РІШЕННЯ 2-5568/09
Іменем України
20 жовтня 2009 року Голосіївський районний суд м. Києва
В складі головуючого судді Чередніченко Н.П.
При секретарі Чигир Т.Ф.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕХЕМЕЯ « про визнання права власності та витребування майна з чужого незаконного володіння ,-
Встановив :
Позивач 11.09.2009 року звернувся з позовом до суду про: визнання права власності на квартиру під АДРЕСА_1; витребування квартири під АДРЕСА_1 з чужого незаконного володіння, а саме - Товариства з обмеженою відповідальністю «Ехемея» та передати її у володіння ОСОБА_1; скасування проведеної реєстрації права власності на квартиру під АДРЕСА_1 за ТОВ «Ехемея».
Свої вимоги мотивує тим, що за Рішенням Голосіївського районного суду міста Києва від 27 лютого 2008 року в справі №2-333 2008 р., котре було залишено без змін ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 07 липня 2008 року, було визнано право власності за Товариством з обмеженою відповідальністю “ЕХЕМЕЯ” код ЄДРПОУ 35290730 на квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_1.
12 серпня 2008 року було проведено КП «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна» державну реєстрацію права власності на АДРЕСА_1 за ТОВ «Ехемея» про що було зроблено реєстраційний напис за №44929 від 12.08.08 р.
Згідно протоколу №2 Загальних зборів Учасників ТОВ “ЕХЕМЕЯ” від 05 вересня 2007 року єдиним Учасником Товариства, який володіє 100% Статутного капіталу, є ОСОБА_1.
04 листопада 2008 року було проведені Загальні збори товариства, на яких було вирішено змінити склад учасників, а також повернути Учаснику ОСОБА_1 у зв’язку з її виходом, внесок до Статутного капіталу, а саме квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_1. На цих Загальних зборах було затверджено нову редакцію статуту товариства, де частка нового Учасника Товариства формується грошовими коштами. (протокол №3), також було підписано Акт приймання-передачі внеску до Статутного капіталу, за яким внесене майно (квартира) повертається ОСОБА_1.
25.11.2008 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Ехемея» та ОСОБА_1 було складено акт прийому – передачі майнового внеску Засновника до статутного капіталу Товариством з обмеженою відповідальністю “ЕХЕМЕЯ” б/н згідно якого Товариство з обмеженою відповідальністю “ЕХЕМЕЯ” передало ОСОБА_1 квартиру, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1 у приватну власність позивачу.
Також позивач зазначає, що загальними зборами учасників було чітко вирішено повернути учаснику товариства, який виходить, майновий внесок в натурі. Хоча був підписаний Акт приймання передачі внеску до статутного капіталу, за яким квартира, розташована по АДРЕСА_1, повертається Учаснику ТОВ “ЕХЕМЕЯ” ОСОБА_1 , однак від фактичної передачі ключів та оформлення належним чином документів на право власності за новим власником ТОВ «Ехемея» ухиляється, чим порушує права нового власника ОСОБА_1, передбачені чинним законодавством України та перешкоджає власникові в реалізації права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. На даний час не зважаючи на те, що фактичним власником є за статутними документами ТОВ «Ехемея» ОСОБА_1, відповідач продовжує незаконно володіти квартирою під АДРЕСА_1.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, позов просить задовольнити в повному обсязі.
Відповідач 16.10.09 року надіслав на адресу суду клопотання (заяву), відповідно до якого позов визнає в повному обсязі, просить суд розглядати справу за його відсутності згідно з наявними матеріалами справи.
Суд, вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню повністю з наступних підстав.
В даному судовому засіданні, встановлено, що Рішенням Голосіївського районного суду міста Києва від 27 лютого 2008 року в справі №2-333 2008 р., було визнано право власності за Товариством з обмеженою відповідальністю “ЕХЕМЕЯ” код ЄДРПОУ 35290730 на квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_1.
12 серпня 2008 року було проведено КП «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об»єкти нерухомого майна» державну реєстрацію права власності на АДРЕСА_1 за ТОВ «Ехемея», про що було зроблено реєстраційний напис за №44929 від 12.08.08 р.
Як встановлено в судовому засіданні та підтверджується матеріалами справи, а саме протоколу №2 Загальних зборів Учасників ТОВ “ЕХЕМЕЯ” від 05 вересня 2007 року єдиним Учасником Товариства, який володіє 100% Статутного капіталу, є ОСОБА_1.
04 листопада 2008 року було проведені Загальні збори товариства, на яких було вирішено змінити склад учасників, а також повернути Учаснику ОСОБА_1 у зв’язку з її виходом, внесок до Статутного капіталу, а саме квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_1. На цих Загальних зборах було затверджено нову редакцію статуту товариства, де частка нового Учасника Товариства формується грошовими коштами. (протокол №3).
25.11.2008 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Ехемея» та ОСОБА_1 було складено акт прийому – передачі майнового внеску Засновника до статутного капіталу Товариством з обмеженою відповідальністю “ЕХЕМЕЯ” б/н згідно якого Товариством з обмеженою відповідальністю “ЕХЕМЕЯ” передало ОСОБА_1 квартиру, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1 у приватну власність позивачу.
Як встановлено в судовому засіданні, відповідач від фактичної передачі ключів та оформлення належним чином документів на право власності за новим власником ТОВ «Ехемея» ухиляється, чим порушує права нового власника ОСОБА_1 та перешкоджає власникові в реалізації права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. На даний момент відповідач продовжує незаконно володіти квартирою під АДРЕСА_1.
Згідно з ч.1 ст.316 ЦК України встановлено, що правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Згідно зі ст. 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місцезнаходження майна.
Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Статті 115 Цивільного кодексу України визначає, що господарське товариство є власником майна, переданого йому часниками товариства у власність як вклад до статутного (складеного) капіталу.
Згідно ч. 2. ст. 148 Цивільного кодексу України учасник, який виходить із товариства з обмеженою відповідальністю, має право одержати вартість частини майна, пропорційну його частці у статутному капіталі. За домовленістю між учасником та товариством виплата вартості частини майна товариства може бути замінена переданням майна в натурі.
Відповідно до ст. 392 ЦК України встановлено, що власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно зі ст. 387 передбачено положення про те , що власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним.
Згідно з ч.1 ст.15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Відповідно до ч.1 ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Згідно з ч. 2 ст.16 ЦК України способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути:1) визнання права;2) визнання правочину недійсним;3) припинення дії, яка порушує право;4) відновлення становища, яке існувало до порушення;5) примусове виконання обов'язку в натурі;6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення;8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди;9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди;10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.
Так в судовому засіданні встановлено, що квартира АДРЕСА_1 передана у власність ОСОБА_1 Товариством з обмеженою відповідальністю «Ехемея» на законних підставах, а тому позов ОСОБА_1 слід задовольнити повністю.
Керуючись ст.т.ст.3,15,16, 148, 316, 317, 319, 321, 387, 392 ЦК України, ст.ст. 10,57, 58, 61,64,81,88,130,174, 195, 208, 209, 212, 213, 214, 215,218 ЦПК України, суд -
Вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Визнати право власності за ОСОБА_1 на АДРЕСА_1.
Витребувати квартиру АДРЕСА_1 з чужого незаконного володіння, а саме Товариства з обмеженою відповідальністю «Ехемея» (код ЄДПРОУ 35290730, АДРЕСА_1) та передати її у володіння ОСОБА_1.
Скасувати реєстраційний напис № 44929 від 12 серпня 2008 року про реєстрацію права власності на квартиру АДРЕСА_1 за ТОВ «Ехемея» код ЄДРПОУ 35290730.
Стягнути з . Товариства з обмеженою відповідальністю «Ехемея» (код ЄДПРОУ 35290730, АДРЕСА_1) на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 1500, 00 (одна тисяча п»ятсот гривень) 00 коп.
Стягнути з . Товариства з обмеженою відповідальністю «Ехемея» (код ЄДПРОУ 35290730, АДРЕСА_1) на користь ОСОБА_1 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120, 00 (сто двадцять) гривень 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя :