ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2-а- 9314/08/0470
Категорія стат. обліку – 6.13
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
О 14.55 год. 22 липня 2009 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Барановського Р.А.
при секретарі судового засідання Черномаз О.В.
за участю:
прокурора Кириліна Ю.О.
представника позивача Лісковської О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов прокурора Жовтневого району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Пілат ЛТД» про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Жовтневого району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська звернувся до суду із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Пілат ЛТД» з проханням: стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Пілат ЛТД» заборгованість по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 1266,68 грн. на користь управління Пенсійного фонду в Жовтневому районі м. Дніпропетровська.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач не здійснює своєчасні розрахунки з Пенсійним фондом України та допустився заборгованості по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 1266,68 грн.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позов підтримали.
Відповідач у судове засідання не з‘явився, повістки про дату, час та місце їх проведення судом направлені вчасно, заперечення проти позову не надав, з клопотанням про відкладення розгляду справи не звертався.
Суд, заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, вивчивши матеріали справи, та оцінивши їх у сукупності, вважає необхідним задовольнити даний позов у повному обсязі з наступних підстав.
Порядок сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачено Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-ІV від 09.07.2003 року та Інструкцією "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 16.01.2004 року за № 64/8663, відповідно до яких на відповідача покладено обов'язки по нарахуванню, обчисленню та сплаті в установлені строки та в повному обсязі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Так, зокрема в п.5.1 наведеної Інструкції встановлено, що підприємства, установи й організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання проводять щомісячне нарахування страхових внесків на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводяться нарахування (обчислення), або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу). Страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Нараховані за відповідний базовий звітний календарний місяць страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Пілат ЛТД» є платником страхових внесків (страхувальником) на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.
Частиною 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для страхувальників є календарний місяць.
Частиною 2 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка).
Товариство з обмеженою відповідальністю "Пілат ЛТД" подало до управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська Розрахунки суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за лютий - липень 2008 р., в яких були зазначені самостійно обчислені суми страхових внесків. Так, відповідно до даних цих Розрахунків суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідачем були нараховані страхові внески на загальну суму 1 274,24 грн., зокрема, за лютий 2008 р. на суму 176,00 гри., за березень 2008 р. на суму 183,04 грн., за квітень 2008 р. на суму 211,20 грн., за травень 2008 р. на суму 211,20 грн., за червень 2008 р. на суму 211,20 грн. та за липень 2008 р. на суму 281,60 грн. Строк сплати цих страхових внесків було встановлено відповідно за лютий 2008 р. до 20.03.08 р., за березень 2008 р. до 21.04.08 р., за квітень 2008 р. до 20.05.08 р., за травень 2008 р. до 20.06.08 р., за червень 2008 р. до 21.07.08 р. та за липень 2008 р. до 20.08.08 р. у зв'язку з тим, що відповідачем з цієї суми було сплачено лише 7,56 грн., у нього виникла прострочена заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, тобто недоїмка, на загальну суму 1 266,68 грн. (одна тисяча двісті шістдесят дві гривни 68 коп.), яка станом на 10.09.08 р. не сплачена згідно даних довідки управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська.
Статтею 23 цього ж закону передбачено, що спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду в судовому порядку.
Також, суд зазначає, що відповідно до ст.106 вищезазначеного Закону встановлено, що строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
На підставі викладеного, суд доходить висновку, що позов прокурора підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 72, 86, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора Жовтневого району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Пілат ЛТД» про стягнення заборгованості – задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Пілат ЛТД» (49000, м. Дніпропетровськ, Набережна Перемоги, б. 134, к.5, кв.22, р/р 26008085139171, в АКБ «УкрСоцБанк», МФО 305017, код 23367921) на користь управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська (р/р 25602303013177, в ДОУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 305482, код 21910657) заборгованість зі сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в розмірі 1266,68 грн. (одна тисяча двісті шістдесят шість грн. 68 коп.).
Копію постанови направити відповідачу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня оголошення рішення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України – з дня складання в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Постанова складена в повному обсязі 27.07.09р.
Суддя Р.А. Барановський