Судове рішення #64663813


Житомирський районний суд Житомирської області

м. Житомир, вул. Покровська, 90, 10031, (0412) 25-01-64


 УХВАЛА

Іменем України


25 грудня 2014 року                                                                                м. Житомир

Колегія суддів Житомирського районного суду Житомирської області в складі:

головуючого судді – Баренко С.Г.,

суддів: Башинського С.Ф., Мокрецького В.І.

за участю секретаря судового засідання – Левченко С.О., сторін кримінального провадження: прокурора – Пелех-Красножон Л.М.,  обвинуваченого – ОСОБА_1,  захисників ОСОБА_2, ОСОБА_3, потерпілої ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження,  що зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 21.05.2014 за № 12014060170000512 по обвинуваченню:


ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, не одружного, непрацюючого, раніше не судимого,-


у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 15, ч. 1  ст. 115 КК України,

                                                                                                        В  С  Т  А  Н  О  В  И  В:

У провадженні суду перебуває наведене кримінальне провадження.

Захисник обвинуваченого звернулася з клопотанням про доручення органу досудового розслідування проведення слідчого експерименту за участю обвинуваченого та адвоката, з метою визначення механізму нанесення тілесних ушкоджень, оскільки на досудовому розслідуванні такий експеримент проводився лише з участю потерпілої. Обвинувачений підтримав це клопотання.

          Прокурор не заперечувала проти задоволення наведеного клопотання.

          Потерпіла та її захисник стверджували, що під час досудового слідства обвинувачений відмовився від проведення слідчого експерименту.

          У відповідності до ст. 333 КПК України, у разі, якщо під час судового розгляду виникне необхідність у встановленні обставин або перевірці обставин, які мають істотне значення для кримінального провадження, і вони не можуть бути встановлені або перевірені іншим шляхом, суд за клопотанням сторони кримінального провадження має право доручити органу досудового розслідування провести певні слідчі (розшукові) дії.

          В свою чергу, за правилами ст. 240 КПК України, з метою перевірки і уточнення відомостей, які мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, слідчий, прокурор має право провести слідчий експеримент шляхом відтворення дій, обстановки, обставин певної події, проведення необхідних дослідів чи випробувань.

          Отже, враховуючи, що обставини справи, на які послалася захисник  обвинуваченого під час судового розгляду, мають істотне значення для правильного вирішення кримінального провадження, і ці обставини не можуть бути встановлені або перевірені іншим шляхом ніж в ході проведення органами досудового розслідування слідчого експерименту за участю обвинуваченого, суд дійшов висновку, що клопотання захисника ОСОБА_3 підлягає до задоволення. Суд вважає за необхідне залучити до проведення слідчого експерименту судово-медичного експерта.

Після дослідження матеріалів справи прокурор звернулася з клопотанням про призначення додаткової судово-медичної експертизи з метою визначення наслідків колото-різаної рани обличчя, а саме чи має таке ушкодження ознаки непоправного знівечення обличчя.

Інші учасники судового процесу не заперечували проти задоволення клопотання прокурора.

За правилами ч.1 ст. 332 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторін кримінального провадження, або прокурора за наявності підстав, передбачених ст. 242 КПК України, має право своєю ухвалою доручити проведення експертизи експертній установі, експерту, або експертам.

          Зважаючи на викладене, керуючись ст. ст. 101, 240, 332, 333 КПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

Доручити органу досудового розслідування, а саме прокуратурі Житомирського  району, провести слідчий експеримент за участю обвинуваченого ОСОБА_1, його захисника ОСОБА_3 та судово-медичного експерта з метою перевірки механізму нанесення тілесних ушкоджень ОСОБА_4


          Строк виконання вказаного слідчого експерименту визначити до 01 лютого 2015 року.


Призначити додаткову судово-медичну експертизу, проведення якої доручити Житомирському обласному бюро судово-медичних експертиз та порушити наступні питання:

1)          Чи має виявлене у ОСОБА_4 тілесне ушкодження у вигляді колото-різаної рани лівої щоки, що проникає в гайморову пазуху з ушкодженням її внутрішньої стінки, ознаки непоправного знівечення обличчя?

2)          Чи може виявлене у ОСОБА_4 тілесне ушкодження самостійно зникнути або розійтися без хірургічного втручання, якщо так, то на протязі якого часу?

3)          До якого ступеня тяжкості відностяться виявлені на тілі ОСОБА_4 тілесні ушкодження з урахуванням відповідей на попередні питання?

Відкласти розгляд даного кримінального провадження на 11 годин 30 хвилин 06 лютого 2015 року.

           Ухвала окремо від остаточного рішення по справі оскарженню не підлягає.

    

           Головуючий суддя:

           Судді:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація