Судове рішення #646781
2-314/07

2-314/07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

07  лютого  2007  року                      Будьонівський  районий  суд м.Донецька

у  складі:   головуючого  судді  Шишова  О.О.

при  секретарі                                              Редько  С.В.

за  участю позивача                                    ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Донецьку справу за позовом ОСОБА_1 до виконкома Будьоннівсьої районної в м.Донецьку ради про визнання права власності,   -

Встановив:

04 січня 2007 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою у якій просила визнати за нею право власності на будинок АДРЕСА_1, який залишився після смерті її батька  ОСОБА_2

У судовому засіданні ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги в обгрунтування яких пояснила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 виконком Ларинської поселкової ради надав земельну ділянку для будівництва житлового будинку по АДРЕСА_2. Будинок був побудований ОСОБА_2. в наступному адреса була змінена та будинок став за номером АДРЕСА_1. ІНФОРМАЦІЯ_2 батько помер. Після його смерті звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини. Рішенням Будьоннівського районного суду м.Донецька їй був поновлений строк для прийняття спадщини. Після цього їй було встановлено, що будинок належним чином не зареєстрований в Бюро технічної інвентаризації. У зв'язку з тим, що будинок був побудований з дозволу виконкома у теперішній час вона отримала технічний паспорт, просила суд визнати за нею право власності на будинок  АДРЕСА_1  по  ІНФОРМАЦІЯ_3.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився будучи повідомлений про час та місце розгляду справи. Суд вважає можливимрозглянути справу у відсутність нез " явившегося відповідача на підставі наявних доказів та прийняти заочне рішення  проти  якого  позивач  не  заперечувала.

Суд вислухав пояснення позивача, дослідивши матеріали справи в  межах  заявлених  позовних  вимог  приходить  до  наступного.

Відповідно архівної виписки ОСОБА_2. надана земельна ділянка_за  адресою:  АДРЕСА_2

Згідно з рішення виконавчого комітету Ларинської поселкової ради НОМЕР_1, номерація будинку АДРЕСА_2,   змінена  на  будинок   АДРЕСА_1.

Відповідно свідоцтва про смерть ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2.

Свідоцтвом  про  укладення  шлюбу,   про  народження  встановлено, що  ОСОБА_1   є  донькою  ОСОБА_2

З  нотаріальної  справи  вбачається,   що  ОСОБА_1   звернулася з  заявою  про  прийняття  спадкового  майна  -  будинку  АДРЕСА_1  по

 

2

ІНФОРМАЦІЯ_3  після  смерті  батька  ОСОБА_2 Інших  спадкоємців  не  встановлено.

Рішенням суду від 14 вересня 2006 року ОСОБА_1 була встановлена  поважність  пропущення  строку  для  прийняття  спадщини.

Оскільки ОСОБА_2 помер у 1994 році, суд вважає застосувати законодавство на час правовідносин які виникли щодо прийняття  спадщини  в  1994  році.

Згідно п. 4. Постанови Пленуму Верховного Суду України № 4 від 24.06. "І983года, (з змінами згідно Пленуму Верховного Суду України N 13 від 25.12. 92), передбачений ст. 549 ГК України шестимісячний термін для прийняття спадку може бути продовжений судом по заяві зацікавленої особи при доведеності поважності причин його перепустки. Якщо в означений термін позивач вступив в управління або володіння спадковим майном або його частиною, суд по цим підставам вирішує питання про визнання права на спадкове майно,   а  не  про  відновлення  пропущеного  терміну.

У судовому засіданні встановлено, що єдиним спадкоємцем після смерті  ОСОБА_2   є  ОСОБА_1   якаприйняла  спадкове  майно.

В технічному паспорті вказано, що власником будинку АДРЕСА_1 вказаний ОСОБА_2 будинок за реєстром  не  значиться.

Стаття 375 ЦК України (редакції 2003року) в частині 2 передбачає, що власник земельної ділянки набуває право власності на  зведені  ним  будівлі,   споруди  та  інше  нерухоме  майно.

Оцінюючи  наведені  докази  у  їх  сукупності  у  відповідності  зі ст.   57  ЦПК  України  суд  вважає,   що  оскільки  була  встановлена поважність  пропуску  строку  для  прийняття  спадщини,   єдиним спадкоємцем після  смерті  ОСОБА_2  є  ОСОБА_1.,   тому  її позовні  вимоги  щодо  визнання  за  нею  права  власності  на  будинок АДРЕСА_1  підлягають задоволенню.

На  підставі  викладеного,   керуючись  ст.   529,   549  ЦК  України (редакції  1963  року),   ст.   375  ЦК  України   (редакції  2003року) ст.ст.   10,   11,   57,   60,   215,   226  ЦПК  України,   суд

Вирішив:

Позовні  вимоги ОСОБА_1  задовільнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на будинок  АДРЕСА_1

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом  десяти  днів  з  дня  отримання  його  копії.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення  рішення.

Апеляційна    скарга    на    рішення    суду    подається    протягом двадцяти  днів  після  подання  заяви  про  апеляційне  оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк двадцять днів, рішення суду набирає законної сили після закінчення  цього  строку.

  • Номер: 6/535/2/16
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-314/07
  • Суд: Котелевський районний суд Полтавської області
  • Суддя: Шишов О.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.05.2016
  • Дата етапу: 19.05.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація