Судове рішення #6470514

копія                                                                                                                                                                                                                                                              

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  

Справа № 2-а-6489/09/0470  

Категорія статобліку 6.6.4  



ПОСТАНОВА  

Іменем України  


09  жовтня  2009  року                                                                                   м. Дніпропетровськ


Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

          головуючого судді                                                                                 Олійника В.М.

          при секретарі                                                                                          Середа А.О.

за участю:  

представника позивача  Панченко Л.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Новомосковської об’єднаної державної податкової інспекції до Селянського (фермерського) господарства «Гамма» про стягнення заборгованості,-


ВСТАНОВИВ:  


     05  травня  2009 року Новомосковська об’єднана  державна податкова інспекція звернулась до суду з позовом до Селянського (фермерського) господарства «Гамма», в якому просить стягнути з Селянського (фермерського) господарства «Гамма»  509 грн. 44 коп.

     В обґрунтування позову представник позивача зазначив, що податковий борг виник внаслідок несплати податкових зобов’язань по податку на прибуток,   відповідач станом на 15.04.2007 р. має податковий борг 509,44 грн.  Сума боргу не сплачується відповідачем добровільно, а тому підлягає примусовому стягненню.

     В судове засідання з’явився представник позивача за довіреністю, який підтримав позовні вимоги в повному обсязі.

     Відповідач у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся повістками з поштовими повідомленнями, які направлялись за офіційним місцем знаходження згідно довідки органу реєстрації .

     Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.  

     Таким чином, суд вважає, що  відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засідання не перешкоджає розгляду справи.

     Дослідивши чинне законодавство, матеріали справи, заслухавши  доводи представника позивача,  суд доходить висновку, що позов підлягає  задоволенню з наступних підстав.

     Селянське (фермерське) господарство «Гамма» зареєстроване рішенням Новомосковської районної державної адміністрації 14.06.2001 р., що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію від 14.06.2001р, довідкою Облстатуправління № 7823 від 29.08.2001 року, код ЄДРПОУ 31426361, юридична адреса: 51274, Дніпропетровська область, Новомосковський район, с. Андріївка.  

     Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що згідно акту перевірки Новомосковської ОДПІ від 28.11.2006р. № 17570/10/15-117 та винесеного на підставі нього податкового повідомлення-рішення від 28.11.2006р. №0010371510/0, за порушення Селянським (фермерським) господарством «Гамма» вимог п.п 4.1.1 п. 4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (із змінами і доповненнями) , яке виразилось у несвоєчасному поданні до ОДПІ декларації по податку на прибуток по строку 09.11.2006 р. - фактично подано 28.11.2006р. та на підставі п.п. 17.l.1 п.17.1 ст.17 цього ж закону, до відповідача було застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 170 грн.  

     На підставі акту перевірки Новомосковської ОДПІ від 25.09.2006 р. № 14172/10/15-117 та винесеного на підставі податкового повідомлення-рішення від 26.09.2006 р. №0009861510/0 за порушення Селянським (фермерським) господарством «Гамма»  вимог п.п 4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ (із змінами і доповненнями) , яке виразилось у несвоєчасному поданні до ОДПІ декларації по податку на прибуток по строку 09.08.2006 р. - фактично не подано, та на підставі п.п. 17.1.1 п.17.1 ст.17 цього ж закону, до відповідача було застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 340 грн.  

     Відповідно до ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ (із змінами і доповненнями) податковою інспекцією відповідачеві направлялися податкові вимоги за №1/554 від 13.12.2006 р. та №2/32 від 23.01.2006 р., які отримані відповідачем особисто, що підтверджується поштовими повідомленнями. Вказані вимоги залишилися без виконання, заходи, здійсненні позивачем, не призвели до добровільного погашення відповідачем заборгованості.

           Згідно з вимогами Закону № 2181-Ш, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює, зокрема, календарному місяцю, - протягом 20 календарних днів, наступних, за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у т.ч. при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків) протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу;  календарному року – протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

           Відповідно до вимог п.5.1 ст.5 Закону № 2181-Ш, податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання  такої податкової  декларації, зазначене податкове зобов’язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

           Як передбачено Законом № 2181-Ш, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним  податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.

           У разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання протягом граничних строків, то, відповідно до Закону, платник податків зобов’язаний сплатити штраф.

     Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 6.1.1 - 6.1.6 цього пункту, чи ні.  

     При цьому, складається податкове повідомлення за формою та згідно з вимогами, установленими Порядком направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 р. № 253, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.07.2001 р. за № 567/5758 (зі змінами та доповненнями). Тобто, вказаним нормативним актом визначено, що у випадку несвоєчасної оплати податковим органом складається податкове повідомлення-рішення форми "Ш".

     Повідомлення про застосування штрафів, зазначених у цьому підпункті, складається в залежності від терміну затримки сплати (погашення) узгодженого податкового зобов'язання:  

     1) при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати (погашення) узгодженої суми податкового зобов'язання, на наступний день після закінчення зазначених 30 календарних днів повідомлення про застосування штрафу приймається у розмірі десяти відсотків від суми фактично сплаченого (погашеного) за цей період податкового боргу.  

     Тобто, повідомлення приймається одне на всю суму сплаченого (погашеного) податкового боргу за період з 1 до 30 календарного дня незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період;  

     2) при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати (погашення) узгодженої суми податкового зобов'язання, на наступний день після закінчення зазначених 90 календарних днів повідомлення про застосування штрафу приймається у розмірі двадцяти відсотків від суми фактично сплаченого (погашеного) за цей період податкового боргу.  

     Аналогічно до попереднього повідомлення приймається одне повідомлення за весь період;  

     3) при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати (погашення) узгодженої суми податкового зобов'язання, повідомлення приймається у розмірі п'ятдесяти відсотків від суми фактично сплаченого (погашеного) податкового боргу.  

     Податкове повідомлення приймається одне на всю суму сплаченого (погашеного) податкового боргу за період від 91 календарного дня до дня фактичного погашення всієї суми податкового зобов'язання, незалежно від кількості випадків сплати за цей період.  

     У разі несплати узгодженої суми штрафу в установлений термін така сума визнається сумою податкового боргу і до неї застосовуються процедури стягнення на загальних підставах.  

     Відповідно до п.1.5 ст.1 Закону  України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами": штрафна санкція (штраф) - плата у фіксованій сумі або у вигляді відсотків від суми податкового зобов'язання (без урахування пені та штрафних санкцій), яка справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним правил оподаткування, визначених відповідними законами;

     При цьому  відповідно до п.1.2 ст.1 вказаного Закону: податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

     Відповідно до п.2.6 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України №253 від 21.06.2001 р.: податкове повідомлення-рішення (далі - податкове повідомлення) - це рішення керівника податкового органу (його заступника) щодо виявленого перевищення (заниження) бюджетного відшкодування або відмови у наданні бюджетного відшкодування, а також обов'язку платника податків:  

     сплатити нараховану або донараховану суму податкового зобов'язання;  

     сплатити суми застосованих штрафних (фінансових) санкцій (у тому числі пеню за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності) за порушення податкового законодавства та інших нормативно-правових актів, що приймаються за результатами перевірок платника податків (у т.ч. камеральних);  

     сплатити суми штрафних санкцій за порушення граничних строків сплати узгодженого податкового зобов'язання;  

     сплатити штраф за самостійне відчуження активів, які перебувають у податковій заставі та потребують обов'язкової попередньої згоди податкового органу на таке відчуження.

     Відповідно до п. 3.1. вищевказаного Порядку: податковий орган здійснює розрахунок суми податкового зобов'язання (визначає суму бюджетного відшкодування ПДВ) та складає податкове повідомлення у таких випадках:  

     а) якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію;  

     б) якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях;  

     в) якщо податковий орган унаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки в поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження суми податкового зобов'язання.  

     Камеральною вважається перевірка, яка проводиться контролюючим органом виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях, без проведення будь-яких інших видів перевірок платника податків;  

     г) якщо згідно із законами з питань оподаткування особою, відповідальною за нарахування окремого податку або збору (обов'язкового платежу), є податковий орган;  

     ґ) якщо за наслідками перевірки податковий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування ПДВ сумі, заявленій у податковій декларації;  

     д) в інших випадках, коли здійснення такого розрахунку передбачено чинним законодавством.  

     Згідно п.3.2 вищевказаного Порядку, за порушення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання складається податкове повідомлення-рішення за формою «Ш».

     Примусове стягнення податкової заборгованості – передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.  

     Згідно ст. 3 Закону України  «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов‘язань виключно за рішенням суду.  

     Як зазначено у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є  кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

     Оскільки на час розгляду справи в суді сума заборгованості відповідачем не погашена, суд приходить до висновку, що заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.  

     З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст. 122, 162 КАС України, суд, -


ПОСТАНОВИВ:  


     Стягнути з Селянського (фермерського) господарства «Гамма» заборгованість з податку на прибуток перед бюджетом на суму  509 грн. 44 коп. (п’ятсот дев’ять гривень 44 коп.)  (код платежу 11021000, р/р 31115009700191, одержувач платежу УДК у Новомосковському районі ГУДКУ у Дніпропетровській області,  код 23929879, банк отримувача ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012).

     Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови складений 12 жовтня 2009 року.




Суддя                                                                                                                В.М.Олійник  

З оригіналом згідно.  

Суддя Олійник В.М.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація