Судове рішення #6465083


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


29 вересня 2009 р.                                                                               Справа №  2а-18480/09/0370



Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Костюкевича С.Ф.,

при секретарі судового засідання Кириченко О.О.,

з участю прокурора Остапчука С.О.,

представника позивача Сіжук О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Володимир-Волинського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в місті Володимир-Волинському (далі – УПФУ в м. Володимир-Волинському) до підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування,


ВСТАНОВИВ:


Володимир-Волинський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особіУПФУ в м. Володимир-Волинському звернувся в суд з позовом до підприємця Когута В.В. про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 4611,62 грн., посилаючись на те, що відповідач не сплатив у встановлений законом термін суму страхових  внесків за квітень 2009 року. Зазначає, що несплата або несвоєчасна сплата збору на обов’язкове державне пенсійне страхування призводить до ненадходження коштів до бюджету, а це в свою чергу негативно впливає на виплату пенсій.

Прокурор Остапчук С.О. та представник позивача Сіжук О.М. позов підтримали з підстав викладених у ньому, просять його задовольнити.

Відповідач - підприємець ОСОБА_1 двічі 31.07.2009 року та 29.09.2009 року в судові засідання не з’явився, свого повноважного представника не направив. Про час і місце розгляду справи відповідно до ч.8 ст.35 КАС України відповідача було повідомлено належним чином – ухвалою суду від 16.07.2009 року, повістками суду, про що свідчать реєстри на відправлення рекомендованої кореспонденції Волинського окружного адміністративного суду за 17 липня та 03 серпня 2009 року.

Враховуючи наведене, суд вважає за можливе відповідно до ст.128 КАС України розглянути справу без участі відповідача, оскільки судом вжиті всі передбачені заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації права на судовий захист своїх прав та інтересів.

Заслухавши прокурора, представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог в повному об’ємі з наступних підстав.

Відповідно до ст.14 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року N 1058-IV (далі – Закон № N 1058-IV) страхувальниками є: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є суб’єктом підприємницької діяльності, зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Володимир-Волинському як платник страхових внесків, реєстраційний номер НОМЕР_1.

Частиною 6 статті 20 Закону № N 1058-IV передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати  страхові  внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону є календарний місяць.

З оглянутого в судовому засіданні розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за квітень 2009 року складає 4611,62 грн., які подані відповідачем позивачу. Крім цього, заборгованість підтверджене й іншими матеріалами справи, а саме: розрахунком боргу (ціни позову); карткою особового рахунку страхувальника юридичної особи або фізичної особи, яка має найманих працівників.

На день розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена.          Отже, станом на 29 вересня 2009 року заборгованість по страховим внескам, яка підлягає примусовому стягненню з відповідача на користь Управління Пенсійного фонду України становить – 4611,62 грн.         

Доказів про сплату заборгованості до Пенсійного фонду відповідач суду не подав.

Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне позовні вимоги про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування задовольнити повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.         

Керуючись ст.ст.11, 17, 122, 158, 160 ч.3, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст. 18, 20, 58 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», суд, -


ПОСТАНОВИВ:


Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з підприємця ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1) в користь Управління Пенсійного фонду України 4611 (чотири тисячі шістсот одинадцять) гривень 62 копійки заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі – 04 жовтня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.



Головуючий:                                                            С.Ф. Костюкевич





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація