Судове рішення #646776
2-32/07 РІШЕННЯ

2-32/07 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

13  лютого  2007року  Будьонівський  районний  суд  м.Донецька

у  складі:   головуючого  судді  Шишова  О.О.

при  секретарі                                              Редьо  С.В.

за  участю  позивача                                   ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Донецьку справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення додаткового строку на прийняття  спадщини,   -

Встановив:

05 грудня 200броку ОСОБА_1. звернувся у Будьонівський районний суд міс.Донецька з позовом в якому просив суд встановити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. Причиной пропуску строку є те, що він знаходився  за  межами  України,   працював.

У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги в обгрунтування яких пояснив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_3. Своєчасно він не зміг звернутися до нотаріальної контори, оскільки працював за межами України. Просив суд визначити йому додатковий строк 3 місяці для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Відповідач ОСОБА_2. у судовому засіданні не заперечував проти  позовних  вимог  ОСОБА_1

Третя особа - дев'ята нотаріальна контора у судове засідання не з'явилася будучи повідомлена про час та місце розгляду справи. Суд вважає можливим розглянути справу у відсутність нез'явившегося відповідача.

Вислухав пояснення сторін, дослідивши матеріали справи у межах заявлених  позовних  вимог,   суд  приходить  до  наступного.

У свідоцтві про смерть вказано, що ОСОБА_3. помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Згідно з свідоцтвом про право власності ОСОБА_3. має у приватній власності И частку квартири АДРЕСА_1.

Відповідно свідоцтва про народження ОСОБА_1. є сином померлого  ОСОБА_3.

У судовому засіданні ОСОБА_1. пояснив, що не встиг звернутися до нотаріальної контори, у зв'язку з тим, що не знаходився на території України, проти цього факту у судовому засіданні  відповідач  не  заперечував.

Суд вважає поважними причини пропуску позивачем строку звернення  у  нотаріальну  контору  для  прийняття  спадщини.

Стаття 1272 ЦК України у частині 3 передбачає, що за позовом спадкоємця,   який  пропустив  строк  для  прийняття  спадщини  з  поважної

 

2

причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подачі  їм  заяви  про  прийняття  спадщини.

Оцінюючи наведені сторонами у відповідності зі ст. 57, 60 ЦПК України, у їх сукупності суд приходить до висновку, що ОСОБА_1. пропустив шестимісячий термін на прийняття спадкового майна по поважним причинам. При таких обставинах суд вважає, що позовні вимоги про визначення додаткового строку 3 місяця, на подачу заяви про  прийняття  спадщини  підлягають  задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 1268, 1272 ЦК України,   ст.   ст.   57,   60,   209,   215  ЦПК  України,   суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк -три місяця, для подачі заяви про прийняття спадщини, після смерті ОСОБА_3,   який  помер  ІНФОРМАЦІЯ_1.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може  бути  подано  протягом  десяти  днів  з  дня  проголошення  рішення.

/Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів  після  подання  заяви  про  апеляційне  оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк двадцять днів, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація