4 .  Умови проживання  в будинку незадовільні .

Згідно рішення № 51 від 15.10.2009р. виконком Ворошилівської сільської ради вважає за доцільне позбавити батьківських прав ОСОБА_1 відносно малолітнього сина ОСОБА_2.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо вони ухиляються від виховання щодо дитини.      

 Керуючись ст.ст.10,11, 60, 88, 169, 12-215,  224-226  ЦПК України, ст..ст.19,150, 164,165, 171 СК України, ст.12 Закону України “Про охорону дитиниства”  ,-


вирішив :  


Позов задоволити.

ОСОБА_1 позбавити  батьківських прав відносно її малолітнього сина - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1

Стягнути з  ОСОБА_1 судовий збір в сумі 8 грн. 50 коп. та витрати на інформаційно- технічне забезпечення  розгляду справи 30 грн.  

Заява про перегляд заочного рішення може бути подана  до Тиврівського районного суду відповідачем протягом десяти діб з дня отримання   копії рішення.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана до апеляційного суду Вінницької області через Тиврівський районний  суд протягом  десяти діб, апеляційна скарга   протягом  двадцяти діб з дня подання заяви про апеляційне оскарження рішення  в такому ж порядку.  


Головуючий                                                                      Н.О.Кіосак  

           

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація