Судове рішення #6449966

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про повернення позовної заяви


16.10.09 Справа №4527-4/0.


 
Суддя Лугова Н.П., розглянувши матеріали  (вх. № 4527)

за позовом: 1) Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, Сумський район

2) Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, м. Суми

3) Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3, м. Суми

до відповідача: Сумської міської ради

про визнання права спільної часткової власності


ВСТАНОВИВ :


Позивачі - Фізична особа-підприємець ОСОБА_1, Фізична особа-підприємець ОСОБА_2, Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 - подали до господарського суду Сумської області позовну заяву б/н, б/д про визнання за позивачами права спільної часткової власності в рівних частках на самочинне будівництво – об’єкт нерухомого майна «Торговельний ряд», розташований на адресою: АДРЕСА_1

Як свідчать матеріали позовної заяви, позивачі об’єднали свої вимоги та звернулися до суду з даним позовом.

Відповідно до ст. 58 ГПК, об’єднання позовних вимог в одній позовній заяві можливо, якщо такі вимоги зв’язані між собою підставою виникнення, тобто підстава має бути загальною.

При перевірці матеріалів, судом встановлено, що між Сумською міською радою – відповідачем – та ФОП ОСОБА_3, ФОП ОСОБА_2, ФОП ОСОБА_1 було укладено окремі Договори оренди земельних ділянок з різною площею, а саме: Договір оренди земельної ділянки від 14.11.2007 року між Сумською міською радою та ФОП ОСОБА_2 про передачу в оренду земельної ділянки площею 0, 0019 га; Договір оренди земельної ділянки від 14.11.2007 року між Сумською міською радою та ФОП ОСОБА_3 про передачу в оренду земельної ділянки площею 0, 0020 га та Договір оренди земельної ділянки від 14.11.2007 року між Сумською міською радою та ФОП ОСОБА_1 про передачу в оренду земельної ділянки площею 0, 0039 га.

Як вбачається з вищевикладеного, позовні вимоги походять від окремих підстав, індивідуальних для кожного позивача.

Господарський процесуальний кодекс України встановлює процесуальну самостійність кожного з процесуальних співучасників, тобто кожен із них самостійно і незалежно від інших співучасників реалізує процесуальні права та обов’язки.


Тому, відповідно до вимог п.5, ч.1, ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суд повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, вважаючи, що сумісний розгляд зазначених позовних вимог перешкоджатиме з’ясуванню прав і взаємовідносин сторін та суттєво утруднить вирішення спору.

При зазначених обставинах, господарський суд не має достатніх правових підстав для порушення провадження у справі та повертає заяву і додані до неї документи позивачу.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Керуючись п. 5 ч.1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суд, -


УХВАЛИВ :


1. Позовні матеріали повернути позивачам.

2. Ухвалу направити сторонам.

3. Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.


Додаток: позовна заява б/н, б/д на 6-ти аркушах з додатками на 49-ти аркуші, в т.ч. поштова квитанція № 9913 від 13.10.2009 року, квитанція № П.Н4 від 25.09.2009 року на 1 аркуші, квитанція № ПН5 від 25.09.2009 року на 1 аркуші; клопотання про призначення судової будівельно-технічної експертизи б/н, б/д на 2-х аркушах.


СУДДЯ                                                                                      Н.П. ЛУГОВА



Суддя Лугова Наталія  Петрівна

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація